www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy głuchy odpowiada normie halasu 85db? (3014 - wyświetleń)
- Autor Pawel65 Dodany 2008-05-27 19:33
Witam serdecznie!!!
Jestem głuchy(obustronny ubytek słuchu-90db),noszę aparat słuchowy i pracuję w takich samych normach hałasu co pracownicy zdrowi,tj.85db.
Toczę bezskuteczną batalię z lekarzem zakładowym i inspektorem bhp o to, że nie powinienem jako pracownik chory odpowiadać tej normie!
Swoją rację argumentuję tym, że wspomniana norma hałasu została opracowana dla pracowników zdrowych aby chronić ich zdrowie przed negatywnym oddziaływanie hałasu na zdrowie. Lekarz zakładowy i inspektor bhp twierdzą, że nie ma przepisów prawnych mówiących o tym,
że ze względu na głuchotę nie powinienem odpowiadać tej normie. Cytuję: "...jest pan głuchy i żaden hałas panu nie powinien przeszkadzać".
Dla mnie to paranoja! Cz istnieją jakieś przepisy prawne na które mógłbym się powołać w tej patowej dla mnie sytuacji? Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Pawel65 Dodany 2008-05-29 19:44
Witam! Ludzie, nie oddawajcie mnie tej paranoi, pomóżcie mi !!!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-29 20:45
Witaj!
Na ten temat nic nie wiem. Gdybym mi zależało na tej pracy wśród zdrowych wyłączałabym aparat. A swoją drogą jaki hałas w db jest dopuszczalny? Pytam całkiem poważnie, bo czasem jest bardzo głośno wręcz za głośno. I jeszcze jedno;- nawet całkiem głuchy słyszy tyle, że nie uszami a oczami i to nie śmiesze...ciekawe prawda
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Pawel65 Dodany 2008-05-30 15:11
Witaj ! Człowieku, czy Ty rozumiesz pojęcie ,,głuchota" ?. Na tej pracy mi zależy i dlatego męczę się (psychicznie) lat 10. Dlaczego?
Bo mam wspaniałą rodzinę, która mnie wspiera, muszę wychować swych synów i zapewnić im przyszłość!!! Ubytek słuchu 90 db to ocean ciszy,
aparat pomaga jedynie w tym,że samochód lub pociąg cię nie przejedzie. Rozumiesz?. Odnośnie dopuszczalnego hałasu to jego wynik podawałem
- 85db. Ale jak już wcześniej wspomniałem  norma ta opracowana jest dla ludzi zdrowych, aby chronić ich zdrowie przed skutkami hałasu.
Co do słuchania oczami to masz rację, moi współpracownicy czasami sie dziwią  jak mogę słyszeć gdy o mnie plotkują. Ale to już nasza tajemnica
, tajemnica głuchych. Co do stosunków międzyludzkich w środowisku w którym pracuję mogę powiedzieć krótko i na temat: brak tolerancji i
dyskryminacja. Zarówno ze strony przełożonych jak i też współpracowników. Na koniec mam pytanie do Ciebie: Co byś uczynił  kiedy ,,kolega"
z pracy powiedziałby do ciebie tak ,,... trzeba słuchać  nie wąchać." Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-05-30 21:30
Odpowiem Ci może tak : Jestem głucha około 70-80 db. Słyszę i nie słyszę......węch mam ostry, słucham oczami i często szlag mnie trafia gdy czegoś nie umiem załapać...jestem kobietą i wiem co to znaczy...nie denerwuj się za pytania jakie zadałam.Traciłam słuch i nie wiedziałam o tym aż do dnia kiedy TV mówił po "chińsku" czyli coś tam do mnie docierało...Ja pracy nie mam, ale umiem przynajmniej rozmawiać z innymi.Piszesz, że dla zdrowych to dopuszczalny hałas 85db to dlaczego dla nas nie. Czy to takie trudne do odpowiedzenia, że jeśli ktoś nie słyszy to dlaczego mu za głośno.Myśle, że jak przeczytasz to to zrozumiesz, że takich jak Ty jest dużo więcej. Pytałam Cię grzecznie ale Twój post jest raczej krzyczący, że głuchy nie rozumie głuchego.
pozdrawiam cieplutko
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy głuchy odpowiada normie halasu 85db? (3014 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill