www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / SENS CIERPIENIA (Strona 3) (52979 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-06-21 17:03
Mawiają, że cierpienie uszlachetnia... Cóż... w moim przypadku chyba jest odwrotnie...
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-21 17:05
dlaczego tak myślisz ??
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-06-22 14:16
Tez tak sądziłam ja kty...........ale ,gdy rozmawiam-rzadko ,ale jednak z innymi ludżmi ,muszę z żalem stwierdzic jak potrafia być powierzchowni,jak nie zdaja sobie sprawy czym jest-jakim skarbem jest zdrowie,uczciwe życie.Ludziom sie wydaje,ze jak się "nachapią "tych majatków-to zabiora je ze sobą-ale gdzie?
Jak strasznie zaślepieni są pieniędzmi,nie maja czasu na dobre słowo,na telefon choć krotki ,na odwiedziny-ciągle słyszę-"taki człowiek zagoniony"-a któż go goni,sam siebie wkręca w tę okropną machinę.Nie myslą,że tam ktoś czeka,tęskni.   A potem na wszystko już za póżno.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-06-22 11:35
Powiedział Bóg , daje wam wolną wolę
Pozwolę wam pójść w świat i poznać go pozwolę
Dałem wam ciało, dałem wam rozum i dałem duszę
serca, mowę
Dałem wam wargi dla wyrażania przyjaznych uczuć,
Dałem wam zło i dobro i do niczego was nie zmuszę...
Dałem wam władzę wyboru, ...a wy tylko ledwie chwiejni...

O żałosne pokolenie ludzi oświeconych,
Zdradzone w labiryncie własnej przemyślności,
Zaprzedane za zysk z własnych wynalazków...

pozostawiam powyższy tekst do przemyśleń osobistych , a może tu znajdzie ktoś odpowiedź na pytania go dręczące
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-06-22 14:20
Werbeno - nie pozostaje nic do dodania, tak po prostu jest i będzie.Wyzej napisałam,kiedy refleksja przychodzi,
a też nie zawsze,bo krańcowy egoista i tak tylko własne cierpienie bedzie widział,z nikim sie nie utożsami.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny Autor Roksolana Dodany 2008-06-26 15:02
Bardzo ładny wierszyk, Werbeno. Ciekawi mnie tylko, czy jest Twego autorstwa, czy kogoś innego? Proszę, podaj autora.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich cierpiących i życzę zdrowia i szczęścia, abyśmy przeżywali jak najmniej cierpienia.

Roksolana

 
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-06-29 08:24
witam
w odpowiedzi na pytanie do mnie , powyżej przytoczyłam fragment  dzieł T.S.Eliot.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-06-29 16:15
jestem pod wrażeniem
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / SENS CIERPIENIA (Strona 3) (52979 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill