www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta rodzinna a data obrony mgr (2431 - wyświetleń)
- Autor fikusinka Dodany 2008-05-22 19:11
Witam!

Moja sytuacja wygląda następująco: jestem na V roku, w lipcu kończę 25 lat.
Rentę przyznano mi do czerwca, napisałam pismo o przedłużenie renty do września i przynano mi rentę do września.
Napisałam kolejne pismo z zapytaniem, czy jeżeli obronię się w kwietniu bądź maju, to czy renta nadal będzie przysługiwać mi do września. Odpowiedzi nie dostałam, więc się nie broniłam.
Mało tego, ZUS napisał do Dziekanatu zapytanie, czy już się obroniłam, żeby mi odebrać rentę - czyli sama na siebie doniosłam.

Termin obrony pracy mam na 10 czerwca i naprawdę nie wiem, czy mogę się bronić, czy to jest za wcześnie?

Będę bardzo wdzieczna za odpowiedź!!!
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-05-26 12:08
Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy albo spełniała warunki wymagane do uzyskania jednego z tych świadczeń. Przy ocenie prawa do renty przyjmuje się, że osoba zmarła była całkowicie niezdolna do pracy.

Do renty rodzinnej mają prawo:

1. dzieci własne, dzieci drugiego małżonka, dzieci  przysposobione - do ukończenia 16. roku życia lub 25. roku życia, jeśli się uczą

2. bez względu na wiek, jeśli stały się całkowicie niezdolne do pracy przed 16. rokiem życia lub w czasie nauki w szkole do ukończenia 25. roku życia. Jeżeli dziecko osiągnęło 25 lat będąc na ostatnim roku studiów w szkole wyższej, prawo do renty przedłuża się do zakończenia tego roku studiów.

W opisanej przez Panią sytuacji renta będzie wypłacana w okresie na który została przyznana lub do czasu ukończenia studiów.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta rodzinna a data obrony mgr (2431 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill