www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / RDO a dochody (1440 - wyświetleń)
Autor Kurtynka Dodany 2008-07-07 18:25
Witam. Jestem osobą niepełnosprawną legitymującą się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności wydanym przez Powiatowy Zespół d/s Orzekania o Niepełnosprawności (ważnym do 30.11.2009r.) oraz orzeczeniem o II stopniu niepełnosprawności orzeczonym przez ZUS. Moim dochodem jest renta socjalna. Od kilkunastu miesięcy -mimo młodego wieku(42 lata)- jestem pensjonariuszką Rodzinnego Domu Opieki. 70% renty przekazuję na rzecz RDO, resztę kosztów utrzymania pokrywa macierzysty Urząd Gminy.
Kwota, którą otrzymuję (ok.130 zł) zwyczajnie mi nie wystarcza. Chciałabym znaleźć jakiś sposób, by zarobić parę złotych, tym bardziej, że jestem w trakcie leczenia i potrzebuję drogich lekarstw, częstej -ze względu na zmianę sylwetki- wymiany odzieży i bielizny. Czy jest to mozliwe? Wkrótce stanę przed koniecznością zakupu dwu par okularów (jedne do chodzenia, drugie do czytania), a zwyczajnie nie stać mnie nawet na jedne. Czy -jesli nie wolno mi będzie dorobić paru groszy (nie chcę zarobić kroci, lecz jakieś 150-200 zł)- mogę prosić o jakąś zapomogę czy zasiłek miejscowy MOPS? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / RDO a dochody (1440 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill