www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PROFITY (3563 - wyświetleń)
- Autor puniek Dodany 2008-08-20 08:33
Mam pytanie.Czy dziecko podejmujące naukę na studiach,a rodzice mają orzeczoną grupę o niepełnosprawności może liczyć z tego tytułu na jakieś ulgi czy np.dopłaty do akademika ,lub posiłków.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-08-20 14:47
Ja mam córkę na studiach z tego tytułu ona nie ma żadnych ulg.. Jedynie stypendium socjalne  bo dochód na członka rodziny ni e przekracza 504 złote.. Nie słyszałem o takich ulgach..  Moim zdaniem byłoby to bezsensowne..  Tu raczej pomoc ze względu na niskie dochody  rodziców by się kłaniała (stypendia zapomogi) tak samo jak dal wszystkich..
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2008-08-20 20:15
Zgadzam się z przedmówczynią - a to z jakiego powodu...? ON dla samej siebie może liczyć na pomoc, lecz nie dla członków rodzin - i słusznie. Pzdr.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-08-21 07:16
Moja córka jest studentką. Otrzymuje stypendium, ale nie z tego powodu, że matka jest ON. Na uczelni w sekretariacie wyjaśnią jakie ulgi może otrzymać student. Wszystkie związanie są z niskimi dochodami całej zamieszkującej razem rodziny.
Nadrzędny - Autor krak Dodany 2008-08-23 18:44
Niestety. Nie ma takiego prawa. Liczy się tylko dochód na głowę, niezależnie jakim wysiłkiem jakiej osoby jest osiągany. Taką odpowiedź kiedyś wcześniej też otrzymałem na podobne zapytanie.
Nadrzędny Autor legrad Dodany 2008-08-24 17:32
Jest możliwość po roku jak student się postara a mianowicie stypendium naukowe.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PROFITY (3563 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill