www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Telewizja tylko z napisami? (10399 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-04-18 22:17
Parlament Europejski zaapelował do  publicznych stacji telewizyjnych w Unii Europejskiej o wprowadzenie napisów do całej oferty programowej. Wzorem dla innych jest BBC, która od kwietnia nadaje wszystkie programy z napisami, co pozwala korzystać z nich osobom niesłyszącym.

Przeczytaj cały artykuł: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/23410
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-06-02 14:06
W naszej TV tylko mała część programów jest dostępna cz.zrozumiała dla osób z wadą słuchu . Co najgorsze,to ,to,że napisy informujące o osobie akurat wypowiadającej się w dzienniku ( mam na uwadze dziennik wieczorny na jedynce )nakładają się na napisy tekstu - wypowiadanego przez nią . Przez co wszelkie informacje są nieczytelne . Może ktoś w TV ogląda dziennik ??? z włączonym teletextem ;-) .
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-02 18:56
o tak tylko na TVP1 i 2 ale nie na wszystkich programach a też byśmy coś więcej poogladali
Nadrzędny - Autor Pawel65 Dodany 2008-06-03 13:29
Kochani, a kogo to obchodzi, że część społeczeństwa nie słyszy?. I tym dyskryminacyjnym podejściem TVP głusi Polacy oglądają  program
czeskiej telewizji. :-(
Nadrzędny - Autor zento Dodany 2008-06-04 22:06
Glupoty i tyle.Programow z napisami jest bardzo duzo.
Nie chce mi sie liczyc ale na samej Cyfrze + przeciez Canal+ jest nadawany z napisami ponad 5 lat chyba..(wszystkie filmy)
A przeciez w ostatnim czasie doszlo duzo ,duzo wiecej programow w ktorych mozna sobie wybrac wersje z napisami.
Jak ktos chce ogladac to moze .
Koszt tez nie jest wielki...wystarczy kupic sobie 1 flaszke z zagrychą na miesiac i juz:))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-06-11 15:00
Piszesz,że kanały Cyfry + i Canal + są emitowane z napisami ... Nie są to programy ,które mają misje wobec społeczeństwa ,przypisaną przez sejm,a jednak liczą się z tą możliwością ,że mogą je oglądać osoby z niedosłuchem . Więc po co ta misyjna jedynka i dwójka ... ??? Pewnie tylko dlatego ,że kasa im się nie zgadza po ostatnich przegranych wyborach ...a i prezydenckie przed nami . Więcd nadal będziemy widzieli ludzi bezpartyjnych wywodzących się z Pis u na okopanych pozycjach ,broniących słuszności swoich poglądów w temacie ' Abonament i basta ' .... Zaraz mi się przypomina scena z filmu ' Sami Swoi ' . Gdzie matka Kargula odjeżdżającego go do sądu  żegnała slowami 'Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie'- wręczając mu granaty . Misyjność jak i prawo a sprawiedliwość jest tylko pustosłowiem i fasadą ,tych panów .  Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Milutka Dodany 2008-06-11 18:20
zento jak Cię stać na Canał+ Cyfrę+ to się ciesz mnie nie więc nie siej fermentu. Od 5 lat staram się coś z tego zrozumieć i mając 50 kanałów dobrze wiem co gdzie jest.Niektóre filmy są bez lektora tylko z napisami i pewnie o tym mówisz.... pożyj w strefie ciszy to inaczej zaśpiewasz

O pijaństwo posądzaj siebie nie nas
Nadrzędny Autor Olenka Dodany 2008-06-11 19:00
Fajny pomysł takie napisy. Mi niepotrzbne, ale niech są.
Nadrzędny Autor MW_IZA Dodany 2008-09-04 16:49
Bardzo dobry pomysł...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Telewizja tylko z napisami? (10399 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill