www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / urlop wychowawczy (2074 - wyświetleń)
- Autor bettispageti Dodany 2008-05-19 09:24
proszę o odpowiedż specjalistów w tej zagmatwanej sprawie-w związku z opieką nad niepełnosprawnymi dziećmi(bliżnieta),korzystałam już 3 razy z urlopu wychowawczego(tzn. szłam na urlop ,wracałam do pracy ,znów szłam na urlop ,,)pani kadrowa powiedziała,że przysługuje mi TYLKO jenokrotne wystąpienie z wnoiskiem o udzielenie url.wych. (3x już korzystałam) w związku z tym mam pytanie ;czy urlop wych. należy się każdemu niepełnosprawnemu dziecku osobno,czy urlop wych. przysługuje niezależnie od posiadanej liczby dzieci ???i wówczas ,rozumiem,że można go podzielić na 4 części-z czego już prawie skorzystałam
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-05-26 11:37
Pracodawca udziela urlopu wychowawczego maksymalnie na 3 lata, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 4 lat. Pracownik wychowujący dziecko niepełnosprawne może otrzymać dodatkowy urlop do 3 lat. W tym przypadku wymiar urlopu został ograniczony ukończeniem przez dziecko 18 lat.
Uprawnienie do tego dodatkowego urlopu dokumentuje się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności wydanym przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.
Na każde dziecko przysługuje osobny urlop wychowawczy. Nie ma też ograniczeń, jeśli chodzi o łączny czas przebywania pracownika na urlopach wychowawczych, udzielanych na kolejne dzieci. Nie ma też obowiązku wykorzystywania całego urlopu wychowawczego w sposób ciągły; nie ma zatem przeszkód, by okres urlopu podzielić na części. Jednak zgodnie z przepisami może być on wykorzystany najwyżej w 4 częściach.

Więcej o urlopach wychowawczych znajdzie pani na naszym portalu :
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/11042
Nadrzędny Autor bettispageti Dodany 2008-05-26 12:59
bardzo dziękuję za poradę -gdyż nie byłam pewna czy na każde niepełnosprawne dziecko należy się osobny urlop ,a co za tym idzie, PODZIELENIE każdego z urlopu na cztery części-myli się zatem pani kadrowa twierdząc,ze mogę jedynie tylko raz wystąpić z wnioskiem o ten urlop(wystąpiłam o niego już 3 x)DZIęKUJę
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / urlop wychowawczy (2074 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill