www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / jak się odwołać gdy niepełnosprawność przyznano ale.... (5627 - wyświetleń)
- Autor natall Dodany 2008-04-25 23:34
dziś odebrałam orzeczenie o niepełnosprawności mojego synka. Przyznano mu je ze względu na całościowe zaburzenia rozwojowe ze spektrum autyzmu, na orzeczeniu jest kod 10 -N.
Rehabiltacja mojego dziecka wygląda obecnie tak że sami płącimy kilkaset zł. miesiecznie za terapię, sami kupujemy pomoce i rehabilitujemy w domu też.
Dowiedziałam się, że w związku z tym pkt. 5 (konieczność zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze oraz pomoce techniczne) zaznaczony NIE zamyka nam wszelką drogę do dofinansowania (i pewnie odliczania od dochodu w US też :-((((
Tym samym muszę złożyć odwołanie. Czy jest tj. powiedziano nam w PCPR - ten punkt musi być na TAK?
Poza tym nie przyznano nam karty parkingowej (pkt 9 jest NIE) i tu też chyba powinnam się odwołać bo wprawdzie autyzm nie jest zaburzeniem narządu ruchu, ale kod jest N (a w wymaganiach jest R lub N), a ja i tak non stop noszę synka na rękach (ma 2,5 roku ale ruch samochodów tak go "nakręca" że sam nie pójdzie) kilometrami bo nie sposób znaleźć miejsca przed budynkiem gdzie ma rehabilitację :-(

I jeszcze mam pytanie - co oznacza uczestnictwo w terapi zajęciowej? To to samo co rehabilitacja???

Bardzo proszę o pomoc tych co już odwoływali się od orzeczenia w tych punktach!!!!!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-26 10:07
TERAPIA ZAJĘCIOWA TO ZAJĘCIA W RÓŻNYCH PRACOWNIACH NP PLASTYCZNA  , KULINARNA KOMPUTEROWA ITD  TAK ZWANA RECHABILITACJA SPOŁECZNA  WARTO DAĆ TAM DZIECKO BY MOGŁO SIĘ ROZWIJAĆ MIĘDZY LUDZMI
Nadrzędny - Autor natall Dodany 2008-04-26 11:08
ale czy 2,5 rocznemu dziecku w ogóle przyznają terapię zajęciową? Mamy orzeczenie na 2 lata, więc w tym przypadku może akurat dlatego jest NIE...
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-26 11:10
2,5 ROCZNE DZIECKO NIE KWALIFIKUJE SIĘ
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-26 17:47
Pozostaje ci dwa tygodnie  na odwołanie .. Do komisji wojewódzkiej . Piszesz sprzeciw przedstawiasz swoje  spostrzeżenie..
Ja bym tak zrobił.. Na Twoim miejscu
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor natall Dodany 2008-04-29 14:01
godunow, a czy znasz jakieś stronki gdzie jest przykład takiego odwołania (chodzi mi o to że nie od całego orzeczenia a od 2 punktów)???
Czy poprostu piszę, że np. moje dziecko wymaga takich i takich pomocy technicznych, sprzetu rehabilitacyjnego czy też muszę podawać jakąś podstawę prawną???
O karcie parkingowej przeczytałam gdzieś, że rodzice niepełnosprawnych dzieci jak najbardziej mogą się ubiegać i to bez względu na rodzaj niepełnosprawności dziecka ale znów w orzecznictwie powiedzieli, że nasza komisja była tuż po konferencji gdzie zabronili dawać komukolwiek poza niepełnosprawnymi ruchowo :-( Czy tu też poszukać przepisów czy poprostu napisać, że jeżdżąc kilka razy w tyg. na rehabilitację nie jestem w stanie nosić na rękach dziecka po 2 km bo miejsc zwykłych brak? :/
Owołanie pisać będę na pewno bo nic nie tracę a zyskać mogę wiele, tylko wolałabym napisać perfekcyjnie ;-)
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-04-30 05:50
Odwołanie spiszę się identycznie  jak do ZUS .. ( jedynie tytuł inny)  tych sprciwów odwołań  do  ZUS jest kilka wzorów Kliknij tu w tyn temacie   między innymi wzory  jest tez  mój sprzeciw.. Tak dal przypomnienia masz czas dwa tygodnie od dostarczenia decyzji
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / jak się odwołać gdy niepełnosprawność przyznano ale.... (5627 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill