www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / 447zł renty socjalnej to hańba (42192 - wyświetleń)
- Autor aganiock Dodany 2008-05-14 12:02
Czy nie uważacie, że 447zł netto renty socjalnej dla dorosłej osoby głęboko upośledzonej umysłowo, czyli całkiem zdanej na opiekę innej osoby, to, krótko mówiąc, hańba? Czy to nie jest złamanie prze Państwo polskie prawa osoby niepełnosprawnej do życia? nie wspominając już nawet o godności? 447zł. miesięcznie nie wystarczy do przeżycia jednej osobie, a gdzie opiekun? W grudniu 2007 poseł Siedlaczek wystosował interpelację w tej sprawie. Interpelacja, jak mnie poinformowano w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, nic nie jest w stanie zmienić. Ale może to mógłby być pierwszy krok w kierunku inicjatywy ustawodawczej, która mogłaby to zmienić. Czy już nie najwyższa pora? Co o tym myślicie? Jak można by to przeprowadzić? Czy znajdą się chętni, może prawnicy nawet, którzy pomogliby nam, rodzicom, coś zmienić? To, że jesteśmy w Unii powinno pomóc. Dzięki Unii było coś takiego jak ""Wspólnotowego Programu Działania na rzecz Zwalczania Wykluczenia Społecznego". Czy ktoś wie, jak to działało? 447zł wyklucza osoby głęboko upośledzone całkowicie ze społeczeństwa. Do tego dochodzą takie sprawy jak w Dusznikach (patrz artykuł, wypowiedź burmistrz i forum: http://www.pardon.pl/artykul/4856/_ ). Jakoś to się wszystko zazębia i tworzy okrutną logikę tego świata, polegającą na eliminowaniu najsłabszych.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-14 12:13
Ja  przepracowałam ponad 20 lat i mam 550zł renty. Też mi jest ciężko. Większość rencistów jest w sytuacji podobnej do Twojej i mojej. Niestety.
Nadrzędny - Autor aganiock Dodany 2008-05-14 12:38
Nie umiem odpowiedzieć na Twój post, ale wiem, że to nie to samo. Przykro mi. 447zł brutto skazuje większość z tych osób na DPS. Rodziny nie dają rady się nimi zajmować. Chodzi o osoby głęboko upośledzone, ubezwłasnowolnione, takie, które także trzeba ubierać, myć, często też karmić, które wymagają ciągłej terapii, lekarstw, które całkowicie zależą od innych. Jedyne środowisko, które może bezinteresownie zając się kimś takim to rodzina, ale jest to niemożliwe, gdy nie można pracować, bo trzeba się opiekować niepełnosprawnym, a renta tego niepełnosprawnego wynosi 447 zł. Ich sytuacja jest nie do porównania.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-14 13:37 Zmieniony 2008-05-14 13:39
dobrze piszesz -hańba , innego słowa czasem nie da sie powiedzieć - ile zł, na przeżycie ... to poniżenie dla godności człowieka ...
a dać tyle wszystkim ustawodawcom , wszystkim , niech spróbują czy da się radę ,
i to nie dotyczy tylko osób z rentą socjalną , . taką kwotę ma mnóstwo osób młodych chorych , którzy nie zdążyli popracować ...
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-14 18:37
a czemu ciągle podkreślasz upośledzone głęboko przecież nie tylko takie osoby mają I  grupe chyba że sama nią jesteś i chcesz to podkreślić
Nadrzędny Autor aganiock Dodany 2008-05-15 19:20
Barbara, mam dziecko upośledzone umysłowo w stopniu głębokim, drugie z lekkim upośledzeniem. Może i ja jestem upośledzona, kto wie. Mój syn to jeden z powodów pisania wyłącznie o upośledzeniu umysłowym głębokim. Drugi jest taki, że te osoby są w najtrudniejszej sytuacji. Mam porównanie, bo mam córkę z mniejszym upośledzeniem. Przykład, PFRON daje pieniądze na warsztaty terapii zajęciowej, ale na dom opieki dla głęboko upośledzonych już nie chce, bo upośledzenie głębokie.  Kolejny, w ustawie o dofinansowaniu do turnusów, pierwszeństwo mają osoby ze znacznym i umiarkowanym, te z głębokim z jakichś powodów, nie. Pan prezydent mówi, że przygotowuje ustawę dotyczącą niepełnosprawności. Idea zasadnicza ustawy to aktywizacja zawodowa niepełnosprawnych. Czyli znów zapomina się o niepełnosprawnych umysłowo w stopniu głębokim, o tych ze znacznym zapewne w tym wypadku też. Jest program asystent dla niepełnosprawnego, czy jest równoległy program dla osoby głęboko upośledzonej? nie, a asystent os. gł. up. nie przysługuje. Po skończeniu 25 roku życia moje dziecko będzie musiało być albo w domu, albo w dps, bo nikt go na żadne warsztaty nie przyjmie (bo ma upośledzenie głębokie, jakby miał znaczne, to co innego, ale nie ma - a to pech). jak skończy 25 lat będę musiała rzucić pracę, bo nikt mi już przy nim ie pomoże, a do dps go nie oddam za nic. I będziemy wtedy żyć z jego renty? I tak jestem w dobrym położeniu, bo mój syn akurat może uczęszczać do ośrodka szkolno wych., dzięki czemu mogę jakoś pracować. Wielu rodzicom się to ie udaje, bo takich ośrodków jest za mało. Więcej grzechów nie pamiętam. :o). Czy tu nie ma rodziców dzieci głęboko upośledzonych???? Ja wiem, że wszystkim jest ciężko, ale nas prawo traktuje gorzej, bo co... bo nasze dzieci nie rokują?
Nadrzędny - Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-15 21:09
Barbara Mycko napisała "a czemu ciągle podkreślasz upośledzone głęboko przecież nie tylko takie osoby mają I  grupe chyba że sama nią jesteś i chcesz to podkreślić"

Ja też się pytam dlaczego obrażasz użytkownika aganiocka sugerując w perfidny sposób, że jest upośledzony umysłowo.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-16 07:40
odpowiedź moja brzmi bo tylko o takich osobach mówi i sugeruje że im się należy a nie tylko takie osoby mają 1 grupe
Nadrzędny Autor aleksandra bienkowska Dodany 2009-01-09 14:52
Witam wiem co to jest bo też mam tak samo musze ubrać nakarmić wykąpać  a do pracy nie mogłam iść od 25 lat 
Nadrzędny - Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-15 17:05
Ja czytałem, że poseł chyba Piechota twierdzi, że Downa będzie można leczyć - tak wynikało z jego wypowiedzi. Więc jest nadzieja, że inne choroby też się da wyleczyć.

A teraz na poważnie. To nie hańba tylko codzienność.
Nadrzędny - Autor aganiock Dodany 2008-05-15 19:23
kiedy rewaloryzowano rentę socjalną ostatnio? Kiedy niepełnosprawni albo ich rodzice starali się ostatnio wspólnie zadziałać na rzecz podniesienia tej renty?
Nadrzędny - Autor aganiock Dodany 2008-05-15 19:25
ta interpelacja, o której piszę we wstępie to między innymi dowód na to, że ktoś chciał to zmienić, ale poseł poszedł na łatwiznę... i na tym się to wszystko skończyło... może trzeba spróbować większą siłą? matko, nie wiem sama...
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-15 20:54
jedź pod sejm rozbij namiot i koczuj
Nadrzędny - Autor aganiock Dodany 2008-05-16 08:52
;o) Barbara ma specyficzne poczucie humoru. Nie powiedziałam, że się nikomu więcej nie należy. Nie wyrzuciłabym Cię, Barbaro, ze swojego namiotu, jakbyś chciała ze mną pokoczować pod sejmem :o). Jednak chciałabym zanim rozbiję namiot spróbować innych sposobów. Piszę o niepełnosprawnych  umysłowo w stopniu głębokim, bo oni nie mają głosu w żadnej sprawie i dlatego, bo to mnie zaraz będzie dotyczyć. Jeśli ja, mając pierwszą grupę zacznę przymierać głodem, pójdę na ulicę żebrać, albo poproszą o pomoc sąsiadów, choć to upokarzające zapewne. Jakaś szansa istnieje jednak, że ktoś się zlituje. Upośledzeni umysłowo nie poproszą o pomoc, nie poskarżą się nikomu. Czy to takie dziwne, że o nich piszę? Dodam jeszcze, że wielu rodziców dzieci up. głęboko poddaje się, bo wychowywanie takiego dziecko, a za chwilę dorosłego człowieka, bywa zadaniem ponad siły. 

Chętnie jednak spytam w imieniu wszystkich z pierwszą grupą, a więc także tych, którzy są świadomi tego, że są tak źle przez nasze Państwo traktowani, kiedy ktoś próbował zmienić wysokość renty?

Problem niepełnosprawnych i ich głosu we własnej sprawie jest bardzo złożony. Państwo dokładnie wie, że nie pójdziemy pod sejm i nie zablokujemy Warszawy. Mamy ważniejsze sprawy, i mniej sił do takiej walki. Ale to nie znaczy, że nie powinniśmy upominać się o to, by nas dostrzeżono. Może jestem naiwna, ale mam prawo nie wiedzieć, i dowiedzieć się, jak to wszystko działa, czy ktoś próbował coś zmienić, jak, kiedy i z jakim skutkiem. Pozdrawiam :o)
Nadrzędny Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-16 15:24
Niestety to jest tak. Chyba w TVP1 matka chorego dziecka powiedziała tak (oddam sens wypowiedzi, bo jej nie zacytuję) "Jeśli ktoś ma ma 500- czy 600zł renty i jest osobą samodzielną to da sobie radę, Będzie żył skromnie, ale nie będzie potrzebował opieki osób trzecich - ubrać, nakarmić, wymyć itd. Natomiast jak ktoś jest zupełnie zależny od innych to nawet gdyby miał 1500zł to i tak mało". Właśnie na tym polega problem. Każdy widzi ile masz, ale nie patrzą się na stopień inwalidztwa i uzależnienia od innych.

Czy to jest chore? Nie to Polska właśnie jest!!!.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-16 20:47
upośledzeni żebrać nie pójdą ale nigdy nie będą sami bo to nie jest możliwe nie zaprzątaj sobie i innym głowy tym co jest odległe
cuiesz się życiem i dziękuj za to co masz bo może być gorzej
a jeśli chodzi o namiot nawet bym z tobą nie chciała sąsiadować a co dopiero w nim mieszkać
Nadrzędny - Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-16 21:29
Widzę, że sprawia ci przyjemność poniżanie i dogryzanie innym, Barbaro. obyś nigdy nie usłyszała taki docinek od innych. Wstyd i żenada, że na tym forum są tacy użytkownicy.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-17 08:20
moja odpowiedź inna nie będzie skoro ty mnie pierwszy atakujesz

Barbara Mycko napisała "a czemu ciągle podkreślasz upośledzone głęboko przecież nie tylko takie osoby mają I  grupe chyba że sama nią jesteś i chcesz to podkreślić"

Ja też się pytam dlaczego obrażasz użytkownika aganiocka sugerując w perfidny sposób, że jest upośledzony umysłowo
Nadrzędny - Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-17 13:42
Widzę, że czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją mocną stroną. Ja tylko zacytowałem twoje słowa (na wypadek gdybyś nie skumała o co chodzi). I jak widać nie skumałaś. Żal mi ciebie.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-17 16:30
ty masz problem z wysławianiem się synalku
Nadrzędny - Autor aganiock Dodany 2008-05-16 21:44
pozdrowienia :o)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-16 21:49
Aganiok zrozumiałam to co mówiłaś i teraz wiem co to wszystko oznacza. Wiesz tak naprawdę nikt nie jest w stanie zrozumieć co czujesz jeżeli sam nie znajduje się w podobnej sytuacji. Życzę Tobie powodzenia i wiele wiele sił. Pozdrawiam Cię. Dobrej nocy.
Nadrzędny Autor aganiock Dodany 2008-05-18 15:02
lidian, bardzo dziękuję. Życzę wszystkiego dobrego :o)
Nadrzędny - Autor aganiock Dodany 2008-05-16 21:45
a dlaczego Barbaro, nie chciałabyś ze mną nawet sąsiadować? ;o)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-17 08:17
bo nie znosze ludzi którzy nie doceniają tego co mają a tylko się  użalają nad swym losem
Nadrzędny - Autor nova Dodany 2008-05-17 17:00
Aganiock mam identyczną sytuację jak Twoja. I nie chodzi tu o użalanie tylko o bezsilność, o to jak są traktowane osoby ,,niepotrzebne państwu'', dostajemy 400 zł z groszami za to że zrezygnowaliśmy z pracy aby zająć się chorym dzieckiem. Powinniśmy dostawać za to przynajmniej najmniejszą krajową.Przecież pracujemy jako pielęgniarki, opiekunki a niekiedy rehabilitantki po 24  na dobę. I co za to mam? Drwiny znajomych że ja to mam dobrze bo nic nie robię, biorę tylko kasę i siedzę sobie w domu.
Aganiock popieram Cię . Podobny temat jest na Darze.Tam dziewczyna zajmuje sie pisaniem petycji i prosiła nas o sugestie i opinie na ten temat.Jeśli jestes zainteresowana to podam ci meil do niej.
A co do wypowiedzi pewnych osób na forum w celu wyjaśnień.Pierwsze dziecko jest uposledzone głeboko ponieważ wystąpiło niedotlenienie mózgu,druga córa to historie związane z padaczką .Dlaczego ktoś tam na górze tak mnie doświadczył? Nie patrzę na to w tych kategoriach tylko o tym żeby córę tak wyprowadzić aby była samodzielna w życiu a druga żeby nie leżała gdzieś w kącie w barłogu w jakimś osrodku. I tak walczę od samego początku , teraz już sama nawet . Bo wcześniej walczyłam też o trzeźwego tatusia ale to jest dorosły człowiek rozumny i mózgu mu niestety nie przeszczepię...
Nadrzędny - Autor aganiock Dodany 2008-05-18 14:43
nova, poproszę o maila do tej dziewczyny. Dziękuję, że sie odezwałaś :o)/ Pozdrawiam i życzę sił!!!
Nadrzędny Autor nova Dodany 2008-05-19 06:57
Wysłałam na prv.
Nadrzędny - Autor hala63 Dodany 2008-06-12 18:38
Też tak uważam.Ostatnio noszę się z zamiarem napisania listu,petycji czy czegoś w tym rodzaju na w/w temat.Mój syn ma taką rentę obecnie po szumnej waloryzacji wynosi aż 477zł.!Tylko jak to podzielić na caly miesiąc to wychodzi 15 zł.dziennie. Jak osobawymagająca stałej opieki (niechodząca) mająca mnóstwo potrzeb które wymagaja specjalnego (drogiego!) sprzętu ma za to wyżyć? Już pisałam w tej sprawie do Premiera ktore to biuro skierowało sprawę do Ministerstwa Polityki Społecznej -dział ubezpieczeń socjanych a Ci z kolei odpisali mi,że to nie należy do ich kompetencji i takie tam ble,ble.Odsyłają od Annasza do Kajfasza.A my jak mieliśmy żle tak dalej mamy.Sama nie iwem do kogo mam pisąć żeby ktoś na poważnie się zainteresował losem naszych dzieci.Nas też nie rozpieszczają ,musiałam zrezygnować z pracy aby opiekowac się dzieckiem i jestem na świadczeniu pielęgnacyjnym ktore wynosi od lat 420 zł.i nie podlega żadnej waloryzacji!! To jast dopiero hańba. Rodiny zastępcze za opiekę nad dzieckiem niepeln. dostają dod. 1317 zł.a do tego mają pensję w wysokości od 1564,64-2635,20 zł.Zobaczcie jak to się ma do nas razem z synem mamy mniej (477+ 420=897zł) od dodatku dla dziecka w rodzinie zastępczej.Czy to jest w porządku? Będę pisać w tej sprawie do sejmu,do Ministra ds.osoób niepełn.i gdzie się da.Zachęcam róbcie to samo.Piszcie każdy w swoim imieniu i nas wszystkich.Tylko tak możemy coś osiągnąć. Nie dajmy się wyeliminować !
Nadrzędny - Autor Slavko Dodany 2008-06-23 14:12
Witam. Sugeruje wyjść przez środowisko osób niepełnosprawnych z ustawą o ustalenie nowej wysokości renty socjalnej w wysokości najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy tj. 636,29 zł (brutto). Na więcej nie ma co chyba liczyć??
Nadrzędny - Autor estera Dodany 2008-06-26 10:34
Witam,
pozdrawiam wszystkich rodziców walczących o godne życie dla swojego upośledzonego dziecka. Ja również nie mogę się zgodzić z tą niesprawiedliwością społeczną i tak jak Wam, brakuje mi siły i czasu na krzyk tak głośny, żeby usłyszała cała Polska. Czasem aż wnętrzności się przewracają, kiedy widzę czym zajmują się rządzący i ile pieniędzy trwonią, kiedy człowiek żyjąc oszczędnie do bólu musi się korzyć przed urzędami. Ostatnia sytuacja: córka skończyła 18 l i otrzymała rentę socjalną , w związku z tym należało ponownie przeliczyć kryterium dochodowe do świadczeń z Mopsu m.in. świadczenia pielęgnacyjnego. Ponieważ nie mogłam okazać odcinka pocztowego z renty socjalnej, bo córka otrzymuje ją razem z rentą rodzinną, która już była uwzględniona, a na decyzji widnieje kwota brutto. opieka społeczna zobligowała mnie do dostarczenia zaświadczenia z ZUS. Ten mnie odesłał z kwitkiem i Mops sam wystąpił z wnioskiem, a ja, aby nadal otrzymywać świadczenia podałam kwotę 448 z groszami za luty (informacja od innej matki) i brakowało zaledwie 88gr na osobę do nieprzekraczalnej kwoty.Właśnie wczoraj przysłano z ZUS zaświadczenie z kwotą 460 zł. Zanim to wyjaśniłam, myślałam, że umrę z przerażenia, gdyż czekał mnie zwrot świadczeń za 5 m-cy, a ja ledwie wiążę koniec z końcem. Pani w ZUS po prostu sie pomyliła i podała im kwotę renty rodzinnej, a nie socjalnej.....Prawda, jakie to proste? Przecież każdy może się pomylić...i nawet nie wiem, czy mam pretensje do tej osoby..raczej do samego systemu.., bo niby dlaczego skoro przy zdrowym dziecku kryterium wynosi coś 504 zł, przy niepełnosprawnym 583, przy dwójce niepełnosprawnych nie podnieść tego kryterium do 662 ?????????????? A w ogóle co to za pieniądze??? Czy dopiero, kiedy cała Polska zamiera nad dramatem rodzinnym w Dębnie czy Zamościu , na moment widzi się niesprawiedliwość a w mediach huczy: czy nie można było im pomóc?, gdzie była opieka społeczna? kto winien!!!!!!! No właśnie KTO?
Sama wychowuje dwoje upośledzonych dorosłych dzieci.
Serdecznie pozdrawiam
Nadrzędny Autor stan2300 Dodany 2009-01-10 11:44
zpraszam cie na www.forum.razem-mozemy-wiecej.com.pl tam sie nie klucimy tylko probujemy cos zrobic ,w styczniu odbedzie sie juz 3 spotkanie z codotworcami z rzadu .zapros na ta strone rowniez znajomych z tymi samymi problemami
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-06-26 10:44
ja dolaczam sie do pani protestu , mam prosbe poniewaz pani juz przetarla szlaki ma pani pewnie zanotowane potrzebne adresy czy moglaby pani je tu zamiescic,wydaje mi sie ze nawet nie wiemy o istnieniu roznych instytucji bo nie chwala sie swoim istnieniem
Nadrzędny Autor nova Dodany 2008-06-27 08:09
http://www.swiadczeniaon.fora.pl/
To link dla nas, tam przedstawiamy swoje propozycje i mamy zamiar poruszyć sprawę gdzie sie tylko da .A z jakim efektem i jak nas potraktują ? Okaże się.
Nadrzędny - Autor kruffka Dodany 2008-07-07 12:52 Zmieniony 2008-07-07 12:54
Hala63 - napiszę o rodzicach zastępczych, bo akurat jestem takim.
Sześć lat temu pracowałam jako tłumacz, konsekutywny dla Twojej wiadomości. Zarabiałam sporo, zwłaszcza gdy pracy było dużo, a że mieszkam w dużym mieście, to pracy było rzeczywiście wiele.
Zdecydowaliśmy się wtedy z mężem zostać rodzicami zastępczymi, nie wiedząc zresztą, że dostaje się za to pomoc od państwa. Tę pomoc dostaliśmy. Najpierw dziecko było u nas sześć miesięcy, przez które Dom Dziecka dostawał pieniądze, a nie my. My też ubraliśmy to zupełnie gołe dziecko, wyposażyliśmy mu pokoik. Policz sobie jak na tym zarobiliśmy, wlicz też metraż mieszkania, bo przecież Państwo nie zwraca rodzinom zastępczym za wynajem lokalu dla dziecka, a to też kosztuje!
Pomoc dostaliśmy po tych paru miesiącach, było to 1100 złotych miesięcznie. Po drodze zrezygnowałam z pracy, bo zdrowe dziecko okazało się być niepełnosprawnym hehe, jak to się często zdarza w rodzinach zastępczych. Zatrudnienia jako rodzina zastępcza nie otrzymałam, ponieważ nie następuje ono automatycznie, tylko z łaski urzędników, kotku.
Po czterech latach zdecydowaliśmy się na kolejne dziecko, niepełnosprawne od urodzenia. Dostaliśmy pomoc po dwóch miesiącach.
Po kolejnych dwóch latach zostaliśmy rodziną zastępczą zawodową: niby jesteśmy nią obydwoje, musieliśmy przejść szkolenie, zostać zakwalifikowani, musimy osobiście sprawować opiekę (co sprawia, że pozostawienie dziecka pod opieką osoby trzeciej jest bardzo kłopotliwe). Dziecko w rodzinie zastępczej nie może chodzić do żłobka. Dostaję ja wynagrodzenie, w wys. 120 proc. podstawy (podstawa to jakieś 1600 zł z groszami) BRUTTO na podstawie umowy zlecenia, czyli nie będę miała emerytury z tego. I czuję się obrażona Twoim tekstem.
I na koniec, zgadzam się z Tobą, że powinnaś otrzymywać więcej pieniędzy i pomocy na dziecko! Tylko nie obrażaj Bogu ducha winnych rodziców zastępczych!
Na niepełnosprawne dziecko kwota nie jest mała, ale jeśli nie starcza, to już nikt nie doda. Wielokrotnie z powodu choroby moich dzieci kupowaliśmy leki i inne wyposażenie na które potrzebna by była wielokrotność tej sumy którą otrzymujemy, na szczęście mój mąż ma dwa etaty...
Hala! W życiu codziennym z powodu niepełnosprawności moich dzieci zastępczych musimy z mężem radzić sobie z wieloma problemami. Dla mnie jest to przede wszystkim brak realizacji zawodowej. Często problem braku pieniędzy. A do tego jeszcze te wszystkie mądrale, które jednym chórem plotą, jak niecne rodziny zastępcze się dorabiają na biednych dzieciaczkach!
Ale przecież moja rodzina daje tym dzieciom coś, za co nie ma zapłaty: oddanie, miłość, troskę, myśli, dom, własny kąt, własną rodzinę. Pracownik domu dziecka pracuje o wiele mniej z tymi samymi dziećmi, dostaje za to emeryturę i wypłatę, urlop i poważanie - nikt mu nie powie, że się dorabia. System opieki zastępczej opatrzony jest całą sforą urzędników, oni też dostają za to wypłaty - na przykład księgowa, która przelewa pieniądze dla nas. Jej też powiesz, że się dorabia? Dlaczego tylko ja, która daję tym dzieciom miłość, chyba bezcenną, wedle mojego systemu wartości...
Dlatego proszę Cię, przestań pleść bzdury. Dodam, że mam również swoje biologiczne dziecko, które za bycie rodzeństwem dzieci odrzuconych i za to że w dużej mierze od urodzenia to ono się nimi zajmuje (chociażby poprzez zabawę), nie dostaje nic, nawet dobrego słowa od społeczeństwa, które potrafi mu tylko przekazać taką treść: Twoi rodzice dorabiają się na nieszczęściu innych! Mój syn od piątego miesiąca życia miał opiekunkę, ponieważ jego mama musiała zajmować się w tym czasie chorym "bratem". Poszedł do przedszkola w wieku 2,5 roku, z tego samego powodu.
Nadrzędny - Autor hala63 Dodany 2008-07-13 22:07
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Kruffka nie wiem dlaczego czujeszsię obrażona?Nie miałam absolutnie zamiaru nikogo obrażać.Porownałam tylko sytuację  rodzin naturalnych i zastępczych w wychowaniu dziecka niepeln.Nigdzie nie wspomniałam,że się cyt"dorabiacie". Raczej mam żal do naszego Państwa,że traktuje nierówno a nawet gorzej rodziny. Bo ja do 18 roku życia dziecka (niepełn. w stopniu znacznym) nie dostawałam na niego ani grosza. Od18 r.ż. dostał rentę socjalną ok.420 zł. Dziś  po 5 latach jest to 477zł.  Natomiast ja otrzymuję od kilkunastu lat wciąż te same 420 zł.I co rok się martwię,żeby mi nie przekroczyło kryterium dochodowego ,bo ani tyle nie dostanę! A dlaczego mi przekroczy,bo mi wliczają do dochodu rentę syna,ktory sam nie może nawet zjęść!  Twój post jest uszczypliwy.Mi też nikt nie dodaje jeśli syn potrzebuje sprzętu rech. który jest drogi i nierefundowalny(lub w niewieklim stopniu).Nie mam zamiaru się z Tobą licytować. Nie chcesz wiedzieć o moich wydatkach bo byś się dopiero zdziwiła i nie pisałabyś o wyposażeniu pokoiku.Jeśli czujesz się obrażona to przepraszam,ale nie było to moim zamiarem.
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-12-28 13:11
Przeczytałam te bolesne posty matek i złośliwe uwagi innych.
Tak wygląda właśnie nasza integracja,solidarność. Nigdy w ten sposób niepełnosprawni,chorzy nie wywalczą sobie ani praw,
ani godziwej renty czy opieki lekarskiej.
Spójrzcie na inne grupy -tu akurat zawodowe, jak solidarnie stawiały żądania,bardzo często wygórowane jak na polskie realia,
no i proszę,wywalczyły- bo solidarni, a też i miały przewagę.
Jakie my możemy warunki stawiać?Żadnych,choroby,niepełnosprawności nie wyslemy na urlop.
No można jeszcze ogłosić głodówkę, ale chyba ku uciesze tych co chcą żebysmy się co predzej wykończyli.

No więc kochani, przynajmniej wspierajmy się,a nie dogryzajmy, nie poniżajmy.
W miarę możliwości,pomagajmy sobie a nie licytujmy kto ma lepiej a kto gorzej.
Nadrzędny - Autor stan2300 Dodany 2009-01-10 11:31
wejdz na str.www.forum.razem-mozemy-wiecej.com.pl      jestes rowniez ptrzebna tam bo w jednosci sila
Nadrzędny - Autor stan2300 Dodany 2009-01-12 11:07
moi kochani  po przeczytaniu wiekszosci tych postow jest mi bardzo przykro ze prowadzone polemiki i zarzuty kto malepiej czy matka rodzona czy przysposobiona.zajmujemy sie z zona niepelnospr.w stopniu znacznym ,corka ktora choruje na rdzeniowy zanik miesni wiec tak ,takiej sytuacji nie zyczylbym nawet wrogowi natomiastnie zazdroszcze rowniez rodzinom zastepczym tych pieniedzy ,tylko proponowalbym sie zjednoczyc i wspolna walke z oslami z wiejskiej i codotworcami oni tych rodzin poprostu nie widza na ulicy bo jezdza samochodami i lataja samolotami  za nasze pieniadze ,jedorazowy czarter samolotu to jest pomoc jednorazowa dla 150tys potrzebujacych rodzin czy nas do pracy wozi ktos sluzbowymi samochodami, przeciez oni maja takie uposazenie ze stac ich na przyjezdzanie do pracy wlasnym samochodem(ulof palme dojezdzal do parlamentu rowerem).nasi poslowie zyja w wylaczonej enklawie i patrza teraz zeby przeforsowac ustawe ,zeby po dwoch kadencjach w sejmie przejsc na emerytuere bo sie juz nie bedzie chcialo pracowc sugerujac wyborcom ze po dwoch kadencjach narobia sobie tylu wrogow ze nikt ich nie zechce zatrudnic ale moga sie zalapac tak jak ja na program +50 i i uruchomic swoja dzialalnosc moze zobacza jak to jest na rynku jestem w tej samej sytuacji po 36 latach pracy w wieku 58 lat pozostalem bez niczego zapraszam do dyskusji    stan
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2009-01-12 12:27
to nie wiesz ze kulawy kulawemu wilkiem??

ja nie raz podkreslalem ze srodowisko kulawych nie mowi jednym glosem, a wrecz slychac wieloglos, bo w naszym obecnym rzadzie slychac dwugłos.
Nadrzędny - Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-21 08:07
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy potrzeb mieszkaniowych osób niepełnosprawnych i jest adresowana również do rodziców.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-01-21 14:22
Uprzejmie proszę Łukasza i Marcina, żeby, jak o coś uprzejmie proszą, nie odkopywali mnóstwa starych wątków, z którymi ich prośba ma bezpośrednio niewiele wspólnego. Gdybym była wredniejsza to bym nie prosiła, tylko wszystkie posty zaraportowała do usunięcia.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-01-21 15:07
Czyli to wszystko ich robota? Nie czytam w takim razie żadnego.

Iota zapraszam choć na parę chwil do wątka Poradnik
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / 447zł renty socjalnej to hańba (42192 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill