www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Podatki 2007: używanie samochodu osobowego (2728 - wyświetleń)
- Autor Bodzio666 Dodany 2008-04-25 13:14 Zmieniony 2008-04-25 13:31
Witam serdecznie,

1. Posiadam samochód osobowy.
Jestem zaliczony do I grupy.
Czy mogę odliczyć sobie kwotę 2280 zł od podatku??
Czy muszę mieć jakieś rachunki??
Nadmienię, że nie korzystam z żadnych rehabilitacji.

2. Podobno jest jeszcze kwota ustawowa do odliczenia od podatku (19% z kwoty 2218 - I grupa) jeżeli przyznanie grupy spowodowane jest stanem narządu ruchu.
Ja straciłem lewą dłoń oraz częściowo prawą.
Czy w tym przypadku ta ulga mi się należy??

Pozdrawiam
Boguś
Nadrzędny Autor 720419ewa Dodany 2008-04-25 16:47
Na odliczenie ulgi rehabilitacyjnej nie potrzeba żadnych rachunków , wystarczy to że ma się I grupę .
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-05-06 14:58
Zgodnie z przepisami wydatki na cele rehabilitacyjne może odliczać osoba niepełnosprawna, albo
- podatnik, na którego utrzymaniu jest osoba niepełnosprawna, jeżeli w roku podatkowym dochód osoby niepełnosprawnej nie przekroczył kwoty 9120 zł (w całym 2007 r.). Przepisy zaliczają do tych podatników: współmałżonka, dzieci własne, przysposobione oraz dzieci przyjęte na wychowanie, pasierbów, rodziców, rodziców współmałżonka, rodzeństwo, ojczyma, macochę, zięcia i synową. Rachunki muszą być wystawione na osobę, która będzie odliczała ten wydatek.
M.in. możliwe jest  odliczenie używania samochodu osobowego, stanowiącego własność (współwłasność) osoby niepełnosprawnej zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa albo dzieci niepełnosprawne do lat 16, dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne, w kwocie nieprzekraczającej 2280 zł.
UWAGA: Mimo, że nie wynika to jasno z przepisów, można spotkać się z żądaniem urzędu skarbowego przedstawienia dokumentów poświadczających korzystanie z zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych.
Informacje o pozostałych wydatkach można znaleźć na stronie:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/17114
Nadrzędny Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-06 15:20
Wydaje mi się, że raczej trzeba mieć jakieś dowody poniesienia wydatków. Z Urzędem Skarbowym nie ma żartów.
Kiedy ma się odpowiednie kwity jest się w lepszej sytuacji niż bez nich.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Podatki 2007: używanie samochodu osobowego (2728 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill