www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wasza wiara w Boga a może w cio innego..?? (Strona 3) (59697 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-05 13:27
BOŻE DAJ MI DOŚĆ SIŁY BYM MÓGŁ ZMIENIĆ , TO CO MOGĘ ZMIENIĆ
DOŚĆ POKORY , ABYM POGODZIŁ SIĘ Z TYM CZEGO ZMIENIĆ NIE MOGĘ
I DOŚĆ MĄDROŚCI,  ABYM MÓGŁ ODRÓŻNIĆ JEDNO OD DRUGIEGO
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-05-04 22:16
Wiesz przepraszam Cię nie będę się na forum zagłębiała w sprawy Kościoła tak mocno ponieważ musiałabym się podpierać cytatami , a nie mam wszystkiego w głowie. Nie zgadzam się z tym co mówisz może właśnie dlatego, że jak stwierdziłaś, że nie jesteś katoliczką.  Chyba dlatego każda z nas rozumie pewne sprawy inaczej.
Nadrzędny Autor konkretna Dodany 2008-05-04 23:34
bluengel ,a gdzie lidian nakazala by kazdy odnosił się do tego samego zródła? Podała przykład,jako ze jest katoliczką i tyle.
Mylisz sie rowniez co do cyt. twój fragment;Moim zdaniem, właśnie ważne jest to, aby nauczać tego, co jest pewne i jednolite - bez prób dopasowywania tego do własnego otoczenia, warunków itd. .Nie znam żadnej religi oraz ich odłamów ,które nie dokonuja takiego dopasowania do własnych potrzeb.Kazda taka jednostka ma swój kodeks w/g którego ma nauczac Pisma Sw.Dla katolikow jest nim katechizm.Inne odlamy chrześcjańskie mają własne często bardzo fanatyczne prawa i hierarie.Począwszy od protestantów i ich odłamów na świadkach Jehowy koncząc wszyscy wierni sa podporzadkowani wewnetrznym praktykom i nakazom.Nie pisz,ze nie ma agitacji wsród tych zborów,gdyz tak nie jest.
Każdy odłam robi sobie tzw. reklame by jak najwiecej przyciagnąć wiernych,jak tez wmawiają że tylko ONI sa wierni Biblii oraz ich nakazom.Interperetują Pismo Sw. na wszelke mozliwe sposoby.Nawet potrafią policzyć kiedy nastapi Amargedon.Katolicy oraz jeszcze kilka odłamów chrześcjanskich tego nie potrafią.
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-05-04 19:12
Niestety?    I kapliczki i śpiew ludzi jest taki rażący i grzeszny?
Lepsze rozboje i kradzieże?
Czy to wazne jak się człowiek modli?Niech się modli - to już dobrze.
Lub po prostu niech będzie uczciwy jeśli nie wierzy w nic.
Ja tylko zła nie toleruję,a jak kto wierzy,jak i gdzie sie modli -to indywidualna sprawa każdego człowieka.
Trochę się poczułam zaskoczona.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-04 22:03
Napisałam odpowiedz na twój post,ale dzieją się tu dziwne rzeczy,ciągle jest spychana na koniec.
Poruszyłam wydawało mi się niewinny temat polskiej tradycji a wywołałam wojne religijną i to przykre,bo powinniśmy szukać tego co nas łączy,
a nie doszukiwać się co dzieli.Nie mamy aż takiej wiedzy teologicznej żeby toczyć spory na temat religii.
Lepiej więc zakończyć ten temat .Pozwolę sobie przytoczyć dla rozładowania atmosfery modlitwę Sw.Tomasza
*********************************************************************************************
Modlitwa o humor

Zechciej mi dać zdrowy żołądek, Panie, a także nieco do jedzenia.
Zechciej mi dać zdrowie ciała i umiejętność zachowania go.
Zechciej mi dać świętą duszę, Panie, duszę, która ma stale na oku to, co jest dobre i czyste, ażeby w obliczu grzechu nie wpadała w strach, ale umiała znaleźć sposób przywrócenia wszystkim rzeczom należnego porządku.
Zechciej mi dać duszę, której obca jest nuda, która nie zna szemrania, wzdychań i użaleń, i nie pozwól, ażebym kłopotał się zbyt wiele wokół tego panoszącego się czegoś, które nazywa się "ja".
Panie obdarz mnie zmysłem humoru. Daj mi łaskę rozumienia się na żartach, ażebym zaznał w życiu trochę szczęścia, a i innych mógł nim obdarzyć. Amen.
św. Tomasz More
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-04 22:29
Malwa nie zgadzam się z Tobą, że to jest wojna teologiczna, ale zgadzam się, że mamy za małą wiedzę, dlatego nie będę się zagłębiać w dyskusję. Muszę tylko powiedzieć, że nigdy nie będę toczyła żadnej walki z osobami, które są innego wyznania. To jest ich prywatna sprawa. Szanuję każdego na tym forum.
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-04 23:35
dałam odpowiedz do bluengel i jej nie widzę :-)
Nadrzędny Autor konkretna Dodany 2008-05-04 23:37
Lidian nie zrobilas nic złego.Podjełaś dyskusję ,ktora wymagala podania argumentu,przykładu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-04 23:52 Zmieniony 2008-05-04 23:59
Twoja odpowiedź jest wyżej.

W sprawy religii nie chcę się zagłębiać więcej na forum, bo musiałabym mieć w jednym palcu całą wiedzę Kościoła. Rozumiem moją religię, ale nie wszystko można wytłumaczyć osobie, która już ma swój twardy pogląd na te sprawy. Do tego jak powiedziała Malwa trzeba być teologiem.  Bardzo dużo czytam na tematy związane z religią, ale do religii podchodzę sercem, a twardą argumentację pozostawiam ludziom mądrzejszym i bardziej wykształconym. 
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-04 23:53
Dyskusja wymaga argmentów i przykładów.Inaczej po co dyskutować?
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-05 00:05
Zawsze uwazałam iz inaczej do spraw wiary nie mozna podchodzic jak z sercem.Ale tez nie moge sie zgodzic z ciagłymi atakami na wiare katolicką.Mieszkam w miescie,gdzie jest około 20 róznych zborów.Znam ich zwyczaje.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-05 06:48

>godunow  to kobieta< 


Mimo wczorajszej pogody pod psem setnie się ubawiłem..  No chyba mi to wybaczycie.. lol 7

Godunow tak dla.  niewyjaśnienia nigdy nie była kobieta..  Mam 2 dzieci które spłodziłem a nie zrodziłem ( tak na marginesie ciekawej dyskusji jaka sie toczy w  tym wątku..
Pozdrawiam miłe Panie..
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-05 07:32 Zmieniony 2008-05-05 07:45

>Odsyłam Cię do "Kompendium Kechizmu Kościoła Katolickiego"<


Kiedy w Nicei w 325 roku ( Nicea na terenie dzisiejszej Turcji)   Sobór powszechny ustalali kanony Nowego testamentu wybierali z 64 z 16 w użyciu (Ewangelii) nie znali zarówno katechizmu katolickiego.. ani też nie znali kultu maryjnego tudzież żadnych kapliczek etc.  Dodać by do tego taką ciekawostkę katolicki kościół nikomu na siłe ze swoich wiernych nie nakazuje sie modlić do Maryi..  nie musi.. Jest to indywidualny wybór każdego katolika.
Na wspomnianym soborze ustal sie 5 stolic apostolskich..  ( nie ma mowy o rozumieniu papiestwa ww wymiarze dzisiejszym)
Katechimz napisali zwykli ludzie to tak na marginesie..  Między innymi i luter napisał katechizm..

>Inne odlamy chrześcjańskie mają własne często bardzo fanatyczne prawa i hierarie.Począwszy od protestantów i ich odłamów na świadkach Jehowy koncząc wszyscy wierni sa podporzadkowani wewnetrznym praktykom i nakazom.Nie pisz,ze nie ma agitacji wsród tych zborów,gdyz tak nie jest.<


Najbardziej rozbudowana hierarchia jest w kościele katolickim nie znam drugiego  takiego odłamu gdzie by tak była rozbudowana . Protestanci zazwyczaj nie maja hierarchii   pastor zazwyczaj stanowi  o wszystkim .a podstawą jest zazwyczaj Biblia niemniej jednak zdarzaja s ie skrajności nap Jehowici . Mormoni etc.
Ale doktrynalnie katolicyzm rożni sie bardzo od staro katolików.. po kościół katolicki w USA który w zasadzie odchodzi od spowiedzi usznej  praktycznie nie wyznaje kultu maryjnego..
do kościołów unickich  gdzie księża się żenią ( kościoły unickie podlegają pod Rzym)
Ja zawsze uważam jedność kiedyś nastanie wśród chrześcijan , Jedność w róznorodnosci a nie w lepszości jednych nad drugimi..
Temat szeroki jak rzeka

>z ciagłymi atakami na wiare katolicką.Mieszkam w miescie,gdzie jest około 20 róznych zborów.Znam ich zwyczaje.<


To zazwyczaj SJ  atakują katolików   inni protestanci doktrynalnie sie  nie zgadzając nawet sie razem modlą  choćby słynny brat Roger ( protestant)
W katolicyzmie  pomału dojrzewa nurt pojednania w jedności w Chrystusie a nie pod berłem papieża czy innego człowieka..
A podkradanie dusz wzajemnie..
Czy katolicyzm tego nie stosuje..
ekspansja katolicyzmu na tereny podobno siostrzanej relingi jakiem jest prawosławie..
A tak zapytam w jaki to sposób protestanci atakują katolików .. ??
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-05 08:17
Nie wiem Godunow jakiego jesteś wyznania skoro nie zauważasz innych soborów. Nie mogę dyskutować bo jestem zbyt małej wiedzy na Wasze zarzuty.
Powiem tak. Moja wiara mówi :Pan Bóg pragnie by wszyscy ludzie zostali zbawieni i poznali prawdę czyli Jezusa Chrysusa. Dostali więc apostołowie nakaz "idźcie i nauczajcie". To się dokonuje przez tradycję apostolską ustnie i poprzez Pismo Św. Te dwa sposoby przekazywania przenikają się wzajemnie i stanowią jeden, święty depozyt wiary. Natomiast zadanie wyjaśniania depozytu wiary zostało powierzone żywemu Urzędowi Nauczycielskiemy Kościoła. On jest natchniony przez Ducha Św.

Inne religie , odłłamy mojej religii i sekty mnie nie interesują. Oczywiście czytałam o wielu i jestem  świadoma ich istnienia, szanuję,  ale nie czuje się w obowiązku znać dokładnie ich doktryny i historię.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-05 08:37
CZY TO ZE DANA WIARA MA WIEKSZOSC I WIEKSZE PRZEBICIE NIE MOZE BYC NAZYWANA SEKTA?? GDYBYS ZECZYWISCIE TYLE CZYTALA CO PISZESZ TO BYS GLUPOT NIE PISALA. JAK CHCESZ TO JA CIE MOGE ZBAWIC .JUZ WCZESNIEJ PISALEM WSZYSTKO PAPIER PRZYJMNIE I MOZNA NAPISAC ROZNE PISMA KTORE DLA SWOJEJ POTRZEBY MOZNA NAZWAC SWIETYMI.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-05 08:58
Zanim zaczniesz mnie zbawiać zatroszcz się o własne zbawienie.

Jeżeli głupio piszę to nie czytaj moich postów.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-05 09:13 Zmieniony 2008-05-05 09:21

>odłłamy mojej religii i sekty mnie nie interesują.<


JA pisałem o nurtach a nie o odłamach w kościele katolickim o tych nurtach które są integralna częścią katolicyzmu..

>Nie wiem Godunow jakiego jesteś wyznania skoro nie zauważasz innych soborów<


Ja celowo wspomniałem ten sobór.. Bo jego postanowienia uznają w  zasadzie wszystkie e nurty chrześcijaństwa ( prawosławni protestanci i katolicy  I dlatego o nim wspomniałem..

>To się dokonuje przez tradycję apostolską ustnie i poprzez Pismo Św. <


Ale sek w tym ze Ewangelia nie pozostawia złudzeń  ( Listy Apostolskie ) w których napisano:
Gdy by nawet my sami albo nawet anioł z nieba głosił wam  inną dobrą nowinę ( ewangelię ) od tej którą wam przekazaliśmy niechaj będzie przeklęty na wieki
Ewangelia nic nie mówi o żadnej tradycji

Dlatego moim zdaniem najbezpieczniej  wierzyć i zwracać się do Jezusa
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-05 09:25
To się zwracaj jak najczęściej, a na pewno naprowadzi Ciebie na dobrą drogę do Niego prowadzącą.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-05 09:51
Uwazam że jestem na dobrej drodze poza kościołem katolickim...
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-05 11:18
Nieuczciwie zagrałeś Godunow.Spojrz na swój pierwszy wpis.
Miałabyć lużna dyskusja.
Ja  jestem chrześcijanką i katoliczką. I spójrz,czy ktokolwiek
z nas katolików wyraził się obrażliwie o innej wierze ,czy sposobie jej wyznawania?
Jest zasada- jesli chcesz kogoś poznać - to ty pierwszy się przedstawiasz, a nie zadajesz pytanie-Jak się nazywasz?-a otrzymawszy odpowiedż krytykujesz,lub lżysz. Ufnie weszliśmy w ten temat i niepięknie się to skonczyło.Nie widze żadnego  powodu do śmiechu. Nieładnie. 
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-05 16:19

>Nieuczciwie zagrałeś Godunow.Spojrz na swój pierwszy wpis.


Miałabyć lużna dyskusja
Ja  jestem chrześcijanką i katoliczką. I spójrz,czy ktokolwiek
z nas katolików wyraził się obrażliwie o innej wierze ,czy sposobie jej wyznawania?<

A ja w pierwszym poście napisałem jestem chrześcijaninem
A gdzie ja obraźliwie sie  wyrażam o katolikach przedstawiłem w to co wierzę w wolnej dyskusji..
Niby czemu miałbym obrażać katolików..?? i czym..??

Ze przedstawiłem swój pogląd. Nikomu  w niego nie nakazuje wierzyć..
Chrześcijanin tak  dla przypomnienia to ten co wierzy w Jezusa Chrystusa..
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-05 19:14
PISAŁAM MODLITWE DZISIAJ I NIE WIDZE JEJ NA FORUM DLACZEGO??
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-05 19:16
Basiu jest na samym początku tej strony, to bardzo ładna modltwa.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-05 19:21
A DZIĘKI ZAUWAŻYŁAM DOSTAŁAM TĄ MODLITWE OD SERDECZNEJ OSOBY  JAKO DEDYKACJĘ DO KSIĄŻKI NA OSOBNEJ KARTCE I MAM JĄ W POKOJU NA WIDOCZNYM MIEJSCU  SPOGLĄDAM I ROBI MI SIĘ LŻEJ W CHWILACH SMUTKU
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-05 19:22
Bo to są mądre słowa.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-05 19:25
DO TEJ PORY DZIĘKUJE TEJ OSOBIE ŻE MI JĄ PODAROWAŁA
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-06 07:56
KAZDA WIARA ZABIJA I OGLUPIA
Nadrzędny - Autor bernadeta Dodany 2008-05-06 13:51
Dlatego trzeba umieć odróżnić wiarę od fanatyzmu i egzaltacji. Nie znam się, a dlaczego uważasz, że jestem ogłupiona???
Nadrzędny Autor bernadeta Dodany 2008-05-06 13:52
*nie znamy się
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-06 14:24
twoja wszególności jest ogłupiająca widać to w twoich wypowiedziach
Nadrzędny - Autor bernadeta Dodany 2008-05-06 14:31
Rozumiem, że to do mnie...a możesz zacytowac te moje wypowiedzi, które wskazują, że moja (wiara?) jest ogłupiająca? A jeśli tak, to kogo ogłupia? I jaką wiarę masz na myśli?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-06 14:34
odpowiedż nie jest do ciebie
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-07 17:32
Jesteś tego pewien Szczerbaty?Nikomu i w nic nie wierzysz?
To jak ty żyjesz?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-07 19:08
ŻYJE BY ŻYĆ
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-08 07:37
BASKA JUZ PROSILEM NIE PISZ ZA MNIE. NIE ZYJE PO TO ZEBY ZYC BO TO LUKSUS DLA WYBRANYCH TYLKO PRUBUJE PRZEZYC W TYM POPIEPRZONYM KRAJU A TO JEST ROZNICA KTOREJ TY NIGDY NIE ZROZUMIESZ.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-08 14:41
znalazł się  geniusz wszechwiedzący
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-09 08:02
NIE SKOMENTUJE. CO SIE STALO ZE NAPISALAS MALYMI LITERKAMI. ZANIM ZACZNIESZ PISAC PRZETRZYJ OCZY!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-09 08:05
codziennie przecieram ale dziękuję że mi przypomniałeś
ty umyj dziąsła bo tylko one ci zostały
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-09 08:11
ALE SA ZDROWE I ROZOWE. DZIEWCZYNY LUBIA JAK JE SSIE
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-09 08:13
[usunięte]
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-09 08:15
TERAZ TO TAK PIEPRZNELAS ZE AZ MNIE GLOWA ROZBOLALA
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-09 08:19
zalecam ibuprom zatoki pomaga lub panadol extra
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-09 08:22
NIE MA SIE CZYM CHWALIC BO MOZNA ZAPESZYC ALE JAK DO TEJ PORY TO GLOWA BOLALA MNIE TYLKO 6 RAZY BEZ TKZ POWODU
ZNAM LEPSZE SPOSOBY ALE TOBIE NIE POWIEM
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-09 08:26
sex  ci od razu pomoże
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-09 09:18
Czy pamiętacie jeszcze jaki tytuł ma ten wątek?
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-09 10:38
NO WIDZISZ JAK SZYPKO ZAPOMINAJA O BOGU
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-09 11:28
To Ty wróć do tematu. Malwa zadała Tobie pytanie i nie odpowiedziałeś.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-10 09:35
HURA!!!!!!!!!!!!!! BOG JEST NA OSTATNIM MIEJSCU NA FORUM.
Nadrzędny - Autor bernadeta Dodany 2008-05-10 09:37
co wobec tego lub kto- jest wcześniej? ;-)))))))
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-05-10 10:31
Tylko na forum.Pamietaj,że   przyjdzie czas,iż inaczej będziesz mówił.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wasza wiara w Boga a może w cio innego..?? (Strona 3) (59697 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill