www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wzrok (1986 - wyświetleń)
- Autor Jagoda11 Dodany 2008-07-03 20:58
Moja matka miała nienajlepszy wzrok ale po zawale (3 lata temu) pogorszył się jeszcze bardziej. Diagnoza lekarska zabrzmiała jak wyrok: Zanik siatkówki. Matka widzi coraz gorzej. Już nawet nie chce , bo nie może oglądać telewizji, A najgorsze jest to,że popada w jakieś stany depresyjne. Oczekuje ode mnie pomocy a ja przecież wzroku nie jestem w stanie przywrócić. Robię co mogę. Woże po okulistach. Napisałam nawet do klinik w Niemczech i w Pradze. Klinika z Czech zażyczyła sobie badania OCT. Kilka dni temu to badanie tam wysłałam - komputerowo. Narazie cisza. Przypuszczam,że nić oni też nie zrobią ale nic jej narazie nie mówię. Podobno w USA siatkówka jest przeszczepiana ale też pewnie na niewielką skalę. Nie mam namiarów na klinikę w USA. A może Państwo macie. Mnie jest jej tak bardzo żal. Gdyby było to możliwe to wzięłabym kredyt,żeby sfinansować jej operację. W Polsce przeszczepiają rogówki - cena ok 11tys. PLN za 1 oko. A do przeszczepu siatkówek jeszcze daleko.Tak bardzo chciałabym jej pomóc a czuję sie bezsilna - ani wzroku nie mogę poprawic ani z depresji wyciągnąć.Może coś mi Państwo poradzicie? Dziękuję
Nadrzędny Autor iza25 Dodany 2008-07-27 19:59
Wspolczuje Twojej mamie. Problem słabego wzroku znam bo sama mam kiepski (od urodzenia). Przeszłam z tego powodu juz niejedno załamanie.
Byłam w klinikach okulistycznych juz chyba w całej Polsce. Niestety większość tych wizyt kończyła się tym, że lekarze chcieli wyciągnąć ode mnie pieniądze a niewiele mogliby pomóc Może są jakieś nowe metody leczenia choroby na którą cierpię ale chyba jednak wolę nie wiedzieć nic niż wiedzieć to, że nie ma żadnej  nadziei nawet za duże pieniądze
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wzrok (1986 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill