www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / DECYZJA UCHYLAJACA ZASIŁEK PIELEGNACYJNY (11276 - wyświetleń)
- Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-29 17:17
Witam.Otrzymałam z MOPS decyzję w sprawie uchylenia prawa do swiadczen rodzinnych.Gdzie jest napisane: Na podstawie art.32 ust.1 i w nawiazaniu do 16 ust.3 art.43,art.48 ust.3 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r.o swiadczeniach rodzinnych{Dz.u.nr.228 poz.2255 z poz. zm}Decyzja MOPS z dnia 23.01.08 przyznano Stronie zasiłek pielegnacyjny z tytulu umiarkowanego stopnia niepełnosprawnosci na podstawie orzeczenia wydanego przez Powiatowy zespol ds.Orzekania o Niepelnosprawnosci w dniu 22.01.08.W dniu 10.04.08 do tutejszego Osrodka wpłyneło orzeczenie o stopniu niepełnosprawnosci uchylajace poprzednie orzeczenie i zaliczajace Strone do lekkiego stopnia niepełnosprawnosci.Zgodnie z art.32 ust.1 ,ze organ wlasciwy moze bez zgody strony zmieniac lub uchylac ostateczna decyzje administracyjna na mocy ktorej strona nabyla prawo do swiadczen rodzinnych.albo osoba nienaleznie pobrala swiadczenia.Czy musze odwolac sie do sadu ,czy to cos da .Bede bardo wdzieczna za odpowied.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-30 05:46 Zmieniony 2008-04-30 06:03
Bożena napisała

>Osrodka wpłyneło orzeczenie o stopniu niepełnosprawnosci uchylajace poprzednie orzeczenie i zaliczajace Strone do lekkiego stopnia niepełnosprawnosci.Zgodnie z<


Warunkiem  pobierania swiadczenia  jest posiadanie stopnia umiarkowanego.. .
Dlatego skrzenie tej decyzji wydaje sie być bez podstaw ..  Najpierw musi byc  przywrócony  umiarkowany stopień   i wtedy ponownie wystąpisz do..  o przyznanie ponowne zasiłku..
Taj  jak pisałem w innych postach  na ten temat najpierw bym skarżył  decyzje   o zmianie  statutu  z umiarkowanego stopnia na lekki  skarżył w sadzie.. i wstrzymał ze wszelkimi akcjami (oddawaniem  pieniędzy , czy odwołaniem etc) Bo prawnie sprawa wygląda  tak skoro skarżysz  deczyję o zmianie grupy inwalidzkiej czekasz  na decyzję  sądu. Przykładowo osad  przywraca umiarkowana grupe..  . Rozstrzenie   o zwrot w takim przypadku staje sie bezprzedmiotowe..  dlatego wstrzymałbym się ze wszelkimi akacjami  na temat zasiłku ( do sądu) Skupiłbym sie   na przywróceniu stanu ze stycznia  br,
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-30 06:26
Witam.Odwolalam sie od decyzji Powiatowego zespolu do spraw orzekania od niepeln...,skad juz przyslano mi pismo,ze moje odwolanie wraz z aktami sprawy wyslano do wojewodzkiej komisji do spraw orzekania o nie........Wczoraj otrzymalam decyzje z MOPS o uchylenie decyzji prawa do swiadczen rodzinnych od stycznia,(sluzy mi odwolanie do samorzadowego kolegium odwolawczego)jak Pan mysli odwolywac sie,czy to ma jakis sens.Czy moge isc do sadu zamiast syna w tej sprawie.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-30 06:34
Ja bym na Pani  miejscu czekał  spokojnie na wyrok  sądu i wtedy coś robił w tej sprawie,, po uprawomocnieniu sie decyzji sądu. ..Na razie  spokojnie czekać..
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-30 06:44
w tej deczyji y MOPSU jest napisane,ye uchzla sie deczyje pryzynajaca yasilek pielegnaczjnz.W poucyeniu pisya ,ye moge odwolac sie do kolegium odwolawcyego.
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-30 08:49
PAN.na wczesniejszym forum pisal,ze MOPS nie moze zadac zwrotu zasilku pielegnacyjnego poniewaz orzeczenie st.niep. umiarkowany 22.01.08,a nastepnie dec.uchylajaca ten stopien, 22.01.08 ktory otrzymalam w kwietniu .Wyslalam decyzje odwolawcza do wojewodzkiego,tak jak mi pan radzil.Wczoraj dostalam z MOPS-u ktory wyplacal zasilek pielegnacyjny decuzje uchylajaca do pobranych swiadczen rodzinnych.W pouczeniu napisali.ze moge odwolac sie od decyzji do KOLEGIUM ODWOLAWCZEGO W CIAGU 14 DNI.CO TERAZ.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-30 11:01

> Wyslalam decyzje odwolawcza do wojewodzkiego,tak jak mi pan radzil.<


Czy Pani dostał już decyzje  komisji wojewódzkiej..   Deczyje na Pani ostanie pismo???

Pani pisze

>W pouczeniu napisali.ze moge odwolac sie od decyzji do KOLEGIUM ODWOLAWCZEGO W CIAGU 14 DNI.CO TERAZ.<


Skoro Pani złożyła sprzeciw do decyzji . Napisać pismo do tego kolegium  informujące. że w dniu takim a takim zostało złożone odwołanie cofające decyzje o stopniu umiarkowanym .  I sprawa jest w toku odwoławczym..  .. Rozstrzenia  są bezpodstawne.. ..  Decyzja bezpodstawna
Nawet Gdy Komisja wojewódzka wyda decyzję  negatywna do dal Pani zaraz sie odwołać do sądu..  I czekać spokojnie na postępowanie sadowe..a płacić ewentualnie dopiero  po uprawomocnieniu wyroku . wierzę ejdnak ze w przypadku Pani jak nie wojewódzka to sąd przywróci ( raczej bym liczył na sąd)  przywróci uprawnienia
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-30 11:22
Dziekuje z odpowiedz.Boje sie tylko o mojego syna 18 lat.Czy bedzie na wojewodzkiej badany,a niedaj Boze w sadzie.Czy bedzie musial w tych komisjach uczestniczyc{ma padaczke},moze wystarczyloby upowaznienie na mnie.Jak Pan mysli.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-30 11:55
CZY moge w pismie do kolegium napisac,ze decyzje,ktora otrzmalam w kwietniu o uchuleniu stopnia umierkowanego wydano z naruszeniem prawa,gdyz nie mozna wydawac i uchylac decyzji 4 m-ce do tylu.Powiatowy zespol ma 14 dni na sprawdzenie i odwolanie sie od wlasnego orzeczenia.Nie mozna uchylacczegos co zrobilo sie wczesniej.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-30 12:20 Zmieniony 2008-04-30 12:27
.>Dziekuje z odpowiedz.Boje sie tylko o mojego syna 18 lat.Czy bedzie na wojewodzkiej badany,a niedaj Boze w sadzie.Czy bedzie musial w tych komisjach uczestniczyc{ma padaczke},moze wystarczyloby upowaznienie na mnie.Jak Pan mysli.Pozdrawiam<<

Skoro syn jest chory  i stara się . o .. Według prawa jest osoba  dorosła.. to powinien stanąć pzred biegłymi sadowymi.. któraustala chorobę  na podstawie wyników  i badań ( bada kilku kilku lekarzy zazwyczaj  ) chyba zę stan zdrowia  jest na tyle poważny ze nie umożliwia mu stawienie się pzred biegłymi.. O takim fakcie należy powiadomić sąd    Należy podać przyczynę takiego stanu etc.
Jak sobie Pani wyobraża badanie za syna .??
Można natomiast ustanowić pełnomocnictwa wszelkiego rodzaju

>wydano z naruszeniem prawa,gdyz nie<


Ja zawsze unikam tego typu stwierdzeń bez  podkładki wyroku sądu . W tym konkretnym my sądzimy dokładniej  pani że zostało złamane prawo..
Dopiero sąd swoim postanowienie  definitywnie  stwierdzi zostało złamane naruszone prawo na razie jesteśmy  domniemywaniu , ze tak jest złamane prawo..
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-30 12:35
BARDZO DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.
Nadrzędny - Autor 720419ewa Dodany 2008-05-02 10:44
Witam , jeżeli obawia się Pani iż syn ,będzie musiał stawić się na badania to słusznie .Bez badań się nie obędzie , wiem to z własnego doświadczenia .Choć poruszam się o dwóch kulach i w aparatach ortopedycznych ( jestem po rozszczepie kręgosłupa) musiałam wdrapać się na 4 piętro , bo szanowni lekarze z komisji tam przyjmowali ,a w budynku nie ma windy , bo to gabinet  prywatnej przychodni znajdujący się w bloku mieszkalnym.Życzę Pani synowi ,żeby się udało , bo moje zdobywanie 4 piętra choć kosztowało dużo wysiłku na nic się nie zdało.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-02 11:02
dziwne to co piszesz
zgłasza ktoś  kto jest z tobą że nie wejdziesz i lekarz schodzi ale jak nie myślisz to twoja sprawa
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-05-02 18:42
Dziekuje Pani za odpowiedz.Moglaby mi Pani napisac ilu w takiej komisji jest lekarzy i jak to przbiega.Bede bardzo wdzieczna
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-02 18:44
różnie bywa
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-02 18:46 Zmieniony 2008-05-02 18:52

>musiałam wdrapać się na 4 piętro<


Nie wiem czemu Pani wprowadza ludzi w błąd ..???
Jeżeli  istnieje uzasadniona konieczność we wniosku piszę lekarz pacjent nie jest w stanie sam  przyjechać.. w takim przypadku  komisja powinna badanego odwiedzić pod wskazanym miejscem przebywania..  To stanowią odpowiednie przepisy

Podaję za strona ZUS-u
Osoba ubiegająca się o orzeczenie o niezdolności do pracy powinna zgłosić się do najbliższego oddziału terenowego ZUS. Po złożeniu wniosku o rentę z tytułu niezdolności do pracy osoba taka jest wzywana na badanie przez lekarza orzecznika, chyba że jej przybycie do siedziby oddziału ZUS nie jest możliwe ze względu na stan zdrowia. Wówczas badanie, na uzasadniony wniosek i za zgodą zainteresowanego, jest przeprowadzane w miejscu jego pobytu.


Identycznie jest w przypadku innych instytucji orzekających..
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-02 18:52
ty zawsze jesteś najmądrzejszy reszta to durnie tak można wywnioskować z twojej wypowiedzi czy żby kolejny marcel:(
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-02 19:02
Barbaro ja w swoich postach staram sie pomóc osobom ON bo sam jestem taki.. .nie rozpoczynam niepotrzebnej zwady..
Ludziom trzeba podawać informacje zgodna ze stanem prawnym  jaki jest w Polsce a nie stosować   gdybologii  stosowanej tudzież niepotrzebnej paplaniny ( czytaj pisaniny) nakierować by  powoływali sie  na odpowiednie  przepisy.. prawne i wygrywali dla siebie swoje problemy

Pozdrawiam i życzę udanego wekendu.. Barbaro mniej uszczypliwości więcej uśmiechu na co dzień
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-02 19:17
prezesie będzie jak chcesz:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / DECYZJA UCHYLAJACA ZASIŁEK PIELEGNACYJNY (11276 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill