www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jaskra (5355 - wyświetleń)
- Autor Hanna Dodany 2008-04-24 09:36
Witam .Mam problem .Mój syn ma jaskrę i już jest jednooczny obecnie jest po operacji drugiego oka .Widzenie ograniczone {za mgłą}. Obecnie staramy się o przyznanie mu grupy inwalidzkiej .Ma przepracowane 9miesięcy i jest teraz na L4 bo pracował. Liczymy że pracodawca go zwolni .Co mam robić dalej gdzie się udać aby syn miał jakieś pieniądze , świadczenia ,ulgi.Proszę o pomoc jakieś wskazanie mi drogi, kolejności instytucji co bym mogła się tam udać . W naszym przypadku jaskra jest chorobą genetyczną miała ją moja mama-całkowita ślepota ,ja -widzę też po operacji nie mam grupy bo lekarz powiedział że nie dostanę bo widzę.Jestem już załamana tym wszystkim.Hanna
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-04-24 17:48
Witam panią serdecznie mimo że pani jest po operacji i widzi pani to i tak pani powinna starać sie o grupę moja znajoma mimo iż widzi i ma miec zabieg laserowy właśnie na jaskrę właśnie oczekuje na komisję i po rozmowie z osobami które sa po operacji na jaskrę dowiedziała sie że tym bardziej grupa sie należy jak się jest po operacji ,warto spróbować .Pozdrowienia
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-04-24 20:26
Witam. Dziękuję za radę spróbuję tym bardziej iż mam jeszcze nadciśnienie i problemy niedokrwienne z nogami-żylaki wewnętrzne.A co do syna czy ktoś mi wskaże gdzie iść po kolei .
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-04-25 08:27
Witam ponownie z tego co wiem to jeżeli choroba syna wystąpiła przed 21 rokiem życia to może złożyć wniosek do zusu o rente socjalną zwłaszcza że tak jak pani pisze że choroba u panstwa jest dziedziczna trzeba pozbierać całą dokumentacje medyczną wypisy że szpitala i prócz tego liczą sie inne schorzenia jezeli występują u pani syna czyli choroby współistniejące .Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-04-25 08:58
Bardzo dziękuję , i życzę wszystkiego najlepszego.Hanna
Nadrzędny Autor Hanna Dodany 2008-06-15 10:30
PILNE!!!!Już po komisji przyznano mu stopień lekki chcemy się odwołać .Czy jest jakiś wzór odwołania.Hanna
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jaskra (5355 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill