www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / chce kupic wozek aktywny (4702 - wyświetleń)
- Autor Monia_F Dodany 2008-08-17 14:02
witam wszystkich ...kochani bardzo potrzebuje rady poniewaz jestem na etapie kupna wozka aktywnego ...duzo juz wiem na ten temat ale jednak nie wszystko ...jestem po amputacji obu konczyn dolnych ...wozek aktywny ma to do siebie ze nie da sie go kupic bez podnozka ...moje pytanie jest ...jaki kont podnozka powinnam miec w wozku aby wykonujac obrot wozkiem zabierac jak najmniej miejsca (czyli aby byl najmniejszy promien obrotu wozka )...nie wiem zabardzo jak sie mierzy przednia i tylna wysokosc wozka ... tzn w ktorym miejscu wykonuje sie taki pomiar ....czy lepsze sa kola ze szprychami czy z jakimis plastykowymi (nie wiem nawet jak to nazwac ) ale zamiast szprych sa takie grube platykowe "szprychy"... jaka jest najlepsza wielkosc przednich kolek ...chodzi mi o dokladny wymiar ...to chyba najwanziejsze pytania ... z gory dziekuje za pomoc ....pozdrawiam Monika
Nadrzędny Autor Monia_F Dodany 2008-08-19 14:20
widze ze na tym portalu nie ma osob jezdzacych na wozkach aktywnych ...szkoda bo bardzo potrzebuje tych informacji ale chyba zle trafilam ...no trudno ...
pozdrawiam
Nadrzędny Autor lukaszsith Dodany 2008-11-06 12:36
witam
trochę póżno ale zawsze
1. jesteś po amputacji kończyn dolnych (pytanie 1  na jakiej wysokości, pytanie 2 czy będziesz jeździła z oprotezowaniem)
2. czy  będziesz poruszała się na wózku aktywnym na ramie sztywnej (podnóżek zespolony stanowi wzmocnienie samej ramy)(przyjmujemy, że wózek na ramie sztywnej, jest faktycznie wózkiem aktywnym), czy krzyżakowej (jest tam możliwość odjęcia podnóżka minusem jest to, że rama wózka bardziej pracuje podczas samego poruszania się)
3. jeśli rozpatrzymy sam kąt podnóżka to proponuję około 95 stopni (oczywiście uwarunkowane jest to od samej marki i modelu wózka), kąt podnóżka zbliżony do kąta prostego zmniejszy długość całkowitą samego wózka)
4. wysokość przodu mierzy się najczęściej na krawędzi przedniej tapicerki, to samo tyczy pomiaru tylnego (krawędź tylna tapicerki) oczywiście pomiar ten może różnić się u różnych producentów (różnica standardowa wynosi około 5cm np wysokość przodu 48cm, tył 43cm) weź pod uwagę, że jesteś osobą po amputacji (stąd moje 1 pytanie) większa różnica wysokości może spowodować, że wózek będzie bardziej wywrotny) (bardzo ważne!! możliwość przesunięcia środka ciężkości (oś kół tylnych musi być przesunięta do tyłu))
5. koła polecam szprychowe (obecnie wiele firm może zaoferować koła standard 36 szprychowe lub koła 18 szprychowe lub koła "S" klasse SPINERGY) jeśli chodzi o koła plastykowe, są one łatwiejsze w utrzymaniu czystości, minusem jest waga)
6. koła przednie najbardziej uniwersalne to rozmiar 125 (5") i takie polecam.
Pozdrawiam Łukasz
ps. jak bedziesz miała jakieś pytania to daj znać postaram się odpisać
Nadrzędny - Autor petrygo Dodany 2008-12-07 12:15
witaj najlepsza rade to otrzymasz od firm ktore wykonuja wozki aktywne http://www.apco.com.pl/cms/[panthera]lub GTM http://www.gtmmobil.com.pl/   pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Aga01 Dodany 2009-02-21 10:57
jest firma w Szczecinie ORTOFACH ,maja wszystkie wozki,mozna zadzwonic i zamowic ,wejdz na stronke www.siegnijpopomoc.pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / chce kupic wozek aktywny (4702 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill