www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / data powstania niepełnosprawności (5706 - wyświetleń)
- Autor izis Dodany 2008-07-04 19:06
Witam .Mam takie pytanie od 2003 mam orzeczenie o stopniu lekkim na stałe z powodu jaskry i choroby krązenia obecnie staję znowu na komisji ponieważ mimo leczenia stan zwroku pogorszyl się i nie wiem co mam zrobić w sytuacji gdy mam kartotekę iż chorobę wykryto w 1994 r mimo to w orzeczenu tak jak wyżej napisane że od 2003 czy jest taka możliwość iż teraz komisja zmieni date powstania niepełnosprawnośći czy znowu w piszą ta samą dla mnie to ważne ponieważ w 1994 nie miałam jesze 21 lat nie mam pojęcia czy skoro wtedy się nie odwolalam to czy teraz będe mogla coś zrobić ?
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-04 19:25
Moja znajoma byla w podobnej sytuacji,odwolywala sie i jej uwzglednili.
Nadrzędny Autor izis Dodany 2008-07-04 19:58
Dzięki za odpowiedz wtakim razie też sprobuję jeżeli znowu napiszą mi tą samą datę.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-07-04 20:02
ja tez mialam podobnie ,napierwmialam tzw.2ga grupe potem pierwsza na czas okreslony a nakoniec 1sza na stale ,ale w orzeczeniu wpisali mi ,ze niepelnosprawnosc istnieje od 1995r czyli roku kiedy zachorowalam nawet o nic nie prosilam sami to wpisali
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-07-06 15:23
Data powstania   niepełnosprawności ma istotne znaczenie  w przyznaniu świadczeń.. warto skorygować.. Skorygować po przez złożenie  odwołania
Nadrzędny - Autor izis Dodany 2008-07-07 11:09
Witam .Dziękuję za radę ,czyli jak obecnie stanę na komisji (22 lipiec) to jak w orzeczeniu znow podadzą złą datę to mam się odwolac ale niewiem czy jest taka możliwość iż w trakcie badania przez orzecznika można zwrócić na to uwagę orzecznika czy raczej orzecznik nie weźmie pod uwage mojej racji ,dodam iż na komisji w 2006 r trafilam na taką panią orzecznik ktora nie dość że nie dala mi dojść do slowa to byla bardzo nie mila .
Nadrzędny - Autor izis Dodany 2008-07-28 14:17
Witam ponownie .Jestem już po komisji i niestety nie podwyższyli mi stopnia niepelnosprawnosci na umiarkowany mimo iż stan mojego zdrowia ulegl pogorszeniu , tak latwo nie dam za wygraną i odwolam sie do Katowic zwłaszcza że prócz jaskry choruję też na cukrzycę i mam problemy z kręgoslupem problem w tym iż nie mam pojęcia jak sklecić te odwolanie żeby to mialo ręce i nogi .Wiem iż nie ma gotowego wzoru takiego odwolania ale może ktoś podsuną by mi jakich najlepiej argumentow użyć w tym odwolaniu.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-07-29 08:46

>>>że prócz jaskry choruję też na cukrzycę<<


Jaką cukrzycę ..??
Insulinozależną..??
Pozdrawiam..
Nadrzędny Autor izis Dodany 2008-07-29 10:41
Cukir wykryli mi 2 lata temu i biorę tabletki o nzawie Glibetic.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / data powstania niepełnosprawności (5706 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill