www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kto ma rozum w głowie temu dośc po słowie! (68336 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor konkretna Dodany 2008-05-10 23:58
Wklejam link.Przeczytajacie i sami podejmijcie decyzję.Ja już to uczyniłam.To akcja ogólnospołeczna.

http://www.ankieta.sdpl.pl/
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-13 16:12
Ja również,nie można czekać biernie - a czy coś to da,to już inne zagadnienie.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-13 17:47
Ja nie widzę sensu  tej akcji
Bolesław Piecha  z PiS. sprywatyzował na Śląsku wszystkie przychodnie gabinety dentystyczne , przychodnie specjalistyczne i od paru ładnych lat jedynie państwowe przychodnie zachowały sie przy szpitalach o ile nie sa one już prywatne.. bo je tez częściowo sprywatyzowano..
Dzisiaj PiS  wylew krokodyle łzy.. na d czym pytać  by można..

Dla przeciętnego Kowalskiego obojętne jaki szpital. Ważne żeby  szły za nim pieniądze..
Dzisiaj  szpitale prywatne państwowe dzialaja na zasadach kontraktu i ni e jest istotne kto jest właścicielem..
Jest to ankieta typowe bicie piany.. 
Moim zdaniem ta akcja nie ma najmniejszego sensu..
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-05-13 22:16
Też jestem tego zdania. Nie ważne, czy szpital państwowy, prywatny, czy jakiś inny. Ważne, że pieniądze idą za pacjentem, który leczy się , jak mu wygodnie.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-13 22:57
Pewnie to ma się tak jak z mieszkaniami spółdzielczymi . Chociaż jest już o wiele lepiej niż było,to cała administracja jest jednak ociężała ,powolna i małodyspozycyjna a dodatkowo droga w utrzymaniu .Wspólnoty mieszkaniowe jakie powstały tu i uwdzie są bardziej mobilne ,troszcząc się o blok jak i jego okolice . Nie jest to spowodowane żadnymi dodatkowymi opłatami ,nie . To po prostu gospodarze ,którzy mieszkają na miejscu i widzą jakie inwestycje trzeba podjąć ,by się zyło wygodniej,taniej np(ocieplenie bloku).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-14 07:55
Nie pomyśleliście o tym, że prywatnie będą otwietać oddziały, które przynoszą kasę i do niektórych specjalistów będzie trzeba jeździć na drugi koniec Polski. Prywatnemu NFZ już nic nie narzuci. To powinni bardzo dokładnie rozważyć ludzie, którzy się na tym znają.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-14 08:35
Tak nie powinno być . Wystarczy,że NFZ będzie podpisywał kontrakty ,te korzystniejsze wraz z mniej korzystnymi w pakiecie . Nie wiem dlaczego prywatny nie byłby tym zainteresowany i dlaczego nie można sprawdzić go pod kątem wywiązywania się z podpisanych umów ? Ja na przykladzie wspólnot mieszkaniowych widzę ,że lepiej się gospodaruje jeżeli zażądca mieszka w miejscu gospodarowania . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-14 08:59
Nie rób takich porównań. Tu chodzi o  życie ludzkie. NFZ w tej chwili sobie nie radzi. Myślisz, że jak nastąpi prywatyzacja, to będziesz miał lepiej? Owszem będzie może pięknie wszystko wyglądało, będą maszyny i aparaty ale Ty nie będziesz mógł się leczyć, bo nie będzie Cię na to stać. Będzie gwarantowany pakiet podstawowy, a za resztę zapłać. W podstawowym dostaniesz tabletki przeciwbólowe, żebyś za głośno nie wrzeszczał. bo będziesz przeszkadzał w dochodzeniu do zdrowia tym co mają kasę. Zobacz na stomatologów, tam już jest prywatyzacja. Zobacz ile kosztuje leczenie jednego zęba.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-14 09:19
Nie wiem dlaczego mam nie robic takich porównań ?Powiedz mi dlaczego nie mogę się leczyć w prywatnyn szpitalu ,już takie są i pacjent tam ma te same prawa co w publicznym szpitalu . W żadnym bądź wypadku nie jest traktowany gorzej niż w publicznym ,jak nie lepiej .Wiem coś na ten temat ,bo  leczę sie w prywatnej przychodni rodzinnej od kilku lat . Nie zostałem w jakikolwiek sposób przymuszony do zapłacenia za porady i badania w mojej przychodni ,a robię ich dużo  . To straszenie prywatyzacją to nie w smak tym wszystkim,korzystającym po godzinach pracy z calego medycznego parku maszynowo-laboratoryjnego ,za psie pieniądze ,którym się to skończy !
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-14 11:03
Możesz się leczyć gdzie Ci się podoba. Przychodnia to nie szpital. To jest problem złożony. Trzeba być fachowcem, aby tą złożoność poznać. Jeżeli dojdzie do prywatyzacji szpitali, to długo poczekasz aż się wszystko unormuje. Mam inne zdanie niż Ty i tyle. Nie będziemy się spierać.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-14 11:32
No tak ,nie jestem specjalistą i nie znam zlożoności problemu życia szpitala ,ale oserwując zmiany jakie się dokonują na moich oczach widzę ,że więcej jest plusów w tych zmianach . Nie mam zamiaru kogoś nie przekonanego przekonywać . Ja tylko piszę to z czym mam do czynienia i jak to odbieram te zmiany .pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-14 11:34
No to sobie wyjaśniliśmy. Również pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-14 12:00

>NFZ w tej chwili sobie nie radzi. Myślisz, że jak nastąpi prywatyzacja, to będziesz miał lepiej? Owszem będzie może pięknie wszystko wyglądało, będą maszyny i aparaty ale Ty nie będziesz mógł się leczyć, bo nie będzie Cię na to stać. Będzie gwarantowany pakiet podstawowy, a za resztę zapłać. W<


Już to zdanie Pani wyjaśnia ze nie bardzo Pani rozumie problem...
Czyli stosuje Pani czystą demagogię  proponowana przez PiS..  który zresztą sam proponował podobne rozwiązanie .. w podobnej formie..

Bo można zapytać co ma wspólnego  pakiet podstawowy ze szpitalem prywatnym..??
Skoro by wprowadzono pakiet podstawowy  ( czytaj za który by płacił NFZ) i pakiet płatny  przez pacjenta  pacjenta..
Zarówno szpital prywatny jak i państwowy podpisuje kontrakt z  NFZ.
Czyli  na tym pakiecie gwarantowanym będzie się można leczyć..  bez względu na statut szpitala.. ( prywatny czy państwowy)
Ważne jest  co ten pakiet gwarantowany  miałby zawierać.. a nie  kto go będzie realizował..
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-14 12:09
Właśnie chodzi mi o zawartość tego podstawowego pakietu. Jeżeli chodzi o prywatyzację, to ja jestem przeciwana. Nie będę na forum wyciągała armat na poparcie mojego zdania. Sprawa prywatyzacji lub jej braku i tak odbędzie się bez pytania o to jakie ja mam zdanie na ten temat.
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-14 12:40
Mieszkam w mieście gdzie funkcjonują oba rodzaje palcówek.Gdy zachorowałam na nowotwór siłą rzeczy uznalismy wraz z rodziną,iż w prywatnej palcówce lepiej będą mnie leczyć.
Nawet nie chcieli ze mną rozmawiac.Wymienili 2 powody:jestem niepełnosprawna oraz nowotworowa! Jednym zdaniem :jestem pacjentem ciężkim i przynoszącym wymierne straty finansowe... nieopłacalnym!
Leczę się w klinice państwowej i zyję.
To mój przykład oraz wielu setek osób z mojego regionu.Nie liczcie na to,ze jako On będzie traktowani wyjatkowo.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-05-14 13:44
pytanie -czy ta propozycja , potem może decyzja prywatyzacji nie zabije mnóstwa osób , uczyni większymi niepełnosprawnymi , bo za co się leczyć ,( z tych nieraz 600-1000zł renty)  i w efekcie końcowym -wzrośnie % ludzi inwalidów w kraju ...
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-14 15:59

>Nawet nie chcieli ze mną rozmawiac.Wymienili 2 powody:jestem niepełnosprawna oraz nowotworowa! Jednym zdaniem :jestem pacjentem ciężkim i przynoszącym wymierne straty finansowe... nieopłacalnym!<


Podaj nazwę tego szpitala gdzie Ci odmówili leczenia..
Procedury rakowe  wysokospecjalistyczne są  dobrze płatne przez NFZ ..
Zarówno klinika jak i szpital prywatny nie finansuje leczenia Twojego z funduszy własnych.. tylko z kontraktu..
Jedynie co jest możliwe ze dany szpital nie ma zawartego kontaktu z NFZ i ni e świadczy tego typu usług za darmo.. w z sensie takim że  pacjent nie płaci.. W normalnym kraju w UE jest tak że nie jest  istotne czy leczy szpital prywatny czy państwowy.. i w żadnym kraju nie ma opieki lekarskiej za darmo.. To nie rodzaj szpitala stanowi o opiece medycznej pacjenta ale to ile rząd  przeznaczy na NFZ  a dokładniej ile procent budżetu

A co do tych armat to pewnie by ina wiatrówkę brakło..
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-14 16:06
.>>>pytanie -czy ta propozycja , potem może decyzja prywatyzacji nie zabije mnóstwa osób , uczyni większymi niepełnosprawnymi , bo za co się leczyć ,( z tych nieraz 600-1000zł renty)  i w efekcie końcowym -wzrośnie % ludzi inwalidów w kraju ...<<
Kolejna błedna ideologia

Jakość  tych świadczeń gwarantowanych nie zależy od tego czy Ty masz 600 złotych emerytury czy 6 tysięcy.
Tylko od tego ile się   przeznaczy z budżetu państwa  na Narodowy Fundusz Zdrowia..  a konkretnie czyni to sejm .
NFZ ogłasza  procedury przetarg i kontrakty zawierają zarówno szpitale prywatne jaki państwowe.,. na  identycznych zasadach..
Zarówno jedni jak i drudzy mogą stosowac  odpłatne procedury
Pewne radio lansuje teorię spiskową  nie od dzisiaj zresztą
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-14 17:00 Zmieniony 2008-05-14 17:26
..  o jakim radio mówisz , teorii spiskowej ?

a wiadomości na temat na czym ma polegać prywatyzacja służby zdrowia , czerpie się z innych źródeł .

czyli godunow popierasz tą sprawe , każdy ma prawo do swoich myśli .

apropos prywatyzacja zakładów pracy też miała być przełomem -polepszeniem -tylko jakoś jest odwrotnie , ludzi bezrobotnych przybyło lub harujących za skromne pieniądze , w myśl zasady lepsze to niż nic.

>W normalnym kraju w UE jest tak>


tylko naszemu krajowi jeszcze dużo brak do normalnego kraju , tyle jest bałaganu, tak skromnie nazwać .

życzenie zdrowia , aby i tobie i każdemu starczyło kasy potem na leczenie ,
ale i zostało na życie , opłaty mieszkania itd
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-14 20:20 Zmieniony 2008-05-14 20:55
Godunow,nie jestem idiotką! Wraz z mężem złożyłam skargę na ten szpital.Wiesz czym się wykręcili? Brakiem miejsc.Nie mów mi o kontraktach NFZ,dobrze je poznałam.Rząd wyeliminował leczenie osób chorych na niektóre nowotwory tzw. lekami niestandartowymi.Chyba nie zdajesz sobie sprawy,iż zaliczył do nich leczenie chemią,która we wszystkich państwach jest standartem...tylko u nas nie.Uznał,że jest za droga! Zyjesz w świecie iluzji,jesli uważaz,że prywatne jest lepsze! Zyczę zdrowia,byś nie musiał na własnej skórze doświadczać ponizenia przez sprywatyzowane szpitale.Dla twej informacji dodam,ze chorzy na SM równiez są nieopłacalni.
Są ludzie obdarzeni dobra pamięcią.W 1 roku lat 90 rząd liberałów obiecał nam raj na ziemi.Rzeczywiście,wywiazal się z tego zadania w iście swoisty sposób.Miliony osob zamiast pracy stały sie bezrobotne.W Edenie nasi prarodzice tez nie musieli pracowac,ż tą różnicą ,iż mieli znacznie większy wybór zywności i byli zdrowi.

Nastepna sprawa.Gdyby PO wywiązało się z obietnicy Tusk podpisałby Kartę Praw Podstawowych UE.Nie uczynił tego,pomimo,ze w poprzedniej kadencji PO głosno grzmiała,że takie podejście jest niehumanitarne i pozbawia Polaków dościa do standardów UE.

Kolejna:PO w kamapnii wyborczej miało wszystko przygotowane.Reformy,drugą Irlandię itp.DZiś kazdy widzi co jest... wielkie NIC!
I ostatnia:miało być lepiej.Minister Kopacz na wszystkie swiętości się zaklinała.
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/nowa_lista_lekow_refundowanych_20643.html

Głosowałam na PO.Mogłam równie dobrze głosować na ufoludki.Niestety madry Polak po szkodzie.I tu kazdy może mnie nazwać "głupią babą, naiwną ,nierozgarnietą" ...będzie miał rację.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-15 07:49 Zmieniony 2008-05-15 07:55
a  w tej sprawie można by jeszcze rzec tak ,
podwyżka do reny ostatnio 6% i kazano nam się z tego cieszyć ,
podwyżka pielęgnacyjnego - 10zł , i to nie wszystkim , kto otrzymuje z Zus , bo np wypłata z Gminy pozostało bez podwyżki
ale podwyżka pensji polityka, decydenta losów kraju   to np najmniej 1000 zł (na przykład) , + dieta + samochód służbowy +  odprawka za jego pół roku nieudolnej pracy ,itd
podwyżka gazu , światła, leków , jedzenia ....każdy wie jaka ...

jak nam wszystkich ...i pracującym też ...podniosą wypłatę
, to inaczej będziemy podchodzić do tego typu propozycji  ...
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-15 09:00

>Głosowałam na PO.Mogłam równie dobrze głosować na ufoludki<


Głosowałem w sumie na koalicje obecnie rządząc  nie z miłości ale tylko dlatego..aby raz na zawsze taki Twór polityczny jak PiS zeszedł ze sceny politycznej..
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-15 09:03 Zmieniony 2008-05-15 09:12

>  w tej sprawie można by jeszcze rzec tak ,


podwyżka do reny ostatnio 6% i kazano nam się z tego cieszyć , <
Tak dla przypomnienie  dla nie pamiętajacych..

za dwa lata rządów PiS -u nie było ani procenta  podwyżki rent czy emerytur.. dodam jeszcze to pod rządami  Pis-u diametralnie zaczela drożeć żywność

>Rząd wyeliminował leczenie osób chorych na niektóre nowotwory tzw. lekami niestandardowymi.Chyba nie zdajesz sobie sprawy,iż zaliczył do nich leczenie chemią,która we wszystkich państwach jest standartem...tylko u nas nie.Uznał,że jest za droga! Zyjesz w świecie iluzji,jesli uważaz,że prywatne jest lepsze! Zyczę zdrowia,byś nie musiał na własnej skórze doświadczać ponizenia przez sprywatyzowane szpitale.Dla twej informacji dodam,ze chorzy na SM równiez są nieopłacalni.<


Ja co opiekowałem sie wujkiem miał chemioterapię za darmo.. .. Wiesz biorę 4 zastrzyki dziennie to wiem co to służba zdrowia .. nie pisze tego z palca  tylko z obserwacji z własnego podwórka..  nie widze żadnej gwarancji z.e jak szpital  będzie państwowy to będzie  leczył doskonale..
Trzeba rozróżnić   prywatyzacje od prywatnych nawiązanie do lat  90 tych gdzie przeprowadzono rabunek na gospodarce  nie prywatyzacje.. no ale my tu o służbie zdrowia.
Nie o prywatyzacji w ogóle .. Nie bardzo rozumiem na Sm państwowy leczy prywatny nie.. ??  wszyscy leczą z jednej puli nikt nic nie robi za darmo i jedni i drudzy czynią to za pieniądze NFZ .
My musimy naciskać na rządzących by większy procent budżetu był przeznaczany na NFZ a kto bedzie leczył prywatny czy państwowy szpital w zasadzie nie ma większego znaczenia
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-15 09:37 Zmieniony 2008-05-15 09:54
spodziewałam się ,że odpowiesz , stronniczość i asympatia do pewnych ugrupowań politycznych ..
a mnie nie zależy czy partia nazywa się  X    czy  Y , aby o społeczeństwo właściwie i dobrze dbali...

a zasada , przepis określający kiedy będzie podwyżka mówi tak , i jest z czasów jeszcze SLD ,
'
"podwyżka emerytur i rent następuje wtedy, gdy poziom inflacji (czyli wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych) przekroczy 5 proc. w ciągu jednego roku lub łącznie w ciągu dwóch kolejnych lat liczonych od momentu ostatniej waloryzacji."

a dla przypomnienia , kasy chorych wprowadził kto ?, i jakie są teraz obciążenia tej decyzji , czapa do utrzymania ...przecież ministerstwo zdrowia nadal istnieje
a z tych pieniędzy utrzymano by kilka szpitali w dobrej kondycji
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-15 10:04
Witajcie!!!
ja osobiście jestem całkowicie negatywnie nastawiona na sprywatyzowanie szpitali i jeczenia. Szpital i lekarze po osiagnęciu tego co chcą i tak będąrządać nowych podwyżek a na tym wszystkim ucierpi pacjent którego nie stać będzie na pokoik z łazienką itp.luksusy. A poza tym kto zapłaci za sprzęt zakupiony już dla szpitali? Kto zwróci pieniądze Owsiakowi za pomoc w zakupie sprzętu dla maluchów itp...........

Ciplutko was pozdrawiam i do usłysznia w niedzielę......
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-15 11:07
Co parę lat odłużana jest służba zdrowia po to by znów się zadłużyła . Oddłużenie zaś idzie do kieszeni wielkich koncernów farmaceutycznych oraz skorumpowanych decydentów . Jasne przepisy oraz gospodarz,który zarządza na miejscu jest właścicielem lub współ ,to dodatkowa gwarancja na to ,że pieniądze nie będą roztrwaniane  . Choćby dlatego ,że to jego pieniądze .Powinien zadbać również o to by specjaliści nie tylko z nazwy byly zatrudnieni w jego szpitalu ,to gwarancja zaś na więcej pacjentów chcących się tam leczyć . Wielkie koncerny farmaceutyczne są zinteresowane takim gospodarowaniemm jak obecne ,bo czerpią z tego ogromne i pewne pieniądze ,są zagwarantowane przez państwo . Tak więc te oddl&#8364;żenia to część pieniędzy idący na pensje druga zaś do kieszeni decydentów i koncernów farmaceutycznych . Podalem przykład wspólnot mieszkaniowych ,wcześniej zarządzanych przez jakieś spółdzielnie . Jak to możliwe ,że ludzie tam mieszkający ,nie płacąc wyższego czynszu mają wymienione : drzwi wejściowe,wejście do bloku wyrównane,obłozone kafelkami ,wybrukowany podjazd do bloku ,skoszony trawnik i zadbane kwiaty posadzone przed blokiem . Prywatny nie musi być pazernym ,zachłannym gospodarzem .A tak jest tylko przedstawiany .
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-15 14:26

>Co parę lat odłużana jest służba zdrowia po to by znów się zadłużyła . Oddłużenie zaś idzie do kieszeni wielkich koncernów<


I to  jest właśnie przyczyna istotna prywatyzacji ,  prywaciarza nit nie odłoży..  najwyżej upadnie.. A tak płacimy my podatnicy całej administracji szpitalnej grube pieniądze..
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-16 00:27
Tyle warte są mataczenia PO.Dziennikarz zadaje proste pytania,a minister się w nich gubi.

http://www.dziennik.pl/polityka/article174416/Rzad_Tuska_nie_sprzeda_szpitali.html
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-16 15:59 Zmieniony 2008-05-16 16:27
przeczytałam powyżej podane -link
mnie już nic nie zdziwi ,a  owszem zaboli , zaboli cynizm owych ludzi ,

a ,że w tym temacie poruszono sprawy trudne , min gospodarowaniem pieniędzmi budżetowymi  , w podsumowaniu pół roku rządu - sprawy służby zdrowia -wyniki złe  ,
wczoraj o tym mówiły dzienniki a kto nie słyszał niech poczyta , ale dokładnie ,
a na służbę zdrowia i inne ważne cele nie ma ,

http://www.tuskwatch.pl/index.php/2008/05/15/za-podroz-tuska-zaplacimy-poltora-miliona-zlotych/
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-05-16 16:26
Za 550 zł renty nie stać nas na podróż do lekarza w innym mieście.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-16 16:33
Z tego co mi wiadomo, premier nie poleciał tam na wakacje i zwiedzanie  .Podobno platforma ma dobre kontakty z dziennikarzami i dba o piar . Hi,hi,hi pewnie tak ,ale nie wszyscy dziennikarze są zwolennikami premera z tego wynika . Nie jestem rzecznikiem rządu ,ale chcialoby się zapytać ile kosztowała wizyta prezydenta w Izraeu i dlaczego żaden z dziennikarzy nie obliczył kosztów tej misji ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-16 16:40
Chociaż nie jestem zwolenniczką Pana Tuska i nigdy nie byłam, to teraz się upewniłam że mam rację. Nigdy nie popierałam kosztownych podróży  i nie będę ich popierała tak długo, jak ludzi takich jak ja nie będzie stać na leki, godne leczenie i godne życie.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-16 17:18
Pewnie ,powinni siedzieć wszyscy w kraju ,domu i liczyć ... ;-) Tylko na kogo ? Może jednak lepiej jest się spotykać ,rozmawiać . Przecież poleciał do Peru nie na zwiedzanie ,ale spotkanie w szerokom gremium premierów z całego świata . Nie on wybrał miejsce spotkania . A jak go przedstawiono w mediach ...sielanka z żoną ,wczasy w Peru . Tylko mi proszę nie mówić ,że TV (ta od abonamentu )jest obiektywną telewizją .  Decydenci z PiS-u nadal  są twarzą  TV ,rządzą nią i boją się jej utraty . Rdio Maryja i telewizja Trwam nie ma takiej oglądalności ;-))  . Podrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-16 17:37 Zmieniony 2008-05-16 18:26
Chyba jesteś trochę zaślepiony miłością do partii rządzącej. To nie tylko chodzi o kosztowne wyjazdy, a o weiele innych posunięć, które odbywają się kosztem podatników, a wyjazdy po prostu przelały czarę goryczy. Możesz ich popierać nikt Tobie tego nie broni. Możesz równierz jak mówił Szczerbaty jeść trawę , bo za biedną rętę nie będzie Cię stać na więcej. Dostaniesz na otarcie łeż 17 zł za abonament. A ja mam w nosie te ochłapy. Pracowałam uczciwie i chciałabym być potraktowana uczciwie tzn żyć godnie za pieniądze, które wypracowałam.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-16 19:18
Mylisz się co do mojej milości do Platformy i pana Tuska ,rozliczę ich po czterech latach . Obiektywnie mówiąc jest lepiej niż kilkanaście lat wcześniej  ,ale jeszcze dużo do zrobienia - przed nimi .Szczerbaty nie jest mi żadnym autorytetem ,więc nie wiem dlaczego się powołujesz na tego pana .Jadam jak jadam ,ale nie mogę powiedzieć ,że głoduję .
Pewnie ,że pracowaliśmy uczciwie i należy nam się uczciwa emerytura . A że na naszą emeryturę pracuje dzisiejsza młodzież ,życzmy jej pomyślności ,jak i temu rządowi . To gwarancja naszej emerytury  :-) . Pozdrawiam ;-) .
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-17 10:40
co Ty amalian wypisujesz?
a może poczytaj, poczytajcie  , zainteresujcie się ,ile kontraktów na rehabilitacje nie podpisano , albo na jakich zasadach , co dostaniesz  w pakiecie , jakie badania - to załatw szybko rezonans , albo zabieg litotrypsji, ,proste echo serca .... a czeka się tyle czasu , hm ...koszyk podstawowy , to dlaczego ja do badania krwi odczyn Waalerego-Rosego i odczyn lateksowy dopłacam od nowego roku , ?, i tu wszyscy inni opiszą swoje badania i dopłaty...........
a ilu chorych , źle leczonych , błędy lekarskie , kalectwo --- teraz ma płacić za prywatna służbę zdrowia - a by dalej żyć ?
albo artykuł ze strony , "NFZ chce ukrócić zbyt długie pobyty pacjentów w szpitalach" , dyrdymały -jak wyleczyć szybciej nowotworowo , kiedy na wszystko jest pokreślenie kiedy co, odstęp czasu , albo wylecz szybciej głębokie odleżyny z zajęciem kości , .......ja nie będę tu wymieniać chorób o długotrwałym leczeniu ...
...........
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-17 11:19

>Dostaniesz na otarcie łeż 17 zł za <


Przypomnij ile To PiS dał  rencistom podczas 2 letnich rządów.. ( Przypomne  zero rewaloryzacji  w jednym roku część emerytów dostała jednorazowy ochłap. Obecni w tym roku  była podwyżka rent ii emerytur zapowiadana jest na rok przyszły..  A ceny w sposób galopujący wzrosły z aPiS.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-05-17 11:52
a jak ktos tak jak ja nie zdazyl wypracowac renty i choc mam calkowita niezdolnosc do pracy i samodzielnej egzystencji musze sie utrzymac z niewaloryzowanego zasilku stalego z opieki spolecznej 324zl od 5 lat
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-17 14:23
Pewne te problemy powstały od czasu przejęcia przez PO rządów . Tak ? A jeżeli nie ,to reagowałaś na te problemy wcześniej ? Mam na uwadze czas rządów PiS-u .To tylko pół roku ,ale wyborcy PiS są niecierplwi ... Jeszcze PO nie rządizła a już została oskarżona o poltyczne sterowanie wymiarem sprawiedliwości ,gdy sąd w osobie asesora(zastępującego sędzię,taki sędzia bez stażu) ) skazał wyrokiem aresztu pana Sajewicza (redaktora naczelnego Gazety Polskiej a od dwóch lat redaktora jedynki )za niewstawienie się na rozprawę .Swoją drogą jakby to zrobił szary człowiek ,wyrok pewnie by nie uchylono . Przecież asesorzy zostali powolani do  pracy przez PiS . Jeżeli osoba chora będzie sobie chciała coś powiększyć np. piersi ;-)  ,to dlaczego ma mieć ten zabieg refundowany przez NFZ ? Jeżeli zaś ktoś został kaleką z błędu lekarza ,to dlaczego ma nie mieć wypłaconego odszkodowania . Powinien wytoczyć mu sprawę cywilną o dodatkowe odszkodowanie lekarzowi ,przez którego niewiedzę,nieuwagę został doprowadzony do takiego stanu zdrowia . Pewnie moje SM ,to nie choroba przewlekła .Kurde ,tylko czemu te bęcwały w białych kitlach leczą mnie na nią i z takim miernym skutkiem ,dwadzieścia lat .Nieuki jedne ;-) . Nie dość ,że już nie chodzę,to czuję że się rozwija ,ręce już powoli ' wysiadają ' :-( .Wiem to z autopsji ,że każdy chory ,będący w szpitalu naciska na lekarzy by móc jak najszybciej wyjść z niego ,po zakończonych badaniach lub podaniu leku .więc żadne staranie o szybsze wyjście nie może zastąpić starania pacjenta . Pewnie masz na uwadze skrócenie czasu leczenia ,ale może to jest uzasadnione podawaniem lepszych ,skracających czas leczenia leków . Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-17 14:26
powyższy meil jest odpowiedzią na meil WERBENY .
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-17 15:31
wcześniej napisałam ,że nie zależy  na nazwie partii , oni wszyscy siebie warci , A wcześniej jeszcze AWS itd , jedni na drugich tylko gadają ,obiecują ,że będą lepsi, na gadaniu się kończy .. dorobkowicze .
a chora jestem dłużej niż rządzi PiS ,
i czasem dobrze byłoby aby nam wszystkim wydłużyła się pamięć , bo jakoś każdy chce pamiętać krótko z ostatniego czasu ,
A miło ,że piszesz jak długo jesteś chory , twoja choroba to też podstęp zdradliwy , cichy zabójca , mnóstwo osób źle leczonych - nierozpoznana w czas.

do wszystkich - jeśli jestem przeciwna prywatyzacji - to też dlatego ,że nie wierzę im , że będzie dobrze,
a z tak niskich rent to sobie można ( wiecie  co) zrobić ....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-17 15:49 Zmieniony 2008-05-17 16:06
Popieram Ciebie Werbeno, już wcześniej o tym pisałam i pisali inni. Niepotrzebnie tu na forum zaczyna się toczyć walka polityczna, to tak jakby nowa kampania prezydencka. Niepełnosprawni dalej pozostaną sami. Wiele lat żyję w tym kraju, rządzący za każdym razem gdy się zbliżają wybory, to mówią o niepełnosprawnych i chorych. Po wyborach sprawy cichną. Od czasu komunizmu zmieniło się trochę, ale bardzo odstajemy od innych krajów. A najbardziej zmieniło się to, że za pieniądze mogę sobie kupić piękny sprzęt ortopedyczny, lepsze leki, wykupić badania wtedy diagnoza będzie szybciej postawiona, wykupić rehabilitację...wykupić, wykupić itd. Tak, to co za pieniądze to jest dostępne natychmiast. A skąd pieniądze?
Najbardziej jednak tutaj na forum zabolało mnie to, że ludzie niepełnosprawni mogą powiedzieć, że ja nie jestem niepełnosptawna, bo jeszcze sama chodzę. To nic, że z pomocą kul, to nic, że ledwo z bólu nieraz się wlokę, to nic, że już prawie nic nie mogę nosić, że mnie nie chcą przyjąć do pracy. Ktoś z niepełnosprawnych wyleczył mnie z niepełnosprawności chociaż ZUS przyznał mi rentę na stałe(a mówią,że to ZUS niektórych cudownie ozdrowił).
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-17 17:10 Zmieniony 2008-05-17 17:20
*******************
Zło i dobro owleczone
workiem dziurawym
malowane  humorem łaskawym
zło i dobro
śmiech i łzy
ból i ukojenie
morbus i sanitas
szuka ucieczki
i ucieka
tylko dokąd?
W chowanego urządzają zabawę ...
*******************
............. ścigają się chorzy miedzy sobą , bo jest im za ciężko nieść już ten trud ... elita dba o siebie nie przebierając  w środkach i złotówkach ,...a nam ..... wyliczenia...
a słowo niepełnosprawny - kto ciągle nie rozumie jego znaczenia niech zajrzy do słownika...

dedykuję wszystkim na dobranoc -
a może niektórym po nocce
piosenkę

http://www.darmowe-mp3.info/mp3/3-dot-25MB/debica-dot-darmowe-mp3-dot-info-uk-audio-uk-g98N96BukX-uk-krzysztof_krawczyk_-_jak_na_twarzy

Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-18 06:29

>ajbardziej jednak tutaj na forum zabolało mnie to, że ludzie niepełnosprawni mogą powiedzieć, że ja nie jestem niepełnosptawna, bo jeszcze sama chodzę<


Nie przejmuj się taką pisaniną i gadanina.. ludzi chorych umysłowo bo tak trzeba nazwać takich co tak piszą czy mówią
A tu rożnych popaprańców na forum nie brakowało ba nawet czasami się jeszcze odzywają . Ja z takimi nie dyskutuje szkoda nerwów   i Ty tak zrób będziesz miła nerwy spokojniejsze..

ja się nieraz zastanwiam kto jest większym kalka ten przykładowo facet któremu obcieło stopy po pijaku. dano  mu protezy całe lata żadnej  tabletk nie weźmie  i pije dalej ale  on dalej jest ON
. Czymoże  ten co wygląda jak zdrowy człowiek bierze po kilka zastrzyków dziennie by żyć i po kilkanaście tabletek musi co miesiąc  chodzić do specjalistów lekarz etc.  Jedynie umarli są zawsze umarli.. niezależnie na co umarli..
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-18 08:18
Dla mnie niepełnosprawność która dotknęła człowieka pijanego również jest niepełnosprawnością. Różnica jest tylko taka, że jest to niepełnosprawność na własne życzenie.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 08:19
pijany nie wie co robi póżniej żałuje jak wytrzeźwieje
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-18 09:09
zaluje na pewno ale czasu cofnac sie nie da,moze najwyzejprzestac pic
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 09:12
trudne to ale możliwe
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-05-18 09:14
Nie sądzę żeby osoba pijąca alkohol po staniu się niepełnosprawną miała motywację do tego, aby przestać pić.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-18 09:15
to chyba zalezy czy to pijak okazionalny ,czy alkoholik
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kto ma rozum w głowie temu dośc po słowie! (68336 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill