www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / mandat w Czechach (2123 - wyświetleń)
- Autor jolasa Dodany 2008-08-07 19:40
Witam serdecznie!

Kilka dni temu w Czechach dostałam mandat za wjazd na drogę oznaczoną "zakaz ruchu". Posiadam Kartę parkingową, która w/g przepisów polskich pozwala mi na niezastosowanie się do takiego znaku. Z tego co się orientowałam, Wedle czeskiego prawa Czech posiadający Kartę parkingową również może się nie zastosować do znaku "zakaz ruchu" (przepis ten ponoć dotyczy wszystkich również niebędących obywatelami Czech). Jednak policjant któremu pokazałam kartę i powiedziałam o polskich przepisach stwierdził, że u nich to nie obowiązuje.

Czy ktoś się orientuje jak to rozwiązać i po której stronie leży prawda?
Nadrzędny Autor krak Dodany 2008-08-23 18:57
W praktyce należy się w jakiś sposób zapoznać (internet, forum) z przepisami dotyczącymi ON w danym kraju. Bo pewnie różnice są. Znajomy pojechał nie tak dawno do Czech coś zwiedzać. Dojazd do obiektu zwiedzania był pod górkę z zakazem ruchu. Nie znał prawa tamtejszego ale wiesz co zrobił?
Poszedł do tamtejszego "Urzędu miejskiego" (nie wiem jak to brzmi po czesku) i tam się zorientował, dostał nawet zaświadczenie, że może tam wjechać. Oczywiście musiał się wylegitymować posiadaniem karty parkingowej. Na wszystko jest sposób. A nadgorliwych funkcjonariuszy niegdzie nie brakuje. Niestety, co teraz zrobić? nie wiem.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / mandat w Czechach (2123 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill