www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / dofinansowanie z pefronu na samochod lub prawko (3484 - wyświetleń)
- Autor Mariusz.K Dodany 2008-07-11 15:47
Witajcie
moje pytanie jest glownie do osob ktore w tym roku zlozyly wniosek do pefronu o dofinansowanie na samochod lub prawojazdy ( glownie chodzi mi o samochod).
Czy ktos juz dostal odpowiedz ? niezaleznie czy negatywna czy pozytywna, gdyz chcialbym sie przekonac czy juz sa w trakcie rozpatrzania wnioskow. Slyszalem troche ze jesli chodzi o prawka to juz duzo osob dostalo juz wczerwcu pozytywne odpowiedzi. Jednak nie slyszalem ani razu zeby do tej pory ktos dostal jakokolwiek odpowiedz w sprawie dofinansownia na samochod. Pamietam jak skladalem dofinansowanie o komputer to dostalem odpowiedz wraz z umowa 2 wrzesnia.. dlatego zastanawiam sie czy z samochodem moze byc podobnie czy nie ale skoro prawka juz powoli poprzyznawali to i wg mnie wnioski o samochody tez byc moze juz sa przyznawane...

Tak wiec prosze o wypowiedz glownie osoby ktore wiedza cos w kierunku dofinansowania na samochod niezaleznie czy to byla negatywna czy pozytywna odpowiedz.

pozdrawiam
z gory dziekuje
Nadrzędny Autor 720419ewa Dodany 2008-07-12 20:06
Ja składałam , o dofinansowanie na samochód i jeszcze nie mam żadnej odpowiedzi .Dzwoniłam do  PFRON-u i powiedziano mi że już mają pieniążki , ale może to potrwać do końca sierpnia za nim dostanie się odpowiedź.
Nadrzędny - Autor Mariusz.K Dodany 2008-07-17 18:40
dziekuje czyli sprawdzaja sie moje domysly:) wiec pozostalo nam czekac:) a napisz i na jaki samochod skladalas ? nowy stary? jaki model ?
Nadrzędny - Autor 720419ewa Dodany 2008-07-22 18:03
Witam przepraszam ,że tak późno odpisuję . Składałam na nowy , Skodę Fabię , moi rodzice mają od 5 lat i świetnie się im spisuje . Ja chcę by samochód był nieduży ,5 -drzwiowy , a na jakiś wymysł mnie nie stać i tak rodzice muszą mi dołożyć .
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-07-22 18:43
Od siebie dodam, że te dofinansowania są i tak zbyt niskie. Jeśli pfron wydaje tylko kasy dla pracodawców na fikcyjne wyposażenie miejsca pracy osoby niepełnosprawnej to dlaczego tak bardzo skąpi chorym ludziom dotacji do auta??? To jakis absurd!!!! Gdzie posłowie, którzy mają nas reprezentować? No gdzie!!!?????
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2008-07-23 15:28
Dominiku drogi - większość z nas/was nie byłaby zadowolona nawet wówczas, gdyby PFRON czy ktokolwiek innyc oferował i 100% kasy. Zawsze upatrujecie winy w abstrakcyjnych osobach i czekacie na gotowe. Przecież te środki pochodzą - pośrednio - z naszych zarobków i podatków. Potrzeby są ogromne a worek tylko w części pusty. Oczywiście, że m. in. ten program jest słaby i kompletnie nie doprecyzowany, ale... lepiej zgłaszać wnioski o zmiany niż pluć wokoło.

Rozumiem, że jesteś zadowolony z potwierdzonych już planów zdecentralizowania (ha ha) PFRON-u i wprowadzenia kolejnego bałaganu przy dystrybuowaniu środkami, będącymi w jego dotychczasowej dyspozycji...?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / dofinansowanie z pefronu na samochod lub prawko (3484 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill