www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / korzystanie z samochodu (3037 - wyświetleń)
- Autor Jagoda11 Dodany 2008-07-03 20:31
Moja matka ma problemy z chodzeniem. Przez komisję  została uznana za osobę niezdolną do samodzielnej egzystencji. Jednak czasem musi udać się do lekarza , na badania, do fryzjera czy do siostry mieszkającej w odległości kilku kilometrów (siostra w jeszcze gorszym stanie). Czy istnieje możliwość skorzystania z jakiegoś transportu (chodzi mi o samochody używane do przewozu osób niepełonosprawnych) mniej płatnego niż taksówki. Ostatnio za przewiezienie jej taksówką do Instytutu Jaskry na  badanie  zapłaciłam 70 złotych w jedną stronę. Widziałam na mieście samochody wożące niepełnosprawnych. Jak załatwić taki przewóz dla matki? Do kogo się zwrócić? Pewnie pomimo opłaty wyjdzie to taniej niż taksówka. Uprzejmie proszę o informacje i wskazówki. Dziękuję.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-03 20:36
Raczej nie,nie slyszalam o czyms takim,przykro mi,ale moze ktos inny bedzie bardziej zorientowany.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-03 20:39
a autobus pociąg
Nadrzędny - Autor Jagoda11 Dodany 2008-07-03 21:00
przecież ona nie może chodzić to jak dojdzie do autobusu? A w autobusie nie chcą ustępować miejsca. No i moja matka ma 75 lat.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-03 21:07
to nic ci nie pozostaje jak kupno auta i dowożenie osobiście
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-07-04 10:16
Zdarza się, że jakaś instytucja sama załatwia swoim podopiecznym lub klientom taki przewóz. W przypadku dojazdu do przychodni czy innego ośrodka medycznego może też mieć program dowozu osób niesamodzielnych. Możesz o to zapytać, choć rozwiązanie takie widuję dość rzadko, więc szanse są pewnie niewielkie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / korzystanie z samochodu (3037 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill