www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzecznik a konsultacja. Help (9673 - wyświetleń)
- Autor dominikb Dodany 2008-05-15 15:13
Czy podczas pierwszego badania przez lekarza orzecznika można zostać skierowanym na konsultację do innego specjalisty (z innej dziedziny)? a dopiero potem lekarz orzecznik w oparciu o konsultację innego lekarza wypisuje decyzję? W jakich przypadkach występuje taki tok sprawy? Z góry dziękuję
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-15 15:54
Tak lekarz orzecznik może Ciebie wysłać na wszelkie badania specjalistyczne , ba nawet do psychologa.. To gwarantuje ustawa o FUS -ie
Nadrzędny - Autor markomarek Dodany 2008-05-16 10:20
Jak sądzicie.... jeśli orzecznik już na pierwszym spotkaniu orzeka iż trzeba stawić sie na konsultacje u lekarza innej specjalności to decyzja o nie przyznaniu jest raczej przesądzona?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-16 11:37
Różnie to bywa.. nie ma prostej zależności..
Nadrzędny - Autor markomarek Dodany 2008-05-17 12:31
Wyczytałem, że od 2005 roku istnieje przepis, wg którego lekarz orzecznik powinien w dniu badania poinformować ubezpieczonego o jego decyzji.. czy to prawda? Jak to się ma do sytuacji, kiedy lekarz kieruje na konsultacje?
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-17 15:58
tak decyzję otrzymujesz w dniu komisji ( inny chory nie dawno stawał) ,
ale orzecznik ma prawno skierować cię na konsultacje , jeśli w trakcie coś mu nie pasuje , dlatego potem czekasz na decyzje , bo  konsultant przekarze ją z powrotem do orzecznika i to się wydłuża też  dlatego , pacjenta raczej ponownie nie wzywają.
i tak zdarzało się ,że przed badaniem orzecznika pacjent dostawał powiadomienie o stawieniu się na badanie ( dany specjalista..)widocznie wstępnie orzecznik przeglądał papiery dokumentację lekarska wysyłasz  ksero,  i potem było badanie orzecznika, i już tego dnia może być decyzja
Nadrzędny - Autor markomarek Dodany 2008-05-17 20:08
Skierowanie na konsultacje do lekarza innej specjalności zazwyczaj z góry przesądza decyzję odmowną przyznania renty prawda? Orzecznik tylko chce się upewnić o słuszności swojej decyzji... tak mi się wydaje.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-05-18 06:11 Zmieniony 2008-05-18 06:16

>Wyczytałem, że od 2005 roku istnieje przepis, wg którego lekarz orzecznik powinien w dniu badania poinformować<


Nie jest to prawdą żaden przepis tego tak nie formułuje..
W Ustawie o FUS  jest zapis niezwłocznie co nie oznacza w dnu badania..

Ja we wrześniu 2007 roku skierowanie na badanie  konsultacje  do psychologa dostałe za kilka dni.. pocztą.. W dniu badania lekarz orzecznik poformował mnie  tylko tyle decyzję dostanę do domu...
I tak też się stało...
Żaden przepis na lekarzy  orzeczników ZUS nie nakłada nic obligatoryjne jeżeli chodzi o terminy   .poza tymi ogólnymi to jest kodeks cywilny i kodeks postępowania administracyjnego.. etc

>Skierowanie na konsultacje do lekarza innej specjalności zazwyczaj z góry przesądza decyzję odmowną przyznania renty prawda? Orzecznik tylko chce się upewnić o słuszności swojej decyzji... tak mi się wydaje. <


Wcale skierowanie i badanie specjalisty nie musi  decydować o odebraniu renty  osobiście znam  kilka przypadków  gdzie wysyłano na konsultacje przyznawano renty..
Ja w ciągu 15 lat pobytu na rencie sam stawałem 10 razy przed orzecznikami komisjami  i  2 razy na konsultacjach i mam rentę.
Czyli nie ma reguły..
Spokojnie czekaj na rozwój wypadków a w razie konieczności zlej  decyzji dla ciebie odwołuj sie

Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzecznik a konsultacja. Help (9673 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill