www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zawieszenie renty z powodu podjecia pracy (3726 - wyświetleń)
- Autor Filip1985 Dodany 2008-05-27 23:32
Witam,
Czy ktos moglby mi odpowiedziec na pytanie czy jest mozliwe zawieszenie renty 3 grupowej na sutek podjecia pracy?? Wiem ze jest to mozliwe ale sytuacja jest troche bardziej skompliwkoana gdyz jest to praca w kopalni. Jej podjecie wymaga opinii lekarskiej. Czy taka opinia jest rowniez wiazaca jesli chodzi o zawieszeni rennty??  Stan zdorwia tej osoby od czasu rozpoczecia swiadczenia ulegl poprawie i czy zawieszneie tej renty albo jej calkowita likwidacja jest mozliwa i czy wogole jest taka sytuacja dopuszczalna??
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-05-28 08:20
Jeśli stan zdrowia uległ poprawie i dana osoba czuje się na siłach pracować w kopalni to renta tej osobie nie jest potrzebna do życia.
Można się zrzec prawa do renty.
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-05-28 08:21
Jednak lepiej będzie jeśli zadasz to pytanie w innym miejscu na tym forum a mianowicie w temacie PORADY CENTRUM INTEGRACJA. Niech fachowiec wypowie się odnośnie Twojego pytania. Pozdrawiam!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-28 19:06 Zmieniony 2008-05-28 19:08
W/g mnie zawieszenie renty obojętnie z jakiego powodu nie potrzebuje zgody od lekarza czy ZUS. Są tacy co zawieszają II grupę i pracują. Same zawieszenie może być również z powodu wyjazdu za granicę i tam podjęcie pracy.Przepisy jednak się zmieniaja i warto upewnić się w ZUS przez telefon. Pozdrawiam
Rentę zawiesza się często z powodu wyższych dochodów w skali roku.... tak brzmiał przepis ale miał sie zmienić........
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-29 10:33

>Witam,Czy ktos moglby mi odpowiedziec na pytanie czy jest mozliwe zawieszenie renty 3 grupowej na sutek podjecia pracy?? Wiem ze jest to mozliwe ale sytuacja jest troche bardziej skompliwkoana gdyz jest to praca w kopalni. Jej podjecie wymaga opinii lekarskiej. Czy taka opinia jest rowniez wiazaca jesli chodzi o zawieszeni rennty??  Stan zdorwia tej osoby od czasu rozpoczecia swiadczenia ulegl poprawie i czy zawieszneie tej renty albo jej calkowita likwidacja jest mozliwa i czy wogole jest taka sytuacja dopuszczalna??<


Zawsze teoretycznie mozesz wyzdrowieć  III grupa  może ci się najzwyczajniej nie należec..
A zrezygnować zawsze ZUS sie ucieszy Piszesz nie chce renty i finito..
Skoro byleś na III grupie to posiadałeś  jakoweś schorzenie czy posiadasz.. ??
To lekarz dopuszcza do pracy. ( medycyna pracy ) nie orzecznicy ZUS o  ile sie da ukryć  chorobę..
Ale  ukrycie pociąga konsekwencje prawne..  No chyba  ze nastąpiło całkowite wyzdrowienie to inna sprawa
Dobrze by było  n byś poda na jakie schorzenie przyznano tej osobie III
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-29 19:41
godunow Ok niby tak ale radzisz kiepsko
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-29 20:27
Ela pisze ..

>>>godunow Ok niby tak ale radzisz kiepsko <<


Wiesz w górnictwie przepracowałem 17 lat pod ziemią .. Pchać z chorobą tam   to czyste samobójstwo..
Pracując w dozorze przez 11 lat .. wiem ze w razie nieszczęśliwego wypadku..  sprawdza sie wszytko. i Gdy sie stwierdzi ze ze względu na chorobę  nie powinno  być pracownika na tym stanowisku gdzie doszło do nieszczęśliwego zdarzenia  konsekwencje prawne ponosi poszkodowany  bez względu na przyczynę zdarzenia.. prawnie nie powinno go  tam być..
Pchanie sie z chorobą stała   do górnictwa uważam za poroniony pomysł..  No chyba ze ta osoba wyzdrowiała
Pozdrawiam ciepło i serdecznie
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-05-29 20:38
Ok godunow..... odpowiedź jest dla pytającego nie dla Ciebie tym razem
Ależ ja nie pisze byś zataił przed pracodawcą że masz rentę....w ZUS możesz zawiesić nawet I grupę ich mało to obchodzi bylebyś od nich nic nie brał....wiem co masz na myśli .Musisz pytać ale nie tu na forum.Zadzwoń do informacji ZUS choć i w to wątpię czy Ci dobrze odpowiedzą :-) Co do górnictwa i pracy pod ziemią no cóż praca w trudnych i niebezpiecznych warunkach...sam sobie odpowiedziałeś ze pchać się tam to czyste szaleństwo...postaraj sie poszukać lżejszej na powierzchni...Poza tym sama placówka ZUS to sami biurokraci...o rencie decyduje choroba i lekarz orzecznik a ten nie zawsze urzęduje w budynku ZUS
pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zawieszenie renty z powodu podjecia pracy (3726 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill