www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zapis w orzeczeniu a przedłużenie urlopu wychowawczego (6173 - wyświetleń)
- Autor a68 Dodany 2008-08-07 21:03
Moje dziecko ma orzeczoną niepełnosprawność do lutego 2010 roku z tego powodu chciałabym skorzystać z możliwości przedłużenia urlopu wychowawczego, który kończy mi się w X/08. mam jednak wątpliwość czy poniżej przytoczony zapis w orzeczeniu do tego wystarcza:
"7)  Konieczność stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji  - NIE
8) konieczność stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji - TAK"
dodaję że w podsumowaniu orzeczenia jest zapis o tym że dziecko jest zaliczone do osób niepełnosprawnych.
Proszę o informację, z poważaniem Anna
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-08-08 05:40
Z zapisu przytoczonego by wynikało,, że dziecko które rokuje  nadzieje wyleczenie.. Można urlop przedłużyć..
Nadrzędny - Autor a68 Dodany 2008-08-08 08:58
Chciałabym też wiedzieć w jakich aktach prawnych znajdę dokładne wyjaśnienie co do zapisów w orzeczeniu, żeby ewentulanie się nimi posłużyć w podaniu o przedłużenie urlopu. Muszą być na ten temat jakieś szczegółowe regulacje oprócz Kodeksu Pracy. Może ktoś wie coś więcej, będę wdzięczna. Anna
Nadrzędny - Autor bettispageti Dodany 2008-08-13 09:16
witam-proszę wpisać na stronie  głównej ,,niepełnosprawni'' szukanie :urlop wychowawczy-i jest tam  obszerny artykuł wraz z podstawami prawnymi ,a swoją drogą-urlop wychowawczy na niepełnosprawne dziecko do 16 rż-należy się niezależnie od tego co zapisano w orzeczeniu -orzeczenie jest -urlop się należy-ja tak myślę i również korzystam z urlopu wychowawczego na dziecko ON
Nadrzędny - Autor a68 Dodany 2008-08-13 21:29
Te akty prawne "mam opanowane" to są dane z Kodeksu Pracy Art.186 & 2. Pracownik mający okres zatrudnienia określony w § 1, bez względu na to, czy korzystał z urlopu wychowawczego przewidzianego w tym przepisie, może skorzystać z urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 18 roku życia, jeżeli z powodu stanu zdrowia potwierdzonego orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności dziecko wymaga osobistej opieki pracownika."
Chodzi mi o interpretację zapisów z orzeczenia.
Nadrzędny - Autor bettispageti Dodany 2008-08-13 21:59
zapewne wahasz się ze względu na punkt 7-ja również w tym punkcie mam NIE WYMAGA,ale nie znaczy to,że nie mogę opiekować się dzieckiem niepelnosprawnym  (na urlopie wych).,które ma stosowne orzeczenie-A tWOJE dziecko MA orzeczenie o niepełnosprawności i to wystarczy ,żeby pracodawca MUSIAł udzielić ci urlpu wych.(mi udzielił)
Nadrzędny - Autor bettispageti Dodany 2008-08-13 22:04
aha i jeszcze jedno-we wniosku o urlop wychowawczy nie musisz podawac żadnych powodów -ja napisałam tylko prośbę o udzielenie mi UW na :imie i nazwisko dziecka w zwiazku z osobistą opieką i termin  od i do którego chcesz na nim przebywać-to wszystko i przedłożyłam orzeczenie o niepełnosprawności
Nadrzędny Autor a68 Dodany 2008-08-14 06:56
Dokładnie o to mi chodziło, dzięki. Teraz będę spokojniejsza, bo się nastawiłam że muszę mieć w pkt. 7 zapis na TAK. Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zapis w orzeczeniu a przedłużenie urlopu wychowawczego (6173 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill