www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Czy PFRON pomaga przy remoncie?? (13862 - wyświetleń)
- Autor bartek Dodany 2008-05-09 16:16
Czy pefron pomaga przy jakimkolwiek remoncie domu, mieszkania dla osób niepełnosprawnych Czy pozostaje tylko PCPR??
Nadrzędny - Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-09 17:15
Z tego co się orientuję można dostać z MOPS-u do 80% kosztów dostosowania łazienki. Ale jak to jest w praktyce to nie wiem.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-05-09 18:56
no właśnie też bym  chciała z tego skorzystac mam 1gr prawie 500 zł tej renty ale mąż pracuje ,nigdy też niekorzystałam  z  pfron-u ( na łazienkę i dostosowanie kuchni)pozdrawiam
Nadrzędny - Autor nunka Dodany 2008-05-09 19:37
co trzeba zrobić by dostać takie dofinansowanie?Do wniosku trzeba dołączyć projekt łazienki jaki się chce zrobić??
Nadrzędny Autor hala63 Dodany 2008-05-11 18:22
trzeba dołączyc taki projekt,ale najlepiej zapytaj  w PCPR.Tam Ci wszystko dokładnie powinni powiedzieć.I od razu weżniesz wniosek.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-05-13 10:37
Obecnie nie ma środków , które pozwalały by na dofinansowanie remontu mieszkania osoby niepełnosprawnej. Natomiast osoba niepełnosprawna może ubiegać się o środki na likwidację barier architektonicznych.

Likwidacja barier architektonicznych polega na usunięciu utrudnień występujących w budynku i jego najbliższej okolicy, które ze względu na rozwiązania techniczne, konstrukcyjne lub warunki użytkowania uniemożliwiają lub utrudniają swobodę ruchu osobom niepełnosprawnym.

Osoba niepełnosprawna, mająca trudności w poruszaniu się może starać się o dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Aby uzyskać w/w dofinansowanie powinna zgłosić się do PCPR, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, aby złożyć prawidłowo wypełniony wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami.
Adresy PCPR dostępne są pod tym linkiem: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3740
Nadrzędny Autor edmund Dodany 2008-05-20 11:14
ja trafiłem na firme która wszystko wykonała nie solidnie ,po roku zapycha sie kanalizacja, woda wylewa sie  w kabinie ,w umywalce i nie moge korzystać z pralki.Na moje narzekania wykonawca stara sie mnie zbyć słowami a pan tak sobie życzył i tak ma.
A ja już nie mam siły zmywać podłoge w łazience po kolejnem zalaniu.Jak sie zjawią panowie z firmy pMotyla (wykonawca)
to węrzykami płuczą kanalizacjie i po sprawie ,za miesiąc to samo, sie leje woda na podłoge.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Czy PFRON pomaga przy remoncie?? (13862 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill