www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / MALE PYTANIE DO PANA GODUNOW (2548 - wyświetleń)
- Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-18 09:47
Witam ponownie.Pisalam do Pana na wczesniejszym forum.Mam jeszcze male pytanie.Pisałam Panu ze stopien umiarkowany zmieniono na lekki.To drugie orzeczenie jest bez daty wystawienia.Podejrzewam,ze to jest nieprawidlowo.Jeszcze jedno stopien umiarkowany przyznaje sie gdy zachowany jest.pnkt.7 i 8 ktory mowi ze dziecko wymaga calkowitej lub czesciowej pomocy,mi wpisano,za pierwszym i drugim razem,ze nie wymaga(podejrzewam,ze to rowniez jest nieprawidlowo)Bardzo prosze o odpowiedz,jak bedzie Pan miał czas.Pozdrawiam.BOZENA
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-18 10:29 Zmieniony 2008-04-18 10:37

> jest bez daty wystawienia<


Pytanie istotne w jakim trybie To Pani dostała..
Czy w trybie prawnym to jest przesyłki  prawnie doręczonej .. Tłumacząc na nasz za potwierdzaniem odbioru..
Jest data wysłania etc.
Niemniej jednak  brak daty  to poważne uchybienie Lub w nagłówku.. . W dokumencie  może być ona zawarta przykładowo komisja w tym  a  tym dniu  lub podobnie..( powinna byc w nagłówku)
Co orzeczenia  (punk7 czy 8) tutaj jest dowolna interpretacja lekarzy   . Nawet człowiek sparaliżowany cały może być uznany za  stan lekki . Przez tak zwanych lekarzy orzekających.
Tak jak pisałem wcześniej  . Komisja wojewódzka nie miała  podstaw  prawnych by orzeczenie z powiatu zmienić   wstecznie. czyli od stycznia.
Natomiast mogla  wystąpić do powiatowej komisji o ponowne przeanalizowanie sprawy wykazując uchybienia ( zdaniem wojewódzkie)  i nakazać  ponowne rozpatrzenie.. Komisja powiatowa  powinna była powiadomić zainteresowanego  z reguły tak sie dzieje .. ale może w trybie rozpatrzyć prawo na to pozwala..  i wydać nową decyzje  od której następuje procedura normalna odwoławcza..  Tak czy tak  ma 15 dni od chwili doręczenie  a nie wystawienia  decyzji)
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-18 12:50
Dostalam pismo listem poleconym razem z legitymacja ..Ja nie mam potwierdzenia odbioru tylko oni.Z wojewodzkigo postanowienie o wznowienie otrzymalam ja i oni 01.04.08.A zmiane decyzji otrzymalam 14.04.08(ale bez daty wystawienia) dostalam nowe orzeczenie,gdzie pod danymi adresowymi pisze..uchyla orzeczenie wydane przez Powiatowy......w dniu 22.01.08 i postanawia zaliczyc do stopnia niep.lekkiego.Pierwsze orzeczenie stopien niepelnospr.umiarkowany (jest data 22.01.08 wystawienia)
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-18 13:09
Czyli tak jak pisałem po przedno..  na wniosek wojewódzkiej wszczęto postępowanie . Nie mieli podstaw prawnych uchylić a jedynie wydać  nowe orzeczenie z dniem  takim to a takim..

>A zmiane decyzji otrzymalam 14.04<<


I  od chwili Twojego podpisu  na liście poleconym biegnie czas..
Masz 15 dni od daty otrzymania na odwołanie..   Bez tego kroku nie jest możliwe skrzenie do sadu warto  to pamiętać
Tak ze szykuj skargę
Nadrzędny Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-18 13:33
JUZ NAPISALAM.DZIEKUJE ZA WSZYSTKOI SERDECZNIE POZDRAWIAM
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / MALE PYTANIE DO PANA GODUNOW (2548 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill