www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / renta i inne dofinansowania (2661 - wyświetleń)
- Autor iwcia Dodany 2008-08-12 14:59
witam wszystkich :-)

wiec tak. do tej pory bylam na utrzymaniu rodzicow, dostawali oni na mnie pielegnacyjny. ale ostatnio rozmawialam ze znajomym ktory takze ma wade ruchu i mowi ze on dostaje rente. ja w zyciu nic takiego nie dostawalam! x[
pytanie do was, doswiadczonych:
* na jakiej podstawie dostaje sie rente? czy nalezy sie ona TYLKO osobom ktore utracily pelnie sil w wypadku czy wszystkim niepelnosprawnym nawet tym od urodzenia?
* gdzie i z jakimi papierami mam sie zglosic by ja dostac?
* w jakiej wysokosci mniej wiecej jest przyznawana?
* jakie inne dofinansowania dostane uczac sie na Prywatnej Uczelni (studium zdrowia i urody)?

Z gory dziex za odpowiedzi :-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-08-12 15:04
najlepiej zadac to pytanie specjalistom z centrumIntegracji na stronie glównej -ogólne forum ale może.i tu ktoś potrafi ci odpowiedziec
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-08-12 16:02
Witam - Iwcia    załatw  sobie  socjalną   ,od  razu   dostałam   po  otrzymaniu  gr.  in.   ( mam  na stałe)  teraz  renta  socjalna jest  przyznawana przez  ZUS .
Nadrzędny - Autor 720419ewa Dodany 2008-08-14 09:41
Witam żeby dostać rentę taką normalną trzeba najpierw ileś lat pracować . Nie wiem jak teraz ale kiedyś przy I grupie jeśli się miało mniej niż 25 lat wystarczył tylko rok przepracowany , a jak człowiek był niestety starszy to musiał pracować najmniej 5 lat jak jest w tej chwili to się nie orientuję . Do renty socjalnej nie trzeba mieć lat pracy tylko orzeczenie o niepełnosprawności z PCPR-u. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor 720419ewa Dodany 2008-08-14 09:45
Jeszcze raz ja jeśli chodzi o dofinansowanie dla osób uczących się to poszukaj na stronie PFRON tam jest program STUDENT i kryteria jakie trzeba spełniać .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / renta i inne dofinansowania (2661 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill