www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / renta socjalna a praca (4202 - wyświetleń)
- Autor marci24 Dodany 2008-07-15 11:12
Witam!
Szanowni forumowicze co prawda znam jako-tako przepisy dotyczące dorabiania do renty socjalnej ale szukam teraz osób, które mają socjalną i pracują, jak to sie ma w rzeczywistości, czy faktycznie jest ten limit do którego możemy dorobić bez utraty renty? Czy jest ktoś kto ma II grupę pracował i ZUS zawiesił tą rentę i czy później jak przestaliście pracowac to nie mieliście problemów by odzyskać z powrotem kaskę? Jak to wygląda naprawdę. Czekam na wasze wypowiedzi.
Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor ksenia Dodany 2008-07-19 17:19
Witam!
Od prawie dwóch lat pracuję w Zakładzie Aktywności Zawodowej i jednocześnie otrzymuje rente socjalną. Niestety przepisy są bardzo nieprzyjazne dla nas,ponieważ możemy od marca tego roku dorobić tylko 870zł brutto. Ja akurat pracuję na 0.55 etatu,więc nie przekraczam tej kwoty. W lutym otrzymałam pensję i trzynastkę i niestety przekroczyłam limit dochodu. ZUS w czerwcu przesłał mi pismo z poleceniem wpłaty na konto ZUS-u kwoty 501zł.(wysokość renty socjalnej brutto). Pracodawca ma obowiązek przesyłania co miesiąc do ZUS-u informacji o naszych dochodach. Inne renty są rozliczane w skali rocznej.
Koleżanka zawiesiła na jakiś czas rentę socjalną, i bez problemów wróciła do niej.
  Do dochodu wliczane są również bony towarowe jeśli są wypłacane w gotówce. Mój zakład pracy zafundował nam produkty chemiczno-spożywcze,dzięki temu zabiegowi pracownicy na socjalnej nie mieli wyższego dochodu.
  Już od dłuższego czasu słyszę i czytam w necie,że od 1 stycznia 2009r,na rencie socjalnej będzie można dorobić sobie bez ograniczeń.Mozna by powiedzieć-nareszcie!Aha-przepis ten obejmie osoby które mają socjalkę na stałe. Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / renta socjalna a praca (4202 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill