www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / już nie niepełnosprawne (3215 - wyświetleń)
- Autor bettispageti Dodany 2008-06-06 09:47
witam serdecznie w dość paskudnym nastroju-jestem po komisji lekarskiej(a raczej moje dziecko) i już wiem,że nie zostało ono zaliczone do osób niepełnosprawnych-proszę napisać-co zrobić skoro nie zgadzam się z opinią orzecznika?jeżeli się odwołam to gdzie odbędzie się ponowna komisja -u tej samej pani orzecznik?Czy może lepiej poczekać 3 miesiące i ponownie złożyć papiery na komisję?Sytuacja sie zagmatwała ,gdyż brałam udzial w programie ,,uczeń na wsi''-a skoro dziecko do marca ,,było'' niepełnosprawne-a od marca NIE-to -co mam zrobić oddać proporcjonalnie pieniądze za kwiecień,maj,czerwiec?Poradżcie  co zrobić bo włos mi się jeży na głowie od zmartwień-pliiiis
Nadrzędny - Autor nova Dodany 2008-06-06 11:36
Odwołaj sie koniecznie.Ponowna komisja będzie już gdzie indziej.
Nadrzędny - Autor Pawel65 Dodany 2008-06-06 13:32
Odwołać się koniecznie, obowiązkowo!!! Następne posiedzenie składu orzekającego będzie w Wojewódzkim Zespole. Ja miałem taki przypadek z
synem w 2006r.- odwołałem się i me odwołanie zostało uwzględnione. Życzę powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor bettispageti Dodany 2008-06-07 16:47
dziękuję za wsparcie ,ale jak słyszalam(może to nieprawda) że po odwołaniu się dokumenty wracają do tej samej komisji do ponownego rozpatrzenia?A słyszeliście może o czymś takim jak wystąpieniem z wnioskiem o zmianę składu orzekającego?Wydaje mi się,że p.doktor była stronnicza.Dziękuje za słowa otuchy ,ale moje dziecko ma tylko ADHD, i astmę i może nie jest to powód dla ,którego warto odwoływać się do województwa?Napiszcie proszę jakimi jednostkami chorobowymi obarczone są wasze dzieci,bo moje TYLKO tymi,a od trzech lat na te jednostki chorobowe dziecko otrzymywało orzeczenie o niepełnosprawności-jestem zdruzgotana i załamana -pomóżcie
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-06-07 17:04
Szczerze...? Niestety, jeśli bardzo sucho i sztywno podeszlibyśmy do tematu, w porównaniu z innymi dziećmi (zespół downa/brak kończyn/mpd idt.) Twoje dziecko jest zdrowe. Jego stan utrudnia mu życie, ale przy obecnym systemie orzekania rzeczywiście nie bardzo jest miejsce na przyznawanie mu stopnia niepełnosprawności.
Oczywiście, tu pojawia się kwestia, że lekarze orzekający powinni szczegółowo i bardzo indywidualnie rozpatrywać każdy przypadek - na co chyba, póki co, nie mamy co liczyć.

Żebyśmy się dobrze zrozumiały - nie uważam, że Ty i Twoje dziecko mają łatwe życie, ale... ADHD to cecha, a nad astmą (w wielu, choć nie wszystkich przypadkach) można zapanować.

Czy chodzi tylko o sprawę zasiłku tak naprawdę czy jeszcze o inne aspekty posiadania orzeczenia lub nie?
Nadrzędny Autor bettispageti Dodany 2008-06-07 19:52
tak ,wiem ,,że ten przypadek jest nieporównywalny z tymi,o których piszecie -np.brak kończyn,down,czy inne ciężkie przypadki,niemniej jednak jest to jakieś zaburzenie w funkcjonowaniu,które obojgu nam utrudnia życie-muszę od paru lat odrabiać z nim lekcje,biegam do szkoły i tłumaczę nauczycielom ,że moje dziecko nie jest złośliwe tylko nadruchliwe,mimo że ma 12 lat ma trudności z pisaniem,czytaniem,a tabliczki mnożenia nie umie do dziś-to niby nic takiego ale....przyznajcie nie jest to takie NORMALNE? Askoro do tej pory komisja uważała,że to jakaś jednostka chorobowa,to co-cudowne ozdrowienie?Nie mam do państwa pretensji o wątpliwosci tylko zastanawiam się jak to jest z tym orzecznictwem?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / już nie niepełnosprawne (3215 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill