www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Co dała Unia? (2462 - wyświetleń)
- Autor Roksolana Dodany 2008-06-06 23:47
Trafiłam tu do Was po przeczytaniu artykułu pt. "Co dała Unia?" Umieszczam ten wątek tutaj, ponieważ w poprzedniej tablicy o komentarzach do artykułów nie ma komendy "Dodaj nowy wątek".

Otóż z artykułu wynika, że bardzo duże pieniądze zostały przeznaczone na pomoc osobom niepełnosprawnym, tylko ja się o tym dowiaduję właśnie z Waszego artykułu, a nie z życia w moim mieście. Nikt mnie nie informuje o jakiś akcjach odnośnie osób niepełnosprawnych w moim środowisku. Dlaczego? Chętnie bym skorzystała w ramach tych akcji.
Może za te pieniądze są organizowane Dni chorego na schizofrenię w Lublinie? Byłam tam dwa razy, bo w moim mieście nic takiego się nie organizuje. Kiedyś wyczytałam w gazecie, że coś takiego istnieje i zadzwoniłam do Poradni Zdrowia Psychicznego, czy coś organizują, to chętnie się włączę, a pielęgniarka powiedziała mi, że dopiero ode mnie się dowiaduje o takich dniach i nie miała zielone pojęcia, że coś takiego istnieje. Czy tak mają wyglądać akcje dla niepełnosprawnych za pieniądze unijne?
Nadrzędny - Autor zanikowiec Dodany 2008-06-08 10:33
Witam cie serdecznie ... wiesz kiedys zworcilem sie z podobnym pytaniem do jednego z pracownikow PCPR-u ze nie zostalem poinformowany o jakims tam programie w sprawie dofinansowania juz nie pmietam konkretnie o co mi sie rozchodzilo :D ... ale ten pan mi bardzo ladnie wytlumaczyl ze oni nie rozsylalaja informacji do karzdeko osobiscie bo to w interesie kazdego obywatela jest znac wlasne prawa i to co mu sie nalezy ... a  ze informuja o tym wszystkim to na dowod wyciagnal mi piekna pokazna teczke czasopism gazet tygodnikow itd. gdzie informowali o w/w dofinansowaniu ... wiec o tym wszystkim gdzies jest napisane tylko czasem MY sami czekamy az podadza nam to na tacy i tez z tego powodu czasem jestezmy bardziej niepelnosprawni niz jest to w rzeczywistosci .... pozdrawiam i zachecam do szukania informacji ... czasochlonne ale czasem naprawde oplacalne ...
Nadrzędny Autor dominikb Dodany 2008-06-08 20:40
Od przyszłego roku będzie jeszcze gorzej... Niestety nasz obecny rząd obudził się z ręką w nocniku, gdyż zawalil sprawę!!! Jeśli ktoś nie wie o czym pisze to zapraszam do artykułu z GazetyPrawnej: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/19562,kilkadziesiat_tysiecy_niepelnosprawnych_moze_stracic_prace.html
Jeśli ktoś z Was orientuje się, czy w koncu przedstawiciele naszego rządu załatwili coś w tej sprawie w Brukseli (chodzi o polską interpretację tłumaczenia z ang. na pl.) to dajcie znać.. bo jak na razie to wygląda to czarno...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Co dała Unia? (2462 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill