www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Prowadze juz dzialalnosc - czy moge liczyc na jakas pomoc? (3427 - wyświetleń)
- Autor sstsqad Dodany 2006-08-09 16:09
Witam

Prowadze jzu dzialalnosc gospodarcza od 5 sierpnia a zarejestrowana mam od 13 lutego tego roku, wszystko przez ubieganie sie o dotacje z programu 2.5. Warunkiem ubieganie sie o dotacje jest rejestracja jako przedsiebiorcy niestety instytucja wdrazajaca jest tak nieudolna ze nie widac konca procedury i raczej sa marne szanse na otrzymanie jej. Wszystko mialo byc juz jasne  wpolowie maja dzis jest sierpnien i nawet 1/4 drogi nie jest przebyta do tej dotacji. Ale do rzeczy.
Nie moglem znalezc pracy odrzucano moje podania nie podajac przyczyn. Postanowilem w koncu sam dzialac nie czekac na dotacje i zajac sie sprzedaza poprzez sklep wysylkowy. Moje pytanie jest takie czy mi jako osobie niepelnosprawnej z umiarkowanym stopniem niepelnosprawnosci prowadzacej juz formalnie dzialalnosc gospodarcza przysluguje jakies prawo do jakiejkolwiek pomocy np pozyczki?
Bo niby istnieje pozyczka dla osob niepelnosprawnych ale dla takich ktore sa zarejestrowane w urzedzie pracy jako bezrobotne, a o jakiejs pomocy dla takich osob jak ja nie slyszlaem. NIestety w siedzibie osrodka pomocy rodzinie gdzie mieszkam jest bardzo niemila informacja ktora udziela skampych informacji traktujac czlowieka jak intruza.
Prosze bardzo o odpowiedz i ewentualne podanie poszczegolnych krokow jakie musialbym uczynic aby ubiegac sie o taka pozyczke, gdzie i na jakich zasadach?

Dziekuje
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-08-10 08:59
Zgodnie z art. 11 i 12 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej otrzymać może osoba niepełnosprawna zarejestrowana w powiatowym urzędzie pracy jako bezrobotna albo poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu. Zgodnie z paragrafem 1 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 22 maja 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania, oprocentowania, spłaty, rozkładania na raty i umarzania pożyczek dla osób niepełnosprawnych pożyczka może być udzielona na podjecie działalności po raz pierwszy lub na ponowne rozpoczęcie działalności, jeśli od dnia wykreślenia wpisu do ewidencji działalności gospodarczej albo cofnięcia koncesji - w odniesieniu do działalności gospodarczej, lub wygaśnięcia obowiązku podatkowego z tytułu prowadzenia działalności rolniczej, lub wygaśnięcia obowiązku podatkowego z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej upłynęło co najmniej 6 miesięcy.
Więcej informacji dotyczących kryteriów udzielania pożyczek na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej znajdzie Pan w broszurze „Rozpoczynam własną działalność gospodarczą” dostępnej w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej:
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/8994
Znajdują się tam również informacje o składkach ZUS dla pracujących osób niepełnosprawnych oraz o korzystaniu z pomocy PFRON przy spłacie zaciągniętych kredytów.
W sprawie pożyczek dla osób prowadzących działalność gospodarczą proponujemy kontakt z Ministerstwem Gospodarki
Pl. Trzech Krzyży 3/5,   
00-507 Warszawa
tel.: (0*22) 693-50-00
http://www.mgip.gov.pl/sgsg.htm
oraz Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości:
00-834 Warszawa,
ul. Pańska 81/83
tel.: (22) 432 80 80, 652 80 80
fax: (22) 432 86 20, 652 86 20
Nadrzędny Autor chudini0505 Dodany 2011-03-13 11:20
Szukasz ciekawej pracy? Polecam stronę: http://ogniwo.net/ Tutaj jest wiele ciekawych ofert pracy :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Prowadze juz dzialalnosc - czy moge liczyc na jakas pomoc? (3427 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill