www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenia o niepelnosprawnosci (9415 - wyświetleń)
- Autor maltabar Dodany 2008-05-20 13:11
mam orzeczenie  o niepelnosprawnosci z zus tu na forum dowiedzialam sie ze wart miec rownierz z pfpon czy tak jest i co na tym zyskuje a jesli tak to jak to zrobic ,mieszkam w warszawie pr pld gmina wawer?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-05-20 20:09
kochana wszystko  albo nic to zależy od wniosku i orzeczenia z PFRON
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-05-21 11:13
Powiatowe/Miejskie Zespoły do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności wydają orzeczenia:
1) o zaliczeniu do jednego z trzech stopni niepełnosprawności
2) o niepełnosprawności, dla osób, które nie ukończyły 16 roku życia,
3) o wskazaniach do ulg i uprawnień (w przypadku osób, które posiadają już prawomocne orzeczenie o inwalidztwie lub niezdolności do pracy).

Aby otrzymać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności należy się udać do zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności właściwego ze względu na miejsce zamieszkania aby złożyć wniosek o wydanie orzeczenia wraz z wymaganymi dokumentami.
Do wniosku dołącza się zaświadczenie lekarskie zawierające opis stanu zdrowia, rozpoznanie choroby zasadniczej i chorób współistniejących potwierdzone aktualnymi wynikami badań diagnostycznych, wydane przez lekarza, pod którego opieką znajduje się Pani oraz inne dokumenty mogące mieć wpływ na ustalenie stopnia niepełnosprawności. Ponieważ mieszka Pani w Warszawie, poniżej podaję adres gdzie może Pani złożyć wniosek.

Miejski Zespół ds. Orzekania
o Niepełnosprawności
ul. Generała Andersa 1
00-147 Warszawa
(0-22) 620-66-82
(0-22) 654-13-49
fax: (0-22) 831-44-00 wew. 135.
Strona internetowa:
http://www.warszawaorzekanie.pl/kontakt.htm

Osoba niepełnosprawna posiadająca orzeczenie o  niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności do celów pozarentowych przez Powiatowe/Miejskie Zespoły do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności wiąże się z możliwością korzystania z następujących form pomocy i uprawnień:
- w zakresie rehabilitacji zawodowej i zatrudniania – możliwość uzyskania odpowiedniego zatrudnienia, możliwość korzystania ze szkoleń, podleganie przywilejom pracowniczym osób niepełnosprawnych,
- z ulg np. podatkowych, komunikacyjnych, zwolnienie z opłat radiowo – telewizyjnych (abonamentu), na podstawie odrębnych przepisów,
- w zakresie rehabilitacji np. możliwość uczestniczenia w terapii zajęciowej,
- z zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze oraz pomoce techniczne, ułatwiające funkcjonowanie danej osoby,
- z usług socjalnych, opiekuńczych, terapeutycznych, rehabilitacyjnych świadczonych przez instytucje pomocy społecznej, organizacje pozarządowe oraz inne placówki,
- z uprawnień do zasiłku pielęgnacyjnego i innych świadczeń (np. dodatków do zasiłku rodzinnego związanych z niepełnosprawnością). Szczegóły dotyczące zasad udzielania pomocy finansowej znajdzie Pani w publikacji Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji dostępnej pod linkiem: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/21656
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-06-05 19:01
Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności zaliczył mnie do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności,podczas gdy od dawna nie jestem zdolna do samodzielnej egzystencji. Lekarz na Komisji /jednoosobowej/,nie chciał przyjąc wszystkich dokumentow dot.chorob współistniejących, wniosek składałam o ustalenie opieki.
Od otrzymanej decyzji złożyłam odwołanie do WZO o Niepełnosprawności - również lekarka odmówiła włączenia do akt innych dokumentów leczenia niż wcześniej złożone.Wymogłam tylko o przyjęcie 2 zaświadczeń od lekarzy specjalistów.Nie wiem co w tej sytuacji robić,czuję się bezradna,nie zyskałam nic prócz straconych nerwów,bo kazda komisja to stres.Czy mozna do tej samej Komisji napisać o fakcie jaki miał miejsce,wiem ,że lekarz nie miała prawa odmówić przyjecia dokumentów stwierdzających istnienie innych chorób uniemożliwiajacych normalne ,samodzielne funkcjonowanie.
Do Sądu nie będę się odwoływać,bo to już przekracza moje siły.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-06-05 21:38
A jaki niby jest sens odwoływać się DO TEJ SAJEM KOMISJI...? Niestety, nikt za Ciebie tego nie zrobi - znaczy, nie dwoła się do sądu. To jest wyłącznie w Twoim własnym interesie. Rozumiem zmęczenie, ale... w takim razie pozostaje Ci się tylko pogodzić z tym, co masz. Albo walcz.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-06-06 07:48
Blueangel,nie myslałam o odwołaniu,ale podważeniu uzasadnienia tej Komisji-piszą w nim o materiale dowodowym-a niby jaki materiał nowy mieli skoro P.doktor odmówiła przyjęcia tak jak poprzednik z tamtej komisji.Ale masz rację,patrzę teraz na podpis-Przewodniczący Składu Orzekajacego- to nikt inny tylko Pani ,która mnie "badała",więc rzeczywiście to nie ma sensu.
Kapituluję,będę sobie powoli zdychać nie mając możliwości leczenia,a oni niech sie w piekle smażą za swoją podłość i bezduszność.
Jestem tak zdeterminowana,że jest mi już teraz wszystko jedno,bedę tylko stukać gdzie się da o środki p.bólowe i inne na dotrwanie do końca.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-06-06 17:48

>Kapituluję,będę sobie powoli zdychać nie mając możliwości leczenia,a oni niech sie w piekle smażą za swoją podłość i bezduszność.<


Malwa !!! Nie jesteś zwierzątkiem!! Weź sie w garść w żadnym wypadku  nie odpuszczaj odwołanie do sądu  pisz i to migiem..
Jak by co pomożemy napisać..
Pomożecie -- znawcy tematy

J a pomogę..

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-06-06 18:47
Dziękuję Godunow!Będę pamiętać,narazie muszę  trochę się pozbierać .Nie śpię juz  z bólu od kilku dni/nocy/,jestem tym tak wykończona i fizycznie i psychicznie,że  nie potrafię nawet dokumentacji pozbierać.Musi mi ktoś z rodziny załatwić wizytę u lekarza ,czy jakieś srodki p.zapalne-p.bólowe,a na razie nie ma kto.Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-16 13:23 Zmieniony 2008-06-16 13:25
Malwa, Godunow ma jak najbardziej rację,  myślę że to lekarze interpretują prawo na ich korzyść tak aby dostali do łapy... I weź się w garść, zrób tak jak Ci podpowiada Godunow...... Życzę powodzenia.... Nie radzę poddawać sie, musisz być w tych sprawach "SILNA"......
Nadrzędny Autor Gosia Dodany 2008-07-04 11:04 Zmieniony 2008-07-04 12:02
Spróbuj  Malwa też rozejrzeć się, choćby nawet przez internet za fundacją czy stowarzyszeniem dla niepełnosprawnych w Twoim rejonie, która to by wzięła Cie pod opieke. Sama od pewnego czasu korzystam z pomocy fundacji, którą znalazłam ponad dwa lata temu, pomogli mi w niejednej już sprawie nawet przyśpieszyć termin operacji a też chcę ich prosić o pomoc dla najmłodszej córki co ma niedosłuch w walce o grupe w Powiatowym Zespole Orzekania o Niepełnosprawności z którym też mam problemy
Może też inne osoby z takie formy pomocy by skożystały?

pozdrawiam cieplutko , trzymaj się i walcz o swoje
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenia o niepelnosprawnosci (9415 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill