www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Witam wszystkich! (2977 - wyświetleń)
- Autor Roksolana Dodany 2008-06-05 23:27
Coś to forum jest takie zagmatwane, że nie mogę się w nim rozeznać.
Jestem tu nowa. Mam za sobą chorobę psychiczną, z którą ponoć doskonale sobie radzę. Jestem z zawodu archeologiem, ale od lat na rencie inwalidzkiej, a ostatnio przeszłam na emeryturę. Sama wychowałam córkę, która obecnie przebywa za granicą. Cały czas staram się być aktywna, żeby nie wypaść z zawodu, a ostatnio zajęłam się e-biznesem, żeby dorobić do niewielkiej renty/emerytury. Z tego względu prowadzę dwa blogi: archeologiczny pt. NASZE KORZENIE i psychologiczny pt. MÓJ PIĘKNY UMYSŁ czyli duchowa biblioterapia, w których możecie się o mnie dowiedzieć więcej, ale nie wiem, czy mogę podać linki do nich; czy to będzie zgodne z regulaminem? Nie ma na tym forum kontaktu z administracją i nie wiem, kogo o to zapytać?

Serdecznie pozdrawiam.
Roksolana
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-06-06 12:53
Witam. Nie jestem członkiem administracji, ale spróbuję pomóc. :-) Według regulaminu zabronione jest umieszczanie treści reklamowych (i sprzecznych z polskim prawem) - jeżeli to są twoje prywatne strony i nie próbujesz za ich pomocą niczego sprzedawać, myślę że spokojnie możesz wstawić je np. do sygnatury. Bywało już tak, że ktoś sobie stworzył stronę lub forum i trzyma linka w sygnaturze, czy wręcz tworzy wątek i zaprasza do czytania swojej strony. Nie powinno być chyba problemu.

W razie wątpliwości możesz też wysłać prywatną wiadomość do administratora (użytkownicy admin_01 i admin_02).

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Roksolana Dodany 2008-06-06 14:19
A co w tym złego, że ktoś ma swoje strony, forum lub blogi i na nie zaprasza? Przecież to nie jest niezgodne z polskim prawem! Trzeba go pochwalić za aktywność. Dlaczego czytelnicy tego forum muszą być do niego przywiązani, jak chłop pańszczyźniany do ziemi? Bywam na różnych forach, między innymi na schizofrenia.pl czy psychiatria.pl i tam nikt nie ma nic przeciwko temu, żeby zamieszczać swoje linki.

Zajmuję się e-biznesem i mogłabym Was tego nauczyć, bo to jest idealna praca dla osoby niepełnosprawnej, polegająca na siedzeniu przed komputerem i buszowaniu po internecie. Za pomocą swoich blogów sprzedaję książki archeologiczne, historyczne i psychologiczne z księgarni internetowych. Przecież to dobrze, że nie wyciągam ręki do opieki społecznej, tylko sama usiłuję dorobić sobie do głodowej renty. Nie rozumiem więc, dlaczego to jest ganione na Waszym forum? Czy tylko praca na etacie się liczy dla osoby niepełnosprawnej, a własna inicjatywa - nie?

  
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-06-06 17:20
Roksolano, no więc czemu pytasz, skoro nie zgadzasz się z regulaminem...?

A poza tym, koleżanka wyżej uprzejmie wyjaśniła, że raczej nie będzie problemu i skierowała do właściwej osoby. Nikt nie neguje Twojej aktywności, lecz informuje. Więcej pogody:)
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-06-06 17:43 Zmieniony 2008-06-06 17:46

> koleżanka wyżej uprzejmie wyjaśniła, że raczej nie będzie problemu


"Koleżanka wyżej" :-) założyła, że to jest strona kompletnie prywatna i nie służy do zarabiania pieniędzy. Jeżeli jest inaczej (a na to wskazuje odpowiedź Roksolany), to administracja ma prawo zadecydować, czy to już reklama, czy jeszcze nie. A za reklamę, właściciel strony ma prawo ustalić cenę, tak jak w każdym innym zakątku Internetu i koleżanka nie ponosi za to odpowiedzialności. To tak na wszelki wypadek, żeby potem nie było, że cośkolwiek komuś obiecywałam. :-)

EDIT: reklama oczywiście nie stoi w sprzeczności z prawem - ten nawias był jedynie dla wspomnienia rzeczy oczywistej, a mianowicie takiej, że poza treściami reklamowymi, źle widziane są też te sprzeczne z polskim prawem, nawet jeżeli nie są reklamowe. A może raczej - przede wszystkim te sprzeczne z prawem, a w drugiej kolejności te przez prawo dozwolone, ale służące reklamie.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-06-06 16:25
Witam
Szanowna Pani, ależ źle Pani zrozumiała przedmówczynię. Nikt nie patrzy negatywnie na to, że znalazła Pani dla siebie zajęcie i propaguje Pani wiedzę z określonego tematu, lecz faktycznie, jeśli posiada Pani własną stronę prywatną, to jej adres winien być zamieszczony we własnej sygnaturze i na jej łamach ma Pani pełne prawo propagować owe książki. Tu jednak na łamach tego forum, może Pani podzielić się swoją wiedzą w temacie archeologii i psychologii. Zapewne będzie to bardzo interesujące dla wielu z nas.
Natomiast praca, jaką Szanowna Pani Podjęła, jest faktem, który się chwali ze wszech miar, lecz dla niej ( tej pracy ), odpowiednim miejscem na propagowanie lektury jest Pani prywatna strona. Więc czekamy na ciekawe tematy.
Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny Autor Roksolana Dodany 2008-06-06 23:54
No więc dalej nie wiem, czy mogę zamieszczać linki do swoich blogów. Buszując po Waszym forum natknęłam się na różne linki, a więc można je zamieszczać, tylko nie wiem, jak? Gdzie jest ta sygnatura, poprzez którą się zamieszcza? Mam je wpisane w swoim profilu, ale nie są ujawniane w komentarzach. Czy to nie wystarcza? Czy powinnam je jeszcze wpisać w stopce?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Witam wszystkich! (2977 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill