www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego (2581 - wyświetleń)
- Autor nova Dodany 2008-06-10 07:14
Witam.
Mam dwójkę dzieci niepełnosprawnych o różnych schorzeniach:15 leżąca z mpdz i 5 latka z opóźnieniem psychoruchowy(żwawa,biegająca dziewczynka).Składałam o dofinansowanie dla obu dla każdej z opiekunem -wiadomo każda ma inne potrzeby, przy starszej trzeba cały czas być, pomijając kwestię że mogą mieć zabieg o np. tej samej porze a każda wymaga opieki.Tymczasem dostałam dofinansowanie do jednego opiekuna.Pani w PCPR powiedziała że moje odwołanie nic nie da bo nie mają kasy i muszę sobie radzić sama .Pytam jak? Starszą karmię pół godziny,potem pielęgnacja.A co z młodszą? Mam ją w tym czasie przywiązać sobie do nogi? Może łaskawa pani skorzysta z tego <<dobrodziejstwa>>(tak powiedziała że dają mi takie dobrodziejstwo a ja z pretensjami).
Skoro z góry mi zapowiedziała że moje odwołanie nic nie da to czy jest jakaś instancja wyższa do której mogłabym się odwołać? Napisałam pani na piśmie że przy dochodzie 150 na osobę nie zatrudnię dodatkowo opiekunki która pojechałaby z moimi dzieciakami. Ale pozostało bez echa.Czy w ogóle jest sens walczyć z nimi i się odwoływać czy to tylko strata czasu?
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-06-11 13:12
Jezdze na takie turnusy i widzialam rozne rodziny... w tamtym roku bylo małzenstwo z 2 dzieci ktore dostały dofinansowanie na turnus rehabilitacyjny.
Matka tych dzieci dostala jako opiekun dofinanoswanie na jedno dziecko, a ojciec na drugie dziecko.
Nadrzędny - Autor Olenka Dodany 2008-06-11 18:24
Może to by było trudne, ale może pani powinna poszukać wolontariusza albo wolontariuszki, ale nie wiem gdzie można takich znaleźć.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2008-06-11 20:55
Oleńko, rada cenna - ale kto zapłaci za pobyt (wyżywienie i noclegi) wolontariusza...? Do samej opieki można kogoś znaleźć, ale sam wyjazd kosztuje i w tym jest problem takich rodziców. Niestety, generalnie słabo rozwiązywalny w obecnym systemie. Ale trzeba się upierać i próbować.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego (2581 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill