www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / PRAWO TO LAMANIE PRAW (42836 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor szczerbaty Dodany 2008-07-01 08:59
MOZE POPISZEMY O POLSKIM CZYLI NASZYM PRAWIE ALBO DOKLADNIEJ O PRAWIE KTORE DOTYCZY LUDZI MIESZKAJACYCH W GRANICACH POLSI.
NA POCZATEK PARANOJA PANA DOKTORA G. KTOREMU UDOWODNIONO BRANIE LAPOWEK A KTORY MA TERAZ LECZYC W PRYWATNYM SZPITALU W KRAKOWIE. CO WY NA TO ??
MOIM ZDANIEM CI KTORZY TAK OCHOCZO PRZYJELI GO DO PRACY SA NIE WARCI ZLAMANEGO GROSZA . WIEM , WIEM NAPISZECIE ZE PAN DOKTOR BEDZIE RATOWAL ZYCIE. CZYJE ZYCIE ??PRZYJECIE KOGOS TAKIEGO SWIADCZY O TYM JACY LUDZIE TAM PRACUJA I NIE SPRAWIA IM OBRZYDZENIA ZE OBOK NICH STOI GOSC KTOREGO WIDZIALA CALA POLSKA W ZWIAZKU Z LAPOWKAMI. OCZYWISCIE WLADZE MIASTA KRAKOWA POWIEDZA ZE NIE MAJA NA TO WPLYWU BO TO SZPITAL PRYWATNY. NIC TYLKO SPLUNAC.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-07-01 10:31
Tak ,jest to temat rzeka , ciągle myślę,że to nie prawo  które w kraju istnieje ,to bezprawie , albo prawo ułożone pod rękę oszustom , nominentom , kombinatorom ...
hmmmmmmm prawo w którym jest tyle luk prawnych .

a co do np .błędów lekarskich , co mi z tych nieco złotych co dali mi za moje uszkodzenie zdrowia , kupiłam nieco sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego ,  ....nieco na dalsze leczenie odłożyłam , schowałam w razie czego.
a to nie jest rekompensata za to ,że jestem przez nich lekarzy kaleką
powinno być dożywotnia renta dla poszkodowanej osoby ale w wysokości średniej krajowej , tak przynajmniej
a wtedy naprawdę bali by sie ,albo naprawdę zostali by przy zawodzie lekarz ..prawdziwi mądrzy lekarze z powołaniem do tego zawodu .

A temat który poruszyłeś , jest poważny , bardzo poważny , tylko dlaczego i w tej kwestii sądy przymykają oko , ..............ręka rękę myje.....
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-01 15:06
Moralnie naganne . Marketingowo celująco . Za tak marne pieniądze jak miesięczne wynagrodzenie pana G.cała Polska wie,że będzie otwarty prywatny szpital w Krakowie .Tyle się o tym mówi w prasie ,radiu i telewizji .
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-07-02 09:23
CZY JA DOBRZE PRZECZYTALEM ?? MARNE ZAROBKI PANA G ?? NIE WIEM ILE AKURAT ON ZARABIA ALE WIEM ZE PRZECIETNY ORDYNATOR ZARABIA 30 000 TYSIECY WIEC TEN TWOJ BIEDNY PAN G ZARABIA NAPEWNA PONAD 50 000 TYSIECY I TY MOWISZ ZE TO JEST MALO ??
A NIBY DLACZEGO MA ZARABIAC WIECEJ ?? CZY PRACOWNIK KTORY PRACUJE PRZY AZBESCIE LUB KRZEMIE I PO PARU LATACH DYSZY JAK STARA LOKOMOTYWA NIE ZASLUKUJE NA TAKI ZAROBEK ?? CZY JEGO PRACA JEST MNIEJ POTRZEBNA ?? BYLES KIEDYKOLWIEK NA CMENTARZU PRZY ZAKLADACH AZBESTOWYCH  //40-PARE LAT TO SREDNIA UMIERALNOSCI .POMYSL ALBO PUKNIJ SIE W GLOWE ZANIM COS NAPISZESZ.
OD SRODKA GLOWY NA SZEROKOSC DLONI W STRONE CZOLA .TAM MASZ PUNKT W KTORY MASZ SIE PUKNAC. PAN G NAPEWNO TO WIE .
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-07-02 16:08
szczerbaty .....amalian napisał tak w tonie zgryźliwym tj że mało to oni nie zarabiają. Tak ja to odebrałam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-07-01 16:13 Zmieniony 2008-07-01 16:18
Hej szczerbaty witaj po latach.............No cóż tu nic dodać nic ująć. Dzięki medykom mam z głowy sprawność do końca życia. poza sprawnościa dowalili mi ciut więcej chorób bo byłam za zdrowa....Tak to skandal co sie dzieje.....
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-07-02 18:55

>>NA POCZĄTEK PARANOJA PANA DOKTORA G. KTOREMU UDOWODNIONO BRANIE LAPOWEK A KTORY MA TERAZ LECZYC W PRYWATNYM SZPITALU W KRAKOWIE. CO WY NA TO ?? <<


Po pierwsze pan doktor  jest oskarżony i nic mu na razie nie udowodniono.. O dowodzie  będziemy mówić wtedy gdy sąd wyda wyrok na dzień dzisiejszy nic takiego nie miało miejsca..

Po drugie czy ktoś nakazuje się u niego leczyć??
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-07-03 10:25
Samo życie zmusi Panie Godunow.Przecież tak sie błąkamy od Annasza do Kaifasza.Na własnej skórze doświadczamy tego od lat.Jak się trafi 1 dobry lekarz na 50 -to juz dobrze. Ja cos jeszcze o medykamentach znalazłam,spróbuję wkleić-tylko samo czytanie tego to dla nas kolejny kopniak.

#########################################################

Pacjenci nie mogą czuć się bezpiecznie
2008-06-27 16:09:55

Kontrola rynku leków i wyrobów medycznych w naszym kraju jest niewystarczająca, dlatego potrzebne są i to koniecznie nowe regulacje prawne.

- takim wnioskiem zakończyła się debata &#8222;Ochrona Zdrowia - pacjent, rynek, regulacje prawne". Wzięli w niej udział przedstawiciele środowisk lekarskich, medycznych, pacjenckich, producenci leków i wyrobów medycznych, prawnicy oraz lekarze.

Pomimo wcześniejszego zgłoszenia udziału w debacie nie przybył nikt z Ministerstwa Zdrowia. Eksperci jednogłośnie twierdzą, że w Polsce nie dba się o interesy pacjenta, nie gwarantuje się mu należytej opieki i bezpieczeństwa. W naszym kraju brakuje przede wszystkim kontroli rynku leków. W prawie farmaceutycznym jest wiele luk, nie ma procedur chroniących pacjentów przed niesprawdzonymi farmaceutykami, a Ministerstwo Zdrowia rejestruje leki, nie oglądając ich dokumentacji.

-TO Z BIULETYNU Apteki Dbam o zdrowie.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-04 08:42
ZNALAZL SIE NIEDOWIAREK. MOZE JESZCZE POWIESZ ZE TO CO POKAZYWALA PANSTWOWA TELEWIZJA BYLO ZMONTOWANE?? TU NIE CHODZI O TO ZE NIKT NIE NAKAZUJE SIE LECZYC U TEGO GOSCIA ALE O TO ZE NIKT NIE ZAKAZAL LECZENIA JEMU. CZY NIE ROZUMIECIE ZE KTOS KTO WZIOL MA JUZ SPACZONY HARAKTE TAK SAMO JAK TEN CO RAZ ZGWALCIL I MU TO USZLO PLAZEM. O NICZYM INNYM NIE BEDZIE MYSLAL TYLKO O KOLEJNEJ OKAZJI.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-04 11:19
okazja czyni zlodzieja
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-04 12:30
Malwa napisała : Samo życie zmusi Panie Godunow.Przecież tak sie błąkamy od Annasza do Kaifasza.Na własnej skórze doświadczamy tego od lat.Jak się trafi 1 dobry lekarz na 50 -to juz dobrze. Ja cos jeszcze o medykamentach znalazłam,spróbuję wkleić-tylko samo czytanie tego to dla nas kolejny kopniak.

Zawsze kombinowanie mieliśmy wszczepione w nasz byt . Jesteśmy tym skażeni,te ostatnie sześćdziesiąt lat było takim przykładowym szczytowym okresem kombinacji... bo żeby coś kupić ,zalatwić potrzeba była kombinacji : Jak do tego dojść . Komu dać? Co ? Ile? Będąc na rehabilitacji w odziale reh.w moim szpitalu ,byłem świadkiem jak pacjenci zbierali na ' kwiaty imieninowe dla pani ordynator ' . Pytam się po co ? Przecież pani ordynator tego nie wymaga ,wystarczą życzenia ...Ale nie !!! Musiało być z kwiatami i nie tylko ...Oczywiście,że nie dałem ...Wieczorem z czystym sumieniem,że nie korumpujemy panią ordynator,bo korupcja to również strona dająca... wypiliśmy zimne piwko za zdrowie naszej pani ordynator  . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-04 12:41
LUDZIE SAMI NAUCZYLI LEKARZY NA BRANIE ŁAPÓWEK A TERAZ KRZYCZĄ ŻE ONI TYLKO BUIORĄ A NIE LECZĄ
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-07-04 14:30
lekarze satylko ludzmi jedni biora lapowki inni nie jedni douczaja sie i praca jest ich pasja ,inni maja to w nosie i wystarczyim to czego nauczyli sie lub nienauczyli na studiach, nie mozna moim zdaniem wszyskich lekarzy tak jak ludzi do wspolnego worka ,a oceniac kazdego indywidualnie za to kim jest i co robi
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-04 15:03
jasne dlatego tak napisałam bo tylko ciągle nażekania
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-04 16:00
Prawda że ludzie nauczyli,ale jakiś poczatek ten proceder miał.
Czasem trzeba było zwolnienie lekarskie -za pieniadze/ja akurat nie musiałam kupować zwolnień-ale byli tacy/                                                                , lepsze leki,skierowanie do szpitala,
opieka w szpitalu-to akurat sama zauważyłam kto i na jakich warunkach był.
Ale nie przeczę-są piękne wyjątki- niedużo,ale są.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-04 16:21
wszędzie są wyjątki nawet w pisowni
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-07-04 17:26
Szczerbaty, mówiąc o polskim prawie, należało zacząć od Ustawy Zasadniczej, czyli Konstytucji. Szczycimy się, że jest Ona zbiorem podstawowych praw, z ktorch wywodzą się pozostałe akty prawne. Nadzór nad zgodnością aktów prawnych z Ustawą Zasadniczą sprawuje Trybunał Konstytucyjny.
I na tym możnaby te rozważania zakończyć,  bowiem w Polsce prawo nie jest przestrzegane. Pół biedy, gdy nie przestrzega je obywatel, gorzej, gdy prawnicy i sędziowie, interpretują w sposób dowolny, poprawny politycznie lub dają się skorumpować. Ostatnio były takie przypadki.
Co do lekarza, któremu zarzuca się branie łapówek, uważam że jest to moralnie naganne, natomiast nie może być powodem pozbawienia prawa wykonywania zawodu tym bardziej, gdy  dotyczy wysokiej klasy fachowca. W prywatnej kilnice, przy z góry ustalonych stawkach,  być może nie będzie miał okazji do wziątek.

Ponieważ poruszony przez Ciebie temat głównie oscyluje wokół korupcji ogólnie pojętej, warto by było zastanowić się nad jej genezą.
Nie kto inny, jak nasi przywódcy duchowi nauczyli nas płacić za ... zbawienie. Strasząc nas czyśćcem i mękami piekielnymi za pieniądze udzialają sakrementy, odpusty, modlą się za zmarłych. To najczystrza forma korupcji, gdyż w zamian mamy ... iluzję, czyli coś, czego nie możemy zobaczyć, dotknąć. Coś, co mamy mieć w przyszłym życiu, już pozagrobowym, a więc wówczas, gdy będziemy prochem. Za tę iluzję płacimy przez całe życie doczesne i nie przyjdzie nam do głowy, że to nazywa się     k o r u m p o w a n i e m.  Ale kogo?

I nagle  szokuje nas branie przez  lekarzy "kopert", ale jakoś nie szokuje to, co wyżej napisałem i fakt, że na zbieg, opłacany z ubezpieczenia, musimy czekać miesiącami.
Mając więc do wyboru czekanie miesiącami i brak nadzjei, że dożyjemy do terminu zabiegu, kupujemy sobie odrobinę realnego szcześcia i realne przeżycie kilku następnych lat.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-04 21:47
Nachbar napisał :>Nie kto inny, jak nasi przywódcy duchowi nauczyli nas płacić za ... zbawienie.

Pisząc ' nas ' masz siebie również na uwadze ? Znam takich ,którzy nie udzielają się tylko za pieniądze . Jeżel i szukasz genezy ,to musisz się pochylić głębiej . Jeszcze kościół nie był tym kościołem a korupcja kwitła ...Rose-Ackerman twierdzi, że korupcja jest, była i będzie, niezależnie od zmieniających się systemów ekonomicznych, ideologii, klimatu, warunków naturalnych czy starań moralistów.Nie przypisuje jej ideologii . No cóż -  pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-04 22:05
Nachbar-teraz to ci już odbiło kompletnie.Więcej uwagi i rozwagi.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-07-04 22:24

>Nachbar-teraz to ci już odbiło kompletnie.Więcej uwagi i rozwagi.>


Odbiło? A spróbuj mnie przekonać, że modlitwa za pieniądze zbawi zmarłego.
Wspomniany lekarz za pieniądze przynajmniej uzdrawiał ludzi. Były to fakty namacalne. Natomiast w podanym przeze mnie przykładzie sprzedaje się iluzję.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-07-05 13:10 Zmieniony 2008-07-05 13:14
Płaci kto chce płacić,i modli sie ten-kto chce naprawdę sie modlić.Nie wiem o jakiej modlitwie za pieniadze myslisz.
A jesli myslisz o kosciele i księżach,to przecież kościół budują wierni i utrzymuje sie z ofiar wiernych.Żadnego przymusu nie zauważyłam.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-07-09 08:55
A DLACZEGO PISZESZ ZE MU ODBILO ?? W KAZDEJ PARAFI I KOSCIELE JEST CENNIK .WIDZIALAS GO?? CENNIK JEST PO TO ZEBY KSIEZA ODPROWADZALI DO KURII TYLE I TYLE OD LEPKA I USLUGI  A ONI BIORA JA LICHWIARZE I JAK LICHWIARZE  ZYJA .AMEN
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-07-04 22:16
Masz rację. Ale twierdzenie Rose Ackerman-a jest teretycznym rozważaniem. Ja napisałem w odniesieniu do naszej rzeczywistości. Jeżeli przyjąć, że duchowych przywódzców uważamy za  moralne autorytety, to kupczenie wiarą uważam za wysoce niemoralne. Jest to zaprzeczeniem "darmo otrzymaliście, darmo dajcie". Skoro jednak duchowość sprowadza się do finansowego wymiaru i uzależnia od środków finansowych, nie można to inaczej nazwać, jak tylko korupcją. Przykładów chyba nie muszę podawać. Taki pogląd zakorzeniony w nas został przeniesiony na inne dziedziny życia.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-07-04 22:40
smutne to co piszecie bo nie daje nadziei
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-05 13:19
Maltabar - na co nadziei?Ja się tym nie przejmuję, modlę sie z ludżmi i wydaje mi sie wtedy,ze wszyscy są dobrzy-choć przez ta godzinę nikt z nich nie kradnie ,nie zabija - po co mysleć kim są póżniej?
Na końcu kazdy zda sprawę ze swojego życia i ja ,i ksiądz i lekarz,i........inni wśród których przyszło nam żyć.
Może tylko dziś przykro,że nie ma na kogo liczyc.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-05 14:20
mądre słowa
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-05 15:22
http://www.youtube.com/watch?v=XTZbM4dJLkc-Trudno nie wierzyć w nic-Raz Dwa Trzy

Dla tych ,którzy zwątpili-----------------

@@@@@@@@@@@@@@@@@@http://www.youtube.com/watch?v=XTZbM4dJLkc@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-07-05 20:43
Widzę, że temat zboczył z toru. Mieliśmy pisać o prawie, a właściwie o nie przestrzeganiu prawa. Między innymi o korupcji, czyli kupowaniu sobie przychylności osób, od których coś zależy, aby omijając prawo mogły rozstrzygać na nasza korzyść. Ogólnie brak poszanowania prawa wynika również z tego samego źródła, co wcześniej podałem.
Za genezę takich zachowań uważam nasze wychowanie w duchu jedynie słusznej religii. Nie jest to twierdzenie bezpodstawne. Oto uzasadnienie:
- możemy grzeszyć dowoli, bo i tak otrzymamy rozgrzeszenie tu i teraz. Pokuta zazwyczaj jest śmiesznie nieprzystająca do wagi grzechu, po czym można zaczynać do nowa.
- nie musimy się zbytnio wysilać, trwać w głębokiej wierze, bo po naszej śmierci rodzina będzie się za nas modlić, wykupi ileś tam mszy i bdzie OK. To jaskrawy przykład, że opłacając ziemskich pośredników kupujemy sobie zbawienie. Korupcja w czystej postaci.
- wszelkie formalne przeszkody (chyba stworzone w tym celu) można obejść za odpowiednią opłatą. Dotyczy to sakramentów i nawet to, co związane i jest nierozwiązywalne.
- miłuj bliźniego jak siebie samego. To hasło ładnie brzmi, ale w praktyce tę" miłość" szczególnie odczuwają ON. Oglądając i słuchając wiadomości można rónież przekonać się, jaką to "miłością" otaczają dzieci matki i ojcowie.

Chyba wystarczy tych przykładów. Jak można przestrzegać ludzkich praw, skoro Boskie prawo nie jest przestrzegane? A przecież szczycimy się wielka pobożnością i tym, że około 90 % naszego społeczeństwa stanowią katolicy. No to jak to jest, że jest tak źle? 
Kto nauczył nas łamać prawo?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-05 21:20
Nachbar napisał : >Masz rację. Ale twierdzenie Rose Ackerman-a jest teretycznym rozważaniem. <

Przez co staje bardziej wiarygodnym . Wszyscy filozofowie ,którzy zaczęli od praktycznego rozważania tej kwesti ,kwestii korupcji ,po jakiś czasie stwierdzili ,że im się nie opłaca,że nie muszą tego robić dla ideii ... mogą dla ' kieszeni ' ;-) ... Sorry ,że tak późno ,ale miałem okazję wyjść zza czterech ścian . Widzę,że religia Ci przeszkadza ,szkoda . Aaaa powiedz mi , wierzysz ??? Jesteś wyznawcą jakiejś religii ,czy jesteś ateistą ? Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-07-06 15:46

>>Kto nauczył nas łamać prawo?<<


Ja bym inaczej postawił pytanie..
Czy nas ktoś nauczył szanować prawo..
Bo od tego by trzeba zacząć edukację..
Gdy w Biblii napisano..   Nie będziesz miał cudzych Bogów przede mną .
A co mamy Matkę Boską . Częstochowską ludźmierską  Kiepską   etc..
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-07-09 09:01
BIBLJA TO TYLKO KSIAZKA A PAPIER WSZYSTKO PRZYJMNIE .BYLI WIELCY MATEMATYCY ITD BYL KTOS KTO NAPISAL BIBLIE I ZAROBIL WIECEJ NA NIEJ NIZ JAKIKOLWIEK PISARZ .NIE BADZCIE NAIWNI.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-07-06 16:37
Zaczyna być tu nudno.... Co to kogo obchodzi w co kto wierzy i czy wogóle wierzy. To temat raczej zbyt śliski..... A miało być o łapówkach, lekarzach i samym leczeniu... Proponuję NIE DAWAĆ I NIE BRAĆ to hasło prawie jest wszędzie i warto sie do niego dostosowywać. Co do religii zamknąć temat. Niech każdy wierzy lub nie i sam decyduje o sobie....
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-07-06 17:58
Ella, widocznie nie kojarzysz. Miało być o łamaniu praw i dokładnie o tym jest. Nie przez przypadek poruszyłem  temat wiary, skoro większość przyznaje się do tego, że wierzy. I co z tego, jak nie szanuje Praw Boskich, więc jak może sznować prawa przez ludzi ustanowione.
Godunow słusznie zauważył, że nie nauczono nas szacunku dla prawa. Tego Boskiego również. Powinni to zrobić przywódzcy duchowi, a jak to robią i jakie są tego efekty, każdy może zobaczyć gołym okiem. To właśnie mnie boli i nie jest to temat śliski, ale jak najbardziej ważny, aby o tym mówić. Choćby z tego względu, że państwo dopłaca do "interesu" Kościoła z pieniedzy wszystkich podatników i nie tylko dopłaca, bo również rozdaje majątek narodowy. Wszystko co ma wymiar finansowy i ociera się o korupcję polityczną jest  zwyczajnym łamaniem prawa.
Jeżeli więc uważasz, że temat ten można ograniczyc tylko do łapówek dla leklarzy i sposobie leczenia, to wiedz, że za pieniądze, jakie wypływają co roku na wspieranie wiary, możnaby przeprowadzić niejeden kosztowny zabieg, kupić sprzęt dla ON, jedzenie dla głodnych dzieci itd, itp.
Więc Twoje stwierdzenie, Ella,  >NIE DAWAĆ I NIE BRAĆ > nie rozwiązuje problemu, bo to nie Ty dajesz i nie Ty bierzesz. Robią to za Ciebie inni  z Twoich pieniędzy, na co nie nie masz wpływu. Chociaż właściwie masz, raz na cztery lata.

Do Amalian. Uważam, że wiara jest osobistą sprawą każdego. Oczywiście miałeś prawo zapytać się o to, wiec odpowiem w ten sposób:
Urodziłem się w rodzinie rzymskich katolików. Na zasadnie tradycji, tradycyjnie nie myślałem i robiłem to, co robią inni. Z czasem zacząłem się zastanawiać i zadawać pytania. Każde zaczynało się od słowa :DLACZEGO. 
Pierwszym pytaniem było: Dlaczego jestem wyznania rzymsko-katolickiego i co oznacza słowo "katolik"?  Drugie pytanie: Dlaczego centrum/ośrodek wiary znajduje się w Rzymie, skoro początek był w Ziemi Świętej?   Itd, itd. W ten sposób poznałem historię Kościoła Katolickiego, historię Europy, Polski, historię kolejnych papieży.
Dodam, że nikt mną nie kierował, nikt mi nic nie sugerował. Robiłem to z własnej nieprzymuszonej woli i z ciekawości, czego i Tobie szczerze życzę.
Acha, nie jestem Świadkiem Jehowy, bo przeważnie osoba znająca Biblię i rozprawiająca na tematy wiary tak właśnie jest postrzegana. Z przykrością muszę stwierdzić, że osobami "głębokiej wiary" (nie chcę użyć określenia - fanatykami) trudno sie rozmawia, gdyż nie wiedzą nic o swojej wierze. Dlatego "kupują" sobie sakramenty i zbawienie dla zmarłych. Co- moim zdaniem- jest korupcją. Tylko, że Boga nie da się skorumpować. To na co idą pieniądze wiernych ?
Pozdrawiam.

Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-07-06 18:24
Jeny czy Ty nie mógłbyś pisać krótko i treściwie? Co do łamania praw było jest i będzie. Korpcja też zawsze była. Nic nie poradzicie na to. W Ameryce wprowadzili prochibicję i co z tego wyszło? Handel alkoholem kwitł po kryjomu aż miło....... Dużo zawsze krzyku ale małych płotek bo grube ryby i tak nas nie czytają

Nie rozumiem co mam raz na cztery lata??????? Odpowiedz mi proszę?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-07-06 19:53
Zacznę może od tego, że są sprawy, które nie da się skomentować jednym słowem. Oto przykład;
- Spróbuj odpowiedzieć krótkim "tak" lub "nie" na pytanie: Czy przestałaś bić dzieci?
Jeżeli powiesz "tak", znaczy biłaś, odpowiesz "nie" - bijesz dzieci nadal.
A więc napisałem tyle, ile uznałem za stosowne. Stwierdziłem, że boli mnie, gdy marnuje się pieniądze na bzdety.
>nie jest to temat śliski, ale jak najbardziej ważny, aby o tym mówić. Choćby z tego względu, że państwo dopłaca do "interesu" Kościoła z pieniedzy wszystkich podatników i nie tylko dopłaca, bo również rozdaje majątek narodowy. Wszystko co ma wymiar finansowy i ociera się o korupcję polityczną jest  zwyczajnym łamaniem prawa.>
Chyba wyraziłem się jasno.
A teraz wyjaśnienie tych czterech lat. Otóż co cztery lata masz okres. Okres wyborów, w czasie których możesz wybrać swoich przedstawicieli.
To właśnie te "grube ryby" Ciebie reprezentują i Ty masz na to wpływ, aby je zmienić, jeżeli nie spełniają Twoich oczekiwań pod warunkiem, że wybor Twój będzie świadomy, własny, a nie narzucony przez manipulatorów, którzy mają w tym swój interes.
Tylko jest małe ale...: nie ja i nie Ty, ale WSZYSCY musimy najpierw stać się społeczeństwem obywatelskim, a więc takim, co to wie, czego chce, zna swoje prawa i potrafi się organizować. Jest to możliwe, bo znam takie kraje.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-07-06 20:24 Zmieniony 2008-07-06 20:27
Wczoraj w którymś z kabaretów świetnie ktoś podsumował rządzących- 4-letnia kadencja polega na tym,że w ciągu pierwszych trzech lat "ustawiają "swoja rodzinę,a w czwartym roku zacierają ślady.
A jeśli chodzi o Boże prawo-Jezus powiedział:  oddaj cesarzowi co cesarskie i Bogu co BOSKIE.
Jednym słowem-bądżmy wszyscy sprawiedliwi i uczciwi-zacznijmy od siebie,a potem wymagajmy tego od innych.
O co wam w końcu chodzi-żeby kościół zlikwidować bo rani wasze uczucia?jesli tak to jakie?
Czy nie chodzi nam tutaj wszystkim o dostepność i prawo do leczenia w ramach ubezpieczenia?
Czy z tych marnych rent muszą byc ściągane tak wysokie podatki i składki na fundusz emerytalny i ubezpiecznie-sprawdżcie jakie to sa kwoty! Jeden z polityków wypowiedział sie kiedyś,że najwięcej podatków wpływa od rencistów-emerytów i pracowników.Gdzie są podatki
z hiper-super marketów ,prywatnych przedsiębiorstw i masy ludzi którzy nie są prawnie zobowiązani do udokumentowania swoich dochodów-w innych krajach to norma-u nas nie. A wy znajdujecie jakies tematy zastepcze-kosciół ,księza-wiara ludzi -jaby to najbardziej nam wszystkim zagrażało.!!!!
Jeszcze raz powtórzę-kazdy ma swoje sumienie-każdy na końcu zda sprawę ze swojego życia.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-06 20:06
Aaaaa ja zaś twierdzę,że wraz z Godunowem (a może to jest jedna osoba?) Staracie się prowadzić jakąś grę . Na proste pytanie: Jaka jest Twoja Wiara ? - odpowiadasz ,nie odpowiadając na nie . Tylko dlatego zapytałem ,bo czytam ,że katolicyzm jest winien za wszystkie złó na tym świecie,jUważam, że wiara jest osobistą sprawą każdego. st pokrętny ,obłudny ,pazerny ,zachłanny ... Wyrywający ostatnią złotówkę ,choćby na budowę świątyni Opatrzności Bożej . Też jestem za oddzielnością kościoła od państwa ! Jestem katolikiem ,ale daleko mi do ...radyja M
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-07-06 20:14
Nie wierzę w Twoją bezinteresowność . Dlatego zapytałem się w co wierzysz . Nie odpowiedziałeś ,Twoje prawo ,ale...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-06 20:18
Sorry,ale musiałem znów przyciść na klawisz delete lub coś pokręcić . Stąd te niedopisane wyrazy ... :-( .Oskarżanie zaś kościól katolicki o to,że jest :pokrętny ....
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-07-06 22:13
Malwa, tu nie chodzi o, że >kazdy ma swoje sumienie-każdy na końcu zda sprawę ze swojego życia.> Mnie -  i uważam nas -  nie intersuje życie wieczne, ale to realne tu i teraz.
Narzekasz na wysokie podatki, opłaty na ZUS itp, niskie renty i emerytury a nie zastanawiasz się, na co Twoje pieniądze są przeznaczane. Każdy, kto prowadził lub prowadzi własną działalnośc gospodarczą wie, jaką kwotę musi co miesiąc odprowadzać na te obowiązkowe opłaty. Później, gdy odejdzie na emeryturę, nigdy tych pieniędzy nie odzyska. Zresztą można to samemu obliczyć licząc średnio miesięcznie około 750,- zł x 12= rocznie 9.000,- zł i policz to przez 30 - 35 lat, dodając do tego odsetki bankowe+odsetki z odsetek. Tylko za 10 lat mamy 112.377,15 zł. Działa to na Twoja wyobraźnię? Porównaj z własną rentą, czy emeryturą.

A teraz wiedz, że nie wszyscy płacą równo. Dla tych "wybranych" państwo dopłaca z naszych pieniędzy. Są to właśnie duchowni. Do tego dochodzi opłacanie kapelanów i katechetów. Ci całkowicie są na "garnuszku" państwa. W przypadku kapelanów nie są to na pewno "głodowe" pensyjki. To nie Kościół, ale państwo im płaci z naszych podatków.
Ja nie mam nic przeciwko Kościołowi, ale Jego funkcjonariuszom, którzy są pazerni, żądni bogactwa i czerpią z wiary nieneleżne korzyści.
Wystarczy proste porównanie. W miarę, jak powiększają się obszary biedy, ludziom żyje sie coraz ciężej, ceny skacza w górę i nie starcza na życie i leki, powstają przebogate budowle sakralne. I to nie z dobrowolnych opłat wyznawców tej wiary, ale z kasy państwowej, na któą składaja się WSZYSCY. Również innowiercy. W ten sposób partie polityczne spłacają swój dług za wsparcie z ambon w kampaniach wyborczych. Nie ma dziedziny zycia poliotycznego i gospodarczego, aby KK nie wkładał tam swoje trzy grosze.
A przecież Ustawa Zasadnicza wyraźnie rozgranicza Kościół od państwa, tylko tego się nie przestrzega. I to jest łamanie prawa i korupcja polityczna.

Malwa, myslisz sie, sądząc, że KK nie jest zagrożeniem. Otóż jest, bo nie spełnia roli, jaką powinien spełniać. To, co obecnie robi służy tylko umocnieniu Jego pozycji, co nie ma nic wspólnego z Bogiem. Bogiem stał się pieniądz. Polecam lepiej poznać historię Polski i rolę KK, jaką miał w czasie rozbiorów. Nie zaszkodzi, gdy poczytasz Biblię.
I może jeszcze przeczytaj o tym. Ciekawe.
Może ktoś mi odpowie na pytania: Dlaczego w kraju, gdzie około 90% ludności opowiada się, że wierzy w Boga, jest tyle nieprawości, biedy i poniżenia bliźniego? Jacy to przywódcy duchowi prowadzą naród na zatracenia, gdzie sę te autorytety do naśladowanie i ich naśladowcy?
Jak czytam o problemach ON i nie tylko, bo o ludziach ubogich i pozbawionych szansy na lepsze jutro, to nie mogę się z tym pogodzić, że pieniądze są w kasie państwowej, tylko nie dostają ich ci najbardziej potrzebujący. Bo komu i do czego są potrzebne ON i ludzie biedni?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-06 23:32

>A teraz wiedz, że nie wszyscy płacą równo. Dla tych "wybranych" państwo dopłaca z naszych pieniędzy. Są to właśnie duchowni. Do tego dochodzi opłacanie kapelanów i katechetów. Ci całkowicie są na "garnuszku" państwa. W przypadku kapelanów nie są to na pewno "głodowe" pensyjki. To nie Kościół, ale państwo im płaci z naszych podatków.


Tak tak krowa to piękny ptak  ... a jakie skrzydła ma :-) . Nie piszesz prawdy ,mijasz się z nią lub kłamiesz w żywe oczy ,bo to co powyżej piszesz nie dotyczy tylko kościoła katolickiego ... W Polsce mamy kilka kościołów ,które mają :kapelanów,katechetów ,którzy " są na garnuszku państwa " . Wszystkie kościoły mają takie same prawa i korzystają z nich . Mają te same prawa . Nie wiem czy słusznie ,ale równe . Pewnie kilka sekt będzie z tego tytułu nie pocieszona ,że nie są uwzględnione w nich ,ale jest to podyktowane tylko ,tym ,że jest ich śladowa część ... Twoja sekta pewnie również ,ale to juz nie wina Tych dominujacych kościołow ,że sekty mają kłopoty z swoimi wyznawcami .

>W miarę, jak powiększają się obszary biedy, ludziom żyje sie coraz ciężej, ceny skacza w górę i nie starcza na życie i leki, powstają przebogate budowle sakralne. I to nie z dobrowolnych opłat wyznawców tej wiary, ale z kasy państwowej, na któą składaja się WSZYSCY. Również innowiercy.


No masz ! Widzę ,że znalazłeś antidotum na wszelkie zło ... To,że nie dajecie sobię radę ,że nabór zagubionych owieczek jest równy zeru ,to z braku funduszy jakie zarobione zostały wcześniej z sprowadzonych samochodów z zagranicy ,które to sprowadzały wszystkie kościoły ,na zarobek ...
Te sekty przypominają związki zawodowe : wystarczy zrzeszyć kilka osób i już się korzysta z różnych ulg... i nie małych pieniędzy . Jeżeli wybrałeś  to forum do 'nawracania ' na tym forum do swojej wiary lub nie ,to chyba pomyliłeś fora ! Nie mam nic do ludzi innej wiary . Ale to nie to forum !!! . To forum nie powinno być odskocznią do ludzi ,którym temat niepełnosprawności jest tylko odskocznią do prowadzenia 'naboru '!!!
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-07 01:40
Widzę, że temat zboczył z toru. Mieliśmy pisać o prawie, a właściwie o nie przestrzeganiu prawa. Między innymi o korupcji, czyli kupowaniu sobie przychylności osób, od których coś zależy, aby omijając prawo mogły rozstrzygać na nasza korzyść. Ogólnie brak poszanowania prawa wynika również z tego samego źródła, co wcześniej podałem.
#######################################################
To twoje słowa Nachbar z 17.05.
Człowieku!! Ty myśli że forum niepełnosprawnych to  niedorozwinięci głupcy,ignoranci którym wszystko wmówisz?
Ella-nie rozumiesz,Amalian -to nie tak,Malwa-nie o to chodzi!!!

Jak Amalian napisał-pomyliłeś fora.Doskonale wiem i ze żródeł laickich,czy w jakim stopniu Kościół  jest opłacany.Ale sam też piszesz-nie to ma być istotą sprawy,Zostaw chorych w spokoju i zajmij się narkomania,alkocholizmem,mafiami,skorumpowanym sądownictwem i prokuraturą,adwokatami-jest tego trochę.Zostaw w spokoju BESTIO Matke Boską Częstochowska,Piekarską,z Gietzwałdu ,Licheńską,Ostrobramska,z Lourds,-to nasze Matki.
A tobie zostawiam jaką znalazłeś-tę kiepską.

Wchodzenie na forum ludzi niepełnosprawnych z takimi Tematami uważam za ŁAMANIE PRAWA.
Nie bowiem  gorszej  zbrodni niż odbieranie choremu nadziei.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-07-07 07:06

>Wchodzenie na forum ludzi niepełnosprawnych z takimi Tematami uważam za ŁAMANIE PRAWA.


Nie bowiem  gorszej  zbrodni niż odbieranie choremu nadziei. <

Temat założył szczerbaty, a Nachbar  (i pozostali) dyskutują.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-07 18:49 Zmieniony 2008-07-07 19:17
Tak, to prawda, Boga się nie da skorumpować. Podam taki prosty przykład w przenośni:  W pewnej parafii po ostatniej mszy, gdy już nikogo nie ma w kościele, proboszcz bierze pieniądze z ofiary śpiewając pieśń "Wszystko daję Ci", podrzucając ku gorze a gdy opadną, zbiera je do "kieszeni"....

Dlatego księdza mają się dobrze... Każdy ksiądz ma auto i to nie byle jakie... Za co??? Chyba nie za gazę z kurii.... A kuria skąd bierze pieniądze na gazy duchownych na budowy kościołów???  Tylko z naszych podatków... Gdyby księdza żyli zgodnie tylko z tej gazy to nie mieliby tak słodko... Znam księdza który bywał w kasynach... A ludziom wciskał kit że mają żyć w ubóstwie bo to wielkie Błogosławieństwo a po śmierci nagrodą jest  Życie wieczne....  To niby skąd miał tyle pieniędzy aby szwendać się po kasynach??? A gdzie poszły pieniądze które stoczniowcy uzbierali z własnych skromnych oszczędności na ratowanie Stoczni w Gdańsku??? Do Ojca Tadeusza Rydzyka z radia Maryja...

Korupcja, korupcja i jeszcze raz KORUPCJA.....
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-07-09 09:03
PRAWA BOSKIE ?? A CO TO JEST?? PUK , PUK , PUK
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-07-07 07:24
witam
wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę o nieprawości , jest bardzo źle ...

ładnie napisał szczerbaty tytuł " Prawo to łamanie prawa"
przez kilka dni analizowałam to zdanie ...jest bardzo wymowne

najgorsze jest to ,że takim błaganie w kraju , a trwa to już kilka dobrych lat, nie szybko się poprawi , gdyż taki układ , łamania prawa , korupcja jest wielu osobom na rękę ...
łatwiej być szybko bogatym ... klan ...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-07 08:09
JUZ WCZESNIEJ PISALEM!! 1000 ZŁ. DLA OSOBY KTORA WSKAZE LEKARZA KTORY ,,LECZY'' 5 LAT I NIE BIERZE. JESTEM SPOKOJNY BO NIE WYDAM TYCH PIENIEDZY.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-07 12:49
witam
wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę o nieprawości , jest bardzo źle ...

ładnie napisał szczerbaty tytuł " Prawo to łamanie prawa"
przez kilka dni analizowałam to zdanie ...jest bardzo wymowne

najgorsze jest to ,że takim błaganie w kraju , a trwa to już kilka dobrych lat, nie szybko się poprawi , gdyż taki układ , łamania prawa , korupcja jest wielu osobom na rękę ...
łatwiej być szybko bogatym ... klan ...

Na owoce zmian ,jakie się dokonują na naszych oczach ,będziemy musieli poczekać ...ale jestem pełen nadziei że będzie lepiej .  Coraz więcej jest ludzi którzy reagują ,którzy się nie zgadzają np. na palaczy którzy jeszcze nie tak dawno bezceremonialnie zapalali papierosa w środku tłumu oczekujących na tramwaj pasażerów ... mieli ich w nosie . Pewnie to małe kroczki w tych zmainach ,ale idące do przodu . To mnie przekonuje do zmian . Co zaś klanom,korupcji, pewnie po to zostały powolane agencje do walczenia z nimi  . Dobrze by się nie rozmieniały na drobne i nie walczyły z konkurencją polityczną :-) . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-07-07 15:23

>Wchodzenie na forum ludzi niepełnosprawnych z takimi Tematami uważam za ŁAMANIE PRAWA.


Nie bowiem  gorszej  zbrodni niż odbieranie choremu nadziei.>
Malwa, chyba miało być "nie ma bowiem gorszej zbrodni niż odbieranie choremu nadzei."
Otóż jest jeszcze większa zbrodnia, bodajże największa to: Okradanie -  żerowanie na chorym Człowieku i na Jego nadzei.

>Autor WERBENA Dodany 2008-07-07 08:24


witam
wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę o nieprawości , jest bardzo źle ...>

No to może ktoś mi  w końcu wyjaśni, jak może być źle, skoro 90% naszego społeczeństwa to osoby wierzące?

>Autor Malwa Dodany 2008-07-05 14:19


Maltabar - na co nadziei?Ja się tym nie przejmuję, modlę sie z ludżmi i wydaje mi sie wtedy,ze wszyscy są dobrzy-choć przez ta godzinę nikt z nich nie kradnie ,nie zabija - po co mysleć kim są póżniej?
Na końcu kazdy zda sprawę ze swojego życia i ja ,i ksiądz i lekarz,i........inni wśród których przyszło nam żyć.
Może tylko dziś przykro,że nie ma na kogo liczyc. >

A dlaczego ma być przykro, że jest tak źle. Przecież w 90% otaczają Cię Twoi bliźni, tej samej wiary, która nakazuje miłować siostrę i brata, wzajemnie się wpierać w potrzebie ?
Jeżeli tak nie jest, to co to za wiara, a raczej co to za ludzie, którzy do niej się przyznają ? Jak można być tak zakłamanym, aby uczestniczyć w czymś, co się późbniej samemu krytykyje?

I tu dochodzimy do sedna mojej wypowiedzi. Mówiąc o korupcji chciałem wykazać, że tak zostaliśmy zaprogramowani. Bezkrytycznie przyjmujemy wszystko to, co nam podadzą nasi przywódcy duchowi. Możemy grzeszyć dowoli, kraść, łajdaczyć się i zabijać. Wystarczy tylko się wyspowiadać, otrzymujemy rozgrzeszenie i można zaczynać od nowa. Wmówiono nam, że po spowiedzi jesteśmy jak nowo narodzeni. Wmówiono nam, że modlitwą możemy wybłagać zbawienie dla zmarłych . Oczywiście modlitwa kosztuje, więc trzeba za nią kapłanowi  zapłacić.
Czyż to nie jest korupcja? 

Niestety, nie mogłem przewidzieć, że spotka mnie atak ze strony "osób wierzących", które są gotowe rozpalić stos pode mną tak, jak było to za czasów inkwizycji. Widać w XXI wieku nie zmieniła się mentalność niektórych ludzi. Zatrzymali się w rozwoju. Mam na myśli duchowy.
Dlatego określenie "osoby wierzące" umieściłem w cudzysłowie, gdyż z prawdziwą wiarą nie ma to nic wspólnego. Raczej z brakiem wiary.  Osoba wierząca przestrzega przykazania Boże w każdym miejscu i w każdej chwili. A przede wszystkim miłuje bliźniego.
W tym bezsensownym i bezrozumnym ataku na moją osobę nie zauważyliście, że opowiadam się po WASZEJ stronie. Nie mogę sie pogodzić z myślą, że pieniądze z kasy państwowej są marnotrawione i dokonuje się grabierzy majątku narodowego. Nie mogę się pogodzić, że za sakramenty  święte pobierana jest opłata nie według "co łaska" ale według taryfikatora (kto uważa, że to nieprawda, nich zaprzeczy). "Kupczenie wiarą" to nie moje słowa, ale pochodzą z Biblii.
Oczywiście możecie się z tym nie zgodzić, ale to już osobista sprawa każdego w co i komu wierzy.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-07-07 16:26
Nachbar - jak Cię czytam, to zaczynam się zastanawiać czy ja może do jakiegoś innego Kościoła należę niż ten, o którym piszesz? No bo tak niech już będzie że popatrzę:

> Możemy grzeszyć dowoli, kraść, łajdaczyć się i zabijać. Wystarczy tylko się wyspowiadać, otrzymujemy rozgrzeszenie i można zaczynać od nowa. Wmówiono nam, że po spowiedzi jesteśmy jak nowo narodzeni.


A mnie widzisz inaczej uczyli. Bo uczyli, że spowiedź wymaga spełnienia określonych warunków w tym żalu za grzechy i postanowienia poprawy, Bez spełnienia tych warunków to nie jest spowiedź dobra. A zatem nie jest prawdą, że ja sobie na ten przykład mogę kogoś w ciemniej uliczce rąbnąć w łeb i potem iść do konfesjonału i ot tak dostać rozgrzeszenie. Jak to ktoś kiedyś ładnie powiedział - spowiedź nie jest ani "grzechomatem" ani pralnią chemiczną. I wiesz co? Ja nawet takich ludzi spotykam, który tę zasadę traktują całkiem serio.

> Oczywiście modlitwa kosztuje, więc trzeba za nią kapłanowi  zapłacić.


Owszem, wiem, że jak ktoś sobie życzy, to może mszę zamówić, żeby ją kapłan w intencji konkretnej osoby sprawował. Ale o ile mi wiadomo moja parafia modli się także za wszystkich swoich zmarłych. O ile wiem jest też tak, że msza za kogoś również bywa sprawowana na prośbę a nie za opłatą.

> za sakramenty  święte pobierana jest opłata nie według "co łaska" ale według taryfikatora (kto uważa, że to nieprawda, nich zaprzeczy)


Ponieważ nie miałam jeszcze ani ślubu ani chrztu dziecka, pozwoliłam sobie zapytać własną rodzinę, czy zostali zobowiązani do zapłacenia konkretnej sumy za moje bierzmowanie i chrzest. Odpowiedź brzmiała nie. Ponoć dawali co łaska. Nie wiem, czy to się liczy jako zaprzeczenie.

Po co ja to piszę? Z jednej prostej przyczyny - niewątpliwie są nadużycia. Także, choć to akurat w całości w moim wypadku wiedza z drugiej ręki, za którą sobie głowy nie dam uciąć, w Kościele Katolickim, bo jakby nie było - składa się z ludzi. Ale może jednak uznajmy, że jak iluś ludzi źle robi to nie znaczy, że wszyscy robią źle? Bo tak można niesłusznie oskarżyć, jednocześnie specjalnie niczego nie poprawiając. O ile problem z konkretnym człowiekiem jest sens jakoś naprawiać, o tyle nie wiem, czy ma jakikolwiek sens rzucanie gromów na "ludzi" bo raz się trafi, a raz nie i nic specjalnego nie będzie z tego wynikać. Na dodatek sugestia że jakichś "nas" zaprogramowano jest w jeszcze jednym punkcie wątpliwa, bo nawet gdybyś chciał obstawać przy teorii, że osoby aktywnie związane z Kościołem Katolickim tak się właśnie zachowują (z czym śmiem się nie zgadzać), to bardzo wiele osób, także na tym forum nie uważa się za aktywnych członków Kościoła. Czy zatem do nich także kierujesz te słowa? Bo jak wyraźnie widać, niektórzy z tych ludzi się z Twoją diagnozą ewidentnie nie zgadzają.

Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / PRAWO TO LAMANIE PRAW (42836 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill