www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Telewizja tylko z napisami? (2723 - wyświetleń)
- Autor Ella Dodany 2008-04-18 13:23

>Parlament Europejski zaapelował do  publicznych stacji telewizyjnych w Unii Europejskiej o wprowadzenie napisów do całej oferty programowej. Wzorem dla innych jest BBC, która od kwietnia nadaje wszystkie programy z napisami, co pozwala korzystać z nich osobom niesłyszącym>


Co do reszty informacji jaką zawiera artykuł z Biuletynu... mija sie z prawdą.Tak naprawdę to TV pr1, i czasem TV2 daje filmy z teletekstem i to przeważnie horrory, kryminały czy trillery...A tak by się chętnie obejrzało coś lekkostrawnego, przygodowego czy przyrodniczo familijnego...Na innych kanałach teletekstu nie uświadczysz.Przynajmniej mnie nie udało się znaleźć takiego programu, a mam już ponad 40. Nie jestem miłośniczką TV ale czy my ludzie głusi i niedosłyszący mamy tylko oglądać filmy o zabijaniu???
Wiem, że na tym forum dużo jest osób z innymi chorobami ale proszę wszystkich o zapoznanie się z tą stronką  i dodanie komentarzu co sądzą o tym osoby słyszące. Pytam nie dlatego, że mam duży niedosłuch bo ja mam szansę na odzyskanie go prawie w całości, ale pytam z ciekawości... Bo o tym że wszystkie nasze kłopoty są mrzonką w realizacji to o tym wiemy dokładnie. To byłoby tak w skrócie. Polecam ten link

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/23410

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-04-18 14:29
Na tym temacie widać,ta misję .O jakiej mówi prezes Urbański ,tłumacząc dlaczego powinniśmy płacić abonament radiowo telewizyjny . Telewizja ma misję ! wekopomną misję wobec narodu . Narodu,którego częścią pewnie nie są ludzie słabosłyszący :-( . Wczoraj słyszałem,że prezes Urbański chwalił się potężnymi dochodami telewizji ,więc trudno mówić o braku środków na ten cel . Ale znając naszą rzeczywistość ,pewnie w niedługim czasie usłyszymy,że abonament musi być zmieniony bo środków brak . Tylko na co ?!Pensję czy inwestycje ??! Pozdrawiam :-( .
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-18 15:12
Jestem przeciwny abontowi stacje  komercyjne od dawna mają napisy  (kanały filmowe)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-04-18 16:08
Oczywiście, że ludzie głusi powinni mieć taki sam dostęp do telewizji publicznej jak słyszący. Abonament w tej chwili chyba nie zawsze jest wydawany tak jak powinien. Z prasy dowiadujemy się od czasu do czasu o olbrzymich pieniądzach wydawanych na nietrafione programy czy wypłaty dla niektórych dziennikarzy.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-18 17:06
Ok zgadzam sie z Wami.Tylko nam nie o abonament chodzi,bo jeśli w jednej rodzinie żyją osoba głucha i słysząca to niestety abonament trzeba płacić.Nie jestem przeciwna abonamentowi po warunkiem, że jeśli się pisze o kanałach dla niesłyszących to te napisy powinny być a ich tak naprawdę nie ma poza TVP1 i czasem TVP2. O innych, a szczególnie filmowych można zapomnieć. Link odnosi sie do większej ilości... pytam tylko jakich??? Drugą stroną medalu jest tkz j.migowy, ale on z kolei jest dla tych co od początku nie słyszeli a nie gwałtownie stracili słuch w drodze wypadku czy jakiejś choroby.Zresztą migowego nie ma o czym dosadnie próbował powiedzieć pan migowy.Ja osobiście wolę mieć napisy bo to każdy przeczyta... Co zaś pieniędzy ich braku i kłopotach w TV to nasz powszedni chleb...Kasa jest ale nie na to co potrzeba i tu lidian i inni mają rację

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-04-18 22:24
Tak,tak,ale jak się  dużo mówi o misji telewizji publicznej ,to nie wiem dlaczego tylko wybrane programy lub filmy są z teletextem ?! . Mówię o telewizji publicznej ( TVP1,TVP 2,TVP i Poloni ),bo prrezes tych telewizji twierdzi ,że te programy wypełniają misję wobec narodu  i dlatego powinniśmy płacić abonament . Myślę,że prezesi innych telewizji jak zwietrzą interes ,to zapewne pokażą sie porogramy z teletextem w ich telewizjach . Moim zdaniem ,powinno się wymagać pierwsze od telewizji publicznej wypelnienia misji ,o której tak wiele mówi się przy obronie abonamentu . Dlaczego osoby słabosłyszące są przez nią traktowane niepoważnie i wyrywkowo ??. Misja mi się kojarzy z ciągłością ,płynnością,stabilnością ,której nie widzę w telewizji publicznej . Tam jest walka o ogień ,którym są mniej szczytne cele niż misja ! :-(( .Pozdrawiam .
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-04-19 09:29
bo .....widzicie  , jak korci nas obejrzeć dobry film zagraniczny , nawet z płytki CD , DVD , to wówczas dobrze jak jest tekst z tłumaczeniem ....
to tak podobnie było by i w tym przypadku . mnie nie przeszkadza , taki układ obrazu...czyli  z tekstem....
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Telewizja tylko z napisami? (2723 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill