www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Ludzie chorzy na padaczkę (27638 - wyświetleń)
- Autor michal_pietrzykowski Dodany 2008-07-25 12:56
Witam szanownych ludzi chorych na padaczkę
Zbieram ludzi chorych żeby założyć POLSKIE STOWARZYSZENIE LUDZI CIERPIĄCYCH na PADACZKĘ w Koszalinie.
Chcemy założyć takie Stowarzyszenie żeby poznać się z nowymi ludźmi?
Stowarzyszenie by organizowało:
Raz a nawet dwa razy do roku turnusy rehabilitacyjne.
Spotkania atrakcyjne typu ( zabawy, pikniki i.t.p. )
Spotkania raz do roku z lekarzem specjalistą od naszej choroby.

Zapraszam do dyskusji tego tematu.

POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-07-25 14:35
ja chetnie porozmawiam ale raz ze mieszkam kolo warszawy dwa - mialam jak dotad jeden atak--maksymalny z utrata przytomnosci na kilka dni nie powtorzylo sie na szczescie ale interesuje mnie ten temat
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2008-07-25 14:53
[usunięte]
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-07-25 15:24
to wspolczuje takiej pani prezes ,niestety to sie podobno czesto zdarza dobrze ze zrezygnowaliscie
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2008-07-25 15:28
Mało już podopiecznych z nią jeździ na turnusy.
Około 10-15 podopiecznych.
Zwłaszcza ona turnusy organizuje przeważnie na jesień lub zima-wiosna
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-07-25 15:34
no tak to malo atrakcyjny termin
Nadrzędny Autor michal_pietrzykowski Dodany 2008-07-25 15:35
To co ja wiem od koleżanki to oni jadą na turnus świąteczno-noworoczny do Ustki
Nadrzędny Autor pshemeq Dodany 2008-09-29 13:25 Zmieniony 2008-09-29 13:27
witam

Autor maltabar Dodany 2008-07-25 16:24 to wspolczuje takiej pani prezes ,niestety to sie podobno czesto zdarza dobrze ze
zrezygnowaliscie

ja mam pytanie do Ciebie MALTABAR

czy znasz któregokolwiek z tych ludzi którzy zrezygnowali z członkostwa w Stowarzyszeniu?
czy znasz użytkownika o loginie michal_pietrzykowski i rozmawiałaś z nim w sprawie poddanej dyskusji na Forum?
i w końcu czy znasz kogokolwiek z Zarządu oskarżanego Stowarzyszenia, że tak jednoznacznie wypowiedziałeś sie na temat i z góry przekreślasz osobę, której nigdy nie widziałeś na oczy?
a czy wogóle masz coś wspólnego z tego typu instytucjami jak Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę?

Odpowiedz sobie na te pytania i jeżeli będziesz kiedykolwiek wypowiadał się jeszcze na tego typu Forach podejdziesz do sprawy bardziej obiektywnie!!!
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-25 15:45
Michał, a nie można tego gdzieś zgłosic?Najlepiej w kilka osób,przecież nie jesteści upośledzeni ,żeby wam nie uwierzono-a pani prezes powinna odpowiadać przed Sądem.Nie zostawiajcie tego tak,bo będzie inych okradac i krzywdzic.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-25 18:20
Zgadzam sie,takie rzeczy trzeba naglasniac.Nie mozna robic interesu kosztem ludzi chorych.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-07-25 18:30
Jeny  taką   ,  kto  ją  dopuscił  ??   w kosmos  z taką opiekunką   ciekawe  jak by jej tak robiono  czy wtedy by było jej  przyjemnie  .
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-25 18:33
Kiedys bylam na turnusie i przyjechala grupa osob z zespolem Downa.Opiekowali sie nimi wspaniali mlodzi ludzie,az milo bylo popatrzec,ze mamy taka mlodziez,gdy sie przyjelo tylko na nia narzekac.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-07-25 18:37
Cześc  Dobrosiu  ! nie każdy z młodzieży  jest  gburem i  rozrabiaką  ,kilka  młodych  pożądnych  jeszcze jest .
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2008-07-25 21:13 Zmieniony 2008-10-06 16:29
My z nią to nie jeździmy od 5-6 lat.
Część by była za nią a część by była przeciw
Starsi ludzie tam jeżdżą i w nią wierzą.
[usunięte]
Narazie to my co roku jeździmy sami na turnusy.
Zbieram swoją ekipe którzy już nie są w Stowarzyszeniu.
I co roku jeździmy sami na turnusy lub do sanatorium.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-07-25 21:27
ale macie zapewniona jakas opieke czy zdajecie sie na te osrodki ktore sa w zasiegu?
Nadrzędny Autor michal_pietrzykowski Dodany 2008-07-25 21:33
Chodzę do Pefronu i wybieram miejsca na turnusy rehabilitacyjne lub sanatorium.
Oraz patrze czy opieka medyczna jest na miejscu cało dobowa.
Nadrzędny Autor pshemeq Dodany 2008-09-29 14:01
ależ Ty masz pustkę w głowie michał_pietrzykowski,człowieku bój się Boga, że możesz taki fałsz i obłudę siać wśród ludzi...i na dodatek oni Ci w to wszystko uwierzyli. To jest straszne, jak łatwo w Polsce za pomocą tak prymitywnego urządzenia jak Forum zniszczyć ciężką pracę i zhańbić dobre imię ludzi, którzy oddali całe swoje życie, cały swój wolny czas dla innych, dla ludzi którzy potrzebują pomocy. Ty nie masz żadnych dowodów na to co piszesz oraz Twoja sytuacja zdrowotna nie pozwała Ci na to, wiec nie możesz tego zgłosić do żadnej instytucji zajmującej się wyjaśnianiem takich spraw. Ale nie martw się michał_pietrzykowski....sprawa zostanie wyjaśniona, a Pani Prezes Stowarzyczenia zostanie oczyszczona z zarzutów!!!
Nadrzędny Autor Marek Kuzyniak Dodany 2009-03-31 02:28
witam wszystkich którzy czytaja ta strone.
bardzo Długo prygladałaem sie jej i mam do siebie zal ze nie mialem odwagi sie wypowiedziec. To wstyd ,ze mozna tak bezkarnie komus niszczyć zycie  ,a moderator na to pozwala. Czy widziałes Michale akcje "Zauwaz mnie" zorganizowana przez Pania Jadwige . Szkoda ,ze  strona www.niepełnosprawni pl. nigdy skoro tak skrupulatnie ja obsmarowuje za pomocą forum ją się nie zainteresowała,nie sprawdziła co robi i jak jest naprawdę.Ale po kolejnej informacji ,ze znówu ktoś przeczytał te oszczerstwa i znowu jej to zaszkodziło namawiam ją do oddania sprawy do sądu. I moze warto by moderator strony tez  zastanowił sie nad tym co robi.
Nadrzędny Autor dusienka Dodany 2008-09-29 13:00
Znasz tą panią ,że tak się wypowiadasz. Jest też inwalidką,nie niszcz drugiego jesli nic nie wiesz o tej osobie
Nadrzędny Autor pshemeq Dodany 2008-09-29 13:32
MALWA

najpierw trzeba mieć podstawy i świadków, a dopiero później można to zgłosić na Policje.... poza tym ten człowiek nie może iść z tym na Policje, gdyż nitk mu nie uwierzy.... a on już wie dlaczego...
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2008-07-31 20:12
ja  tez  chruje  na  eplepsie
jestem  zw  Wałbrzycha 
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2008-07-31 20:13
chce  do   gdzieś  nalezeż  mam  na  imie  rafał
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2008-07-31 22:26
Witam.
Chce dużo osób uzbierać i zrobić walne zebranie na temat żeby takie stowarzyszenie powstało.
Trzeba zebrać dużo podpisów od ludzi chorych na padaczkę.
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2008-08-01 09:54
ja  sie  popise  na  takie  zebranie  chętnie
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2008-08-01 16:19
Narazie jest nas mało zeby zrobić walne zebranie
Nadrzędny Autor michal_pietrzykowski Dodany 2008-09-04 21:43
Zapraszam do dyskusji na temat otworzenia Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczke w Koszalinie
Kontakt:

poczta
m_pietrzykowski@o2.pl

g.g 5180494
Nadrzędny Autor kaskamazury Dodany 2008-09-22 16:54
a jak osoba chora na padaczke jest dodatkowo uposledzona???
Nadrzędny Autor Epik Dodany 2008-09-23 09:14
Niekoniecznie dużo osób jest potrzebne, żeby założyć stowarzyszenie.  Tworzenie i działalność stowarzyszeń regulowana jest głównie ustawą z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 2001 r., Nr 79, poz. 855 z późn. zm.). Stowarzyszenie powstaje w wyniku podjęcia przez co najmniej 15 członków założycieli uchwały o założeniu stowarzyszenia. Forma prawna stowarzyszenia zarejestrowanego jest odpowiednia dla grupy osób (minimum 15 członków), które chcą wspólnie działać i realizować wyznaczone przez siebie cele. Członkowie stowarzyszenia sami decydują jaką działalnością chcą się zajmować.

Pozdrawiam - Epik
Nadrzędny - Autor Epik Dodany 2008-09-22 12:47
Szanowni Państwo;

w odpowiedzi na post Pana Michała, pragnę poinformować, że takie Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę istnieje już od lat 80-tych Zarząd Główny Stowarzyszenia jest w Białymstoku a na terenie kraju znajdują się jego Oddziały Terenowe oraz Kluby Epileptyka.
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani założeniem Klubu/Oddziału PSLCP, odsyłam Państwa pod adres
http://www.padaczka.2n.pl/pl/stowarzyszenie.html gdzie znajdziecie  statut, informacje o Stowarzyszeniu, istniejących Klubach i
Oddziałach. Tam będziecie mogli skontaktować się z naszymi władzami naczelnymi.

Jeśli jesteście zainteresowani samym członkostwem w już istniejących strukturach, to pod wyżej wymienionym linkiem znajdziecie  adresy Oddziałów/Klubów PSLCP, pod które możecie się zgłosić. Pozdrawiam - Epik
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2008-09-22 14:18
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Epik Dodany 2008-09-23 08:50
Miły Michale;

Takich spraw zazwyczaj staram się nie poruszać na ogólnych forach, aby przypadkiem nie zrobić krzywdy swojemu rozmówcy. Ponieważ jednak wysuwasz poważne zarzuty, a ja się z nimi nie zgadzam, uważam że powinienem się do nich ustosunkować, oczywiście z konieczności przez wzgląd na szczupłość miejsca, pewne rzeczy uogólniając.

1. Twierdzisz, że sławieński Oddział Stowarzyszenia już dawno powinien przestać istnieć. Masz prawo do własnej opinii. Uważam jednak, że nie powinieneś pisać, iż osoba kierująca Oddziałem nie spełnia żadnych wymogów i warunków Stowarzyszenia, ponieważ nie masz wiedzy na ten temat. Wszyscy członkowie stowarzyszeń, w których działają muszą kierować się statutem swojej organizacji, który jest aktem nadrzędnym w jej działaniu. Można powiedzieć, że statut to konstytucja stowarzyszenia. Jeżeli osoba kierująca nie spełniałaby "żadnych wymóg i warunków (...) Stowarzyszenia" - jak to napisałeś, wówczas Władze Naczelne z pewnością by zareagowały. Ponadto nad każdym stowarzyszeniem kontrolę sprawują tzw. organy nadzoru zewnętrznego, czyli starostowie (prezydenci miast). Zwracam też uwagę, że zaledwie przed kilkoma miesiącami odbyło się Walne Zebranie Członków Oddziału i jego dotychczasowa szefowa nie chciała już pełnić swojej funkcji. Kierowała Oddziałem dwie pełne kadencje i czuła się już zmęczona. Chciała, żeby Oddziałem pokierował ktoś inny. Członkowie Oddziału jednak zdecydowali inaczej i ponownie Pani Jadwiga została wybrana na stanowisko prezesa. Nie jest zatem prawdą, że nie spełnia wymogów i warunków Stowarzyszenia. A oprócz tego posiadła też jak widać zaufanie członków Oddziału.

2. Piszesz, że liczba członków Oddziału zmalała. I z tym się zgadzam. Ale - mam nadzieję, że przyznasz mi rację - nic na siłę. Jak ktoś nie chce należeć bo nie zgadza się z ideą, założeniami statutowymi, czy nie chce akceptować np. regulaminów panujących na turnusach rehabilitacyjno - zdrowotnych to nie należy. A jak należy a coś mu nie pasuje to zawsze ma możliwość wystąpienia z szeregów stowarzyszenia. Może też - tak jak Ty planujesz - założyć swoje. Zastanowić się tylko trzeba, czy rozdrobnienie sił i środków służących jednemu przecież celowi, którym jest pomoc epileptykom ma sens. Piszesz też, że szefowa sławieńskiego Oddziału

                                                                                       "- krzywdziła ludzi
                                                                                        - obkradła ludzi z pieniędzy"

Tutaj to już stąpasz po śliskim gruncie. Są to bardzo poważne zarzuty, które trzeba umieć udowodnić. A jeśli tego nie potrafisz to nawet o tym w myślach nie wspominaj, bo może się okazać, że konsekwencje takich oszczerstw (bo jeśli pomawiamy kogoś o takie postępowanie, które może ją poniżyć w oczach innych ludzi lub narazić np. na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska to jest to oszczerstwo/zniesławienie) mogą mieć daleko idące konsekwencje (patrz.art. 212 § 1 Kodeksu Karnego; art. 212. § 2. K.k)

3. Sławno jest miejscowością mniejszą od Koszalina - zgadza się. Nie przeszkadza to jednak w tym, że znajduje się w nim siedziba Oddziału Okręgowego PSLCP, który obejmuje swoim działaniem cały teren woj. zachodniopomorskiego, w tym miasto Koszalin.

4. "Dalej nie ma co opisywać o tym Stowarzyszeniu"  Mam nadzieję, że na tym w każdym razie zakończą się krzywdzące i nieprawdziwe słowa pod adresem kierownictwa sławieńskiego Oddziału PSLCP. A jeśli Ty Michale lub inni użytkownicy forum chcieliby zobaczyć jak pracuje sławieński Oddział PSLCP i czym się zajmuje, co dotychczas zrobił i zorganizował to zapraszam pod adres:

http://www.padaczkaslawno.webd.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=76&Itemid=32

Pozdrawiam - Epik

Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-09-23 09:42
Epik ładnie odpisałeś Michałowi.
Michał nie powinien pisać o zarzutach publicznie na forum.

Michale, jeśli masz zastrzeżenia to dowiedz kto sprawuje pieczę nad Stowarzyszeniem i tam zgłoś swoje uwagi, a nie publicznie na forum.
Nadrzędny - Autor dusienka Dodany 2008-09-29 06:30
Witam z wielkim zainteresowaniem przeczytałam to co napisał Michał.Tak sie składa ,że sie znamy .Też jeździłam na te turnusy i pamietam sytuacje w których ty Michale byłeś bardzo niezdyscyplinowany a dzieki Pani Prezes grupa Cie zaakceptowała, a nikt nie obrzucał cię błotem mimo ,że upiłes się tak (np w Sarbinowie) ,że omnal karetka cie nie zabrała.Wstyd mi za takich jak ty. Pokaz dowody ,że ktokolwiek kradł. Pamietam ,tez ,że Pani Prezes  zawsze była na turnusach ,zdażało sie że wyjeżdzała,ale zaraz wracała. Ma przeciez swoja rodzinę,a i tak poswieciła sie dla nas. Ja wprawdzie nie jestem juz członkiem stowarzyszenia ,bo sie wyprowadziłam, ale mam z ludźmi kontakt, obejrzałam tez stornę (nową) i dziwie sie tobie ,ze jestes  taki nieobiektywny . Ale ty zawsze taki byłeś. Ale stowarzyszenie działa i będzie działało dopóki są w nim ludzie którzy widzą sens bycia w nim.A moze to zazdrość ,ze oni tyle robią a ty stiosz z boku i wstyd ci wrócić.
Ha zastanów sie zanim zrobisz coś głupiego i dalej bedzies brnął w slepy zaułek kłamstwa. Wstyd.
Nadrzędny - Autor misiek7 Dodany 2010-01-16 21:04
Witam.
Dusienka ja tez to pamiętam bo byłam Sarbinowie.
I nie zgodze się co do twojej wypowiedzi na temat Michała.
To nie był wogóle Michał tylko Rysio R. z Zbyszkiem G. - Oni chodzili do pabu codziennie ale p. Prezes wygoniła z turnusu Rysia.
Raz sobie wypił jedno piwo.
Michał wogóle nie był pijany ani go karetka nie zabierała i nie przyjeżdżała
Michał był wporządku.
I jestem co do racji Michała.
Ja jeździłam też na turnusy i ona nas zostawiała kiedy chciała.
Wyjeżdżała na weekendy do domu i nas zostawiała.
Pamiętam różne jej wybryki i numery co do nas jaka była.
Co się dowiedziałam od ludzi którzy przestali z nią jeździć to mnie to nie zdziwiło co ona nawyczyniała z Michałem, Waldkiem, Markiem, Aldoną, Jolą i z resztą nie będe ich wymieniała.
Według mnie to za czasów pani Robak było dobrze.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-17 10:31
Myślę,że takie rozmowy z wymienianiem nazwisk powinniście prowadzić wyłącznie między sobą tzn. na priv ,albo na innym komunikatorze
Nadrzędny Autor misiek7 Dodany 2010-02-14 16:48
Nie wiem w jakie ty sprawy się wpraszasz i piszesz co my i gdzie mamy użądać dyskusje.
Jak ty nie jesteś założeniem tego wątku tylko Michal.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-14 17:07
misiek7 jesteś strasznie grzecznym facetem. Nie wiem tylko czy wiesz co to netykieta....
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-02-14 17:13
Przecież widać ,że nie wie,
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-02-14 18:06
misiek 7 zmień awatar bo ten jak widzisz jest zajęty
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2010-02-27 14:00
Dziękuje misiek 7 za poparcie.
Chciałbym się od ciebie dowiedzieć skąd jesteś.
No i dziękuje za wsparcie.
Widocznie też mniałeś/aś złe warunki z Panią prezes:)))
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-02-27 14:50
Ludzie!,załatwcie te sprawy we własnym gronie, albo idźcie do prokurators ,skoro macie zarzuty
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2010-02-27 19:12
MALTABAR,SKORO CHCA NIECH GADAJA.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Ludzie chorzy na padaczkę (27638 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill