www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Komisja lekarska (1990 - wyświetleń)
- Autor ckm Dodany 2008-04-30 06:36
Zlozylem na pismie odwolanie od decyzji wojewodzkiej komisji do spraw orzekania o niepelnosprawnosci we Wroclawiu o zmianie grupy inwalidzkiej ze stopnia umiarkowanego na znaczny w dniu 3 marca, dopiero wczoraj otrzymalem od nich odpowiedz ze mam sie stawic na komisje w dniu 30 lipca !. To okres 5 miesiecy, dlaczego tak dlugo. Z tego co wiem okres odpowiedzi na moje pismo nie powinien trwac wiecej niz miesiac. wobec tego mam pytanie czy wszedzie tak jest czy tylko we wroclawiu i czy istnieja jakies legalne kroki prawne aby zaskarzyc okres oczekiwania?
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-04-30 11:05
W tym przypadku można złożyć skargę do sadu na bezczynność organu orzekającego.. powołać sie na kodeks postępowania  administracyjnego kodeks cywilny.
Kodeksy te określają  czas postępowania instytucji państwowych  na 30 dni gdy spraw   nie jest skomplikowan i na 60 gdy istnieje tryb odwoławczy  n
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Komisja lekarska (1990 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill