www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / ?? (11192 - wyświetleń)
- Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-19 08:56
jestem na I GRUPIE DOSTAŁAM PROPOZYCJE PRACY W ZAKŁADZIE PAŃSTWOWYM DZWONIŁAM DO PFRONU  WOJEWÓDZKIEGO  ODPOWIEDZIELI ŻE DOFINANSOWANE POWINNAM DOSTAĆ Z  URZEDU PRACY ALBO STAROSTWA ALE AMOI STAROSTWO ANI URZĄD PRACY MI NIE DA BO NIE ICH DZIAŁKA
CZY JAK PÓJDE DO PCPRU W SWOIM MIEŚCIE TO COŚ WSKÓRAM?? CO O TYM MYŚLICIE
Nadrzędny - Autor kasia111 Dodany 2008-07-19 21:30
Odpowiem ci jutro, nie wiem czy ci się spodoba odpowiedź bo nie jest tak szybka i nie wymagająca wysiłku jak tabletka na ból głowy lub katar!
Może ktoś inny kto w tych tematach bardziej siedzi, mógłby ci dać lepszą radę!
Dzisiaj już nie mam siły więcej pisać!
A czy możesz mi wyjaśnić co to jest PCPR !!???
I co to znaczy, że masz 1 grupę - masz na myśli znaczny stopień niepełnosprawności!? Bo o ile mi wiadomo to z pierwszą grupą inwalidzką nie można pracować!
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-19 21:33
PCPR-Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.Okazuje sie,ze i z 1 grupa mozna pracowac.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-19 22:18
dobrosia dzieki że udzieliłaś informacji za mnie
Nadrzędny - Autor kasia111 Dodany 2008-07-19 22:19
Chciałabym jeszcze dobrze zrozumieć problem! Czy chodzi o to, że ten Zakład Państwowy zatrudni cię jak dostanie na Ciebie dofinansowanie jakie przysługuje dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności np. w ZPChr lub Firmach zatrudniających do 25 pracowników lub Firmach zatrudniających powyżej 25 pracowników i jednocześnie 6% niepełnosprawnych ale że ten ZP nie wie jak ma to dofinansowanie uzyskać i od kogo bo w Państwie Polskim jest Bajzel i Bezkrólewie !!!???
Hmmm... chciałam dać ci poradę uniwersalną w kategorii Filozofii i abyś się poczuła Faraonem od tego konkretnego problemu (który nie ma problemu z kapłanami!!!) i sama zaproponowała jakie powinno być prawo w tym zakresie ( niezależnie czy wogóle się zainteresujesz tym jakie to prawo w ogóle w tej chwili jest - bo trudno zebyś się bawiła w Sherlocka Holmesa jak jacyś idioci cię olewają i się z ciebie śmieją!!! ) i wydała stosowne polecenia stosownym ludziom tak jakby mieli cię słuchać własnie jak hmmm... Faraona i abyś powiedziała kogo należy ukarać, że ten problem nie jest do tej pory właściwie rozwiązane i kto ci powinien zapłacić za to, że to ty rozwiązałaś swój/i w ogóle TEN problem!

Ale w międzyczasie skojarzyłam, że w Rudzie Śląskiej w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej ( Zakład Państwowy!?, Służba Zdrowia pod który ten Zakład podlega to chyba też Zakład Państwowy) poszukują osoby niepełnosprawnej w stopniu lekkim lub umiarkowanym na stanowisko które mnie nawet interesowało więc chyba wiedzą od kogo i jak dostać na tę osobę dofinansowanie. Nie wiem czy to, że masz I-grupę stanowi istotną różnicę, może tam uzyskasz jakąś konkretniejszą poradę i dowiesz się kto cię wprowadza w błąd, olewa i czy może stosowne prawo nie jest jeszcze uchwalone bo uchwalaniem prawa zajmują się niekompetentne osoby, które nie umieją zająć się wszystkim co istotne naraz a kasują za to spore pensje bo w katolickej Polsce popierają ich babcie chodzące się modlić do kościoła których jest więcej niz ludzi mądrych co skończyli jakieś szkoły i mają w głowie więcej niż paciorek!
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-20 07:20
idź się lecz na nogi bo na głowe za późno chciałam konkretnej rady nie wywodów
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-19 22:17
masz błędne informacje i nie udzielaj mi żadnych infprmacji
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-07-19 22:20
Jeśli chodzi o refundację (a nie dofinansowanie) zatrudnienia ON (nie ma znaczenia czy w "zakładzie państwowym - cokolwiek to znaczy - czy w firmie prywatnej), przede wszystkim - to nie Ty załatwiasz tę procedurę, lecz zakład pracy. Chyba że chodzi o skierowanie - wówczas zaczynasz od urzędu pracy.
PCPR nie ma tu nic do rzeczy (w zasadzie, przynajmniej na tym etapie).
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-20 07:24
to jest zwykły zakład nie  zpch zaproponowano mi prace chce tam pójść ale nie wiem co zrobić chodzi mi oto by zakład miał pieniądze z tego że mnie zatrudnia i powiedziano mi że jak załatwie to to bede przyjęta mi zależy na tej pracy
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-20 07:27
Wydaje mi sie,ze to sam zaklad powinien wystapic o dofinansowanie,a nie Ty.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-20 07:33
moż masz racje tylko że zakład nie wie jak to załatwić
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-20 10:01
Nie wie czy nie chce?Ida na latwizne.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-20 11:37
MYŚLE ŻE MAJĄ DOBRE INTENCJE SKORO SAMI ZAPROPONOWALI
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-20 11:43
Moim zdaniem....
Oni, tzn. ten zakład dobrze wie jak to załatwić tylko "GŁUPKA RŻNIE"....
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-20 12:31
MASZ PRAWO TAK MYŚLEĆ LECZ JA MAM INNE ZDANIE
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-07-20 16:06
No niestety, przedmówca ma rację.
A poza tym:
1/ na samej stronie Integracji są kompleksowa informacje na temat, jak uzyskać taką refundację - zajrzyj na stronę główną, następnie w zakładki;
2/ na www.pfron.org.pl masz konkrety - ewentualnie zadzwoń na infolinię (jeśli się dodzwonisz...) do PFRON-u;
3/ nie dasz rady załatwić za nich nawet 1/10 formalności - tym bardziej, że muszą zwyczajnie stworzyć stanowisko, ale potem także je rozliczać i utrzymywać w określonych ramach formalnych. Ty za zakład tego nie zrobisz, więc lepiej, aby ich kadrowa się jednak pofatygowała i nauczyła czegoś. To nie złośliwość lecz rzeczywistość;
4/ to jest realne, lecz zmień swoje nastawienie i zaproponuj współpracę firmie, odsyłając do specjalistów w PFRON lub Integracji - inaczej nie ruszysz z miejsca.

Pzdr.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-20 16:16
dziękuję ci barfzo  jak uda mi się coś wskórać z pewnością podziele się informacją jak to mi poszło
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-20 17:50
bluengel

Dzięki za poparcie....:-)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-21 10:48
ciesz się bo radość w życiu powinna być pomimo przeciwności
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-21 12:25
Nie cieszę się z twojej sytuacji, z twojego ciężaru, Basiu... Cieszę się że ktoś mi przyznał rację a to jest zupełnie inna inszość....
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-21 12:31
ŻEBY TYLKO TO CO PISZESZ BYŁO PRAWDĄ
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-21 12:43
Jak najbardziej, to jest prawdą..... Basiu...
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-21 13:13
WYBACZ NIE WIERZE ALE NIE MUSZE
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-07-21 13:42
BASIU, troche wiecej wiary w ludzi
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-21 14:16
mam powody by przestać wierzyć w ludzi szczególnie tym na forum lecz nie wszystkim
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-21 17:34
Basiu....

Ja też mam powody aby nie wierzyć ludziom, ale w końcu trzeba uwierzyć komuś, w przypadku moim możesz mi wierzyć, ponieważ ja cieszę sie gdy komuś pomagam lub ktoś ma coś więcej, ponieważ zazdrość człowieka gubi...
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-21 19:19
owszem gubi ale w tobie ona tkwi niestety idzie to wyczuć
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-21 19:38
Jesteś w błędzie... Może się sama przekonasz, kiedyś, kiedyś
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-21 19:46
obym się przekonała
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / ?? (11192 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill