www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Choroba zawodowa - borelioza (15213 - wyświetleń)
- Autor Lukawski Dodany 2008-07-03 11:58
Czy ktoś na forum jest mi w stanie rozszerzyć zdanie lekarza orzecznika ZUS "CZĘŚCIOWA NIEZDOLNOŚĆ DO PRACY NIE POZOSTAJE W ZWIĄZKU Z CHOROBĄ ZAWODOWĄ"
tzn jakie związki muszę spełnić aby z tego zdania znikło słowo NIE .Nadmieniam, że mam wykrytą, leczoną, boreliozę oraz uznaną przez SANEPID decyzją jako choroba zawodowa.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam: Adam
Nadrzędny - Autor vbnm Dodany 2008-07-03 14:14
Aby znikneło słowo ,,Nie,, Lekarz Orzecznik lub komisja ZUS musi stwierdzić,  że częściowa niezdolność do pracy ma związek z chorobą zawodową a wtedy należy Ci się renta z tytułu choroby zawodowej.
Nadrzędny - Autor Lukawski Dodany 2008-07-03 15:26
Dzięki vbnm za szybką odpowiedź ale jakich argumentów użyć kiedy inni lekarze w swych zaświadczeniach wystawianych do ZUS wyrażają  pozytywnie. Natomiast lekarze orzecznicy twierdzą zupełnie co innego jest to moje drugie podejście w przedmiotowej strawie (skutek negatywny dla mnie).
Pozdrawiam!
Nadrzędny - Autor vbnm Dodany 2008-07-03 17:34
Przyjacielu jak Ci pomóc, najpierw to, czy masz już orzeczoną chorobę zawodową. Czy choroba zawodowa podlega pod starą ustawę o chorobach zawodowych, czy pod nową ustawę. to jest ważne, bo stara ustawa odsyła do ustawy o emeryturach i rentach. Natomiast nowa ustawa, jest ustawą samodzielną.
Przy nowej ustawie Lekarz Orzecznik ZUS na specjalnym druku podaje Ci wiekość uszczrku na zdrowiu w procentach i musi się odnieść o twojej zdolności do pracy, otrzymałeś takie orzeczenie od Lekarza Orzecznika ZUS? i czy wogule otrzymałeś jakieś odszkodowanie z tytułu choroby zawodowej?. Jest tabela o chorobach zawodowych, Podane są wilkośści procentowe uszczerbku na zdrowiu itp. A najlepiej to napisz na priva do mnie. Pamiętaj o terminach odwoławczych.
Nadrzędny - Autor Lukawski Dodany 2008-07-04 17:44
Tak mam orzeczoną chorobę zawodową oraz przyznano mi 20% długotrwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego skutkami tej choroby wydane na druku N-15.
Nadrzędny - Autor vbnm Dodany 2008-07-04 18:22 Zmieniony 2008-07-04 18:47
Pośli po rozum i znleżli nowe rozwiązanie, dawniej pisali ,, zdolny do pracy w związku z chorobą zawodową,, ale to się kupy nie trzymało. Na skutek choroby zawodowej jesteś wyelminowany do pracy w środowisku, które tę chorobę spowodowało. Zapoznaj się z art 12 ust 3. ustawy o emeryturach i rentach. Zapoznaj się z wyrokiem SN  z dnia 15 września 2006 r 1 UK 103/06
Nadrzędny - Autor Lukawski Dodany 2008-07-05 19:00
Dzięki za informację, nie mogę dotrzeć do wyroku SN o którym piszesz jak Byś mógł to proszę podaj do niego link na forum lub prześlij na mój adres.
Pozdrawiam!
Nadrzędny - Autor vbnm Dodany 2008-07-06 06:45
Google, SN, orzecznictwo, orzeczenia, izba pracy, wydział I-uk-06 iszukasz103/06
Nadrzędny - Autor Lukawski Dodany 2008-07-08 18:30
Witam!
Zapoznałem się z poleconymi materiałami,za które serdecznie dziękuję lecz po tylu przejściach w przedmiotowej sprawie jestem zdesperowany i nie potrafię wyciągnąć wniosków z wyroku SN dla swojej sprawy i w którym momencie (czy na komisji lekarskiej, czy zakładając sprawę sądową) .
Jak byś mi mógł coś zasugerować byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam: Adam
Nadrzędny - Autor vbnm Dodany 2008-07-09 08:45
To gdzie się odwołujesz, do komisji, czy do sądu?. Co spowodowało Twoją częściową niezdolność?, choroby  inne? dziwne.
Nadrzędny - Autor Lukawski Dodany 2008-07-09 16:24
Wiec jeszcze raz wyjaśniam rentę dostałem z adnotacją "Ogólny stan zdrowia" w 2006r. ubiegając się ze względu na chorobę zawodową na wszystkich szczeblach czyli: lekarz orzecznik, komisja lekarska, sąd I i II instancji oraz sąd apelacyjny podtrzymali decyzję ZUS. W 2008 złożyłem powtórnie wniosek jak w 2006 decyzja lekarza orzecznika taka sama jak w 2006r, jestem w tej chwili na etapie komisji lekarskiej ZUS.
Nadrzędny - Autor vbnm Dodany 2008-07-09 16:33
A więc poprzedni wyrok się uprawomocnił, sprawa raz osądzona nie podlega itp. Jest stanowisko SN w takowej sprawie. Dalsza walka mija się z celem.
Nadrzędny Autor Lukawski Dodany 2008-07-09 17:26
Czyli rozumiem, że o uzyskanie statusu, że mam chorobę zawodową mijało się z celem i jeżeli ta choroba jest nieuleczalna to mnie po raz drugi nie wolno się ubiegać o rentę z tego tytułu jeśli mój stan się pogarsza, jeśli tak to z takim prawem do bani.
Nadrzędny - Autor Lukawski Dodany 2008-07-09 18:40
Ciągnąc dalej wątek w mojej sprawie w pierwszej sprawie wnioskowałem o powołanie nowych biegłych sądowych w badaniu stanu oceny mojego zdrowia. Sądy po kolei oddaliły moje skargi ostatnia sprawa w sądzie apelacyjnym odbyła się w kwietniu br (informację od pani mecenas otrzymałem telefonicznie, że również została oddalona) . Również tak jak Ty do dnia dzisiejszego nie mam na piśmie żadnej informacji na ten temat (ani wyroku na piśmie ani uzasadnienia).
Nadrzędny - Autor vbnm Dodany 2008-07-10 06:07
Czy pani adwokat wystąpiła do sądu o uzasadnienie wyroku?, czyTy sam występowałeś o takie uzasadnienie?, bo jeśli nie to wyrok się uprawomocnił. Podstawy do wniesienia skargi kasacyjnej napewno były.
Nadrzędny - Autor Lukawski Dodany 2008-07-10 20:26
Od Pani mecenas uzyskałem informację, że wystąpiła o wyrok na piśmie oraz uzasadnienie. Ale sprawa się kończy w sądzie apelacyjnym ponieważ zostały postawione inne zarzuty.
Jak był miał te informacje, które Ty mi dostarczyłeś w obecnej chwili to może by to wypaliło, i dlatego zapytuję Ciebie czy stosowne jest na etapie Komisji \Lekarskiej ZUS stawiać podobne zarzuty jak we wspomnianym wyroku SN. Sprawa zaczyna się od nowa, jestem w tej chwili na etapie odwołania się do komisji lekarskiej.
Nadrzędny Autor vbnm Dodany 2008-07-11 07:05
Sąd  Apelacyjny rozpatruje sprawę wramach stawianych zarzutów wniesionej apelacji, po otrzymaniu uzasadnienia wyroku na piśmie, mieliście 2 miesiące na wniesienie skargi kasacyjnej do SN. Jeżeli pani adwokat zaniechała wniesienia skargi, wyrok Sądu Apelacyjnego się uprawomocnił i sprawa została osądzona. Komisji lekarskiej przedstaw dowody, że stan Twojego zdrowia pogorszył się na skutek choroby zawodowej. Odwołanie się do sądu w tej sprawie nic Ci nie da. Powiem Ci jedno, nie spiała się pani adwokat, a Ty dałeś się zrobić w bambuko.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Choroba zawodowa - borelioza (15213 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill