www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / 2 grupa i praca (7511 - wyświetleń)
- Autor gildor Dodany 2008-08-25 10:24
Czy ktos z szanownych grupowiczow moze odpowiedziec na pytanie: Czy jako osoba
posiadajaca 2 grupe niepelnosprawnosci a wiec w stopniu umiarkowanym i
pobierajaca rente rodzinna (nie z ZUS) moge podjac prace w zwyklym zakladzie
pracy bez obaw o odebranie mi swiadczenia? Czy moze tylko w zakladach pracy
chronionej? Jezeli tak to ile moge dorobic?
Bardzo prosze o pomoc w sprawie.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-08-25 11:02 Zmieniony 2008-08-25 11:12
[usunięte]
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-08-25 11:50
Jak zwykle, Panie Zygmuncie, tu ma Pan 100% racji.....
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-08-25 11:55
wracając do tematu

akie świadczenia ZUS może zmniejszyć lub zawiesić?

Gdy emeryt lub rencista osiąga przychód z tytułu działalności objętej obowiązkowo ubezpieczeniami społecznymi, zawieszeniu lub zmniejszeniu podlega:

    * emerytura przysługująca osobie, która nie ukończyła wieku 60 lat (kobieta) i 65 lat (mężczyzna),
    * renta z tytułu niezdolności do pracy,
    * renta rodzinna, do której uprawniona jest jedna osoba,
    * część renty rodzinnej, do której uprawniona jest osoba osiągająca przychód,
    * renta inwalidy wojskowego, którego niezdolność do pracy nie pozostaje w związku ze służbą wojskową, oraz renta rodzinna po tym inwalidzie,
    * renta z tytułu niezdolności do pracy w związku z wypadkiem przy pracy, zaistniałym przed 1 stycznia 2003 r. wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy bądź chorobą zawodową.

a swoją drogą rentę rodzinna wypłaca ZUS..  na zasadch ogólnych..
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2008-08-25 15:13
Witam
Moja wypowiedź omyłkowo znalazła się w tym temacie. Prosba do Administratora została już wysłana o usunięcie mej wypowiedzi z tego tematu.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-08-29 08:21
Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności zawiera informację w jakich warunkach osoba niepełnosprawna może wykonywać pracę oraz czy i jakie zatrudnienie mogłaby podjąć osoba niepełnosprawna biorąc pod uwagę jej wykształcenie i posiadane kwalifikacje przy obniżonej sprawności organizmu. Ponadto, w trakcie badania wstępnego przy przyjęciu do pracy, lekarz medycyny pracy wydaje opinię o tym, w jakich warunkach może Pan pracować.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej www.zus.pl w razie osiągnięcia przychodu, zmniejszeniu ani zawieszeniu nie ulegają świadczenia:
1. renta inwalidy wojennego i renta rodzinna po tym inwalidzie,
2. renta inwalidy wojskowego, którego niezdolność do pracy powstała w związku ze służbą wojskową i renta rodzinna po tym inwalidzie.

Polecam także zapoznanie się z publikacją Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji „Wszystko, co powinieneś wiedzieć o rentach i emeryturach” dostępnej pod linkiem: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/5081
Nadrzędny Autor fiolek Dodany 2008-09-05 20:21 Zmieniony 2008-09-05 20:23
mozesz pracowac na tzw otwartym rynku z tym, ze nie mozesz przekroczyc pewnej wysokości jaką określa zus - jesli nie chcesz stracić części lub całej renty rodzinnej. obecnie dochód nie może przekroczyc około 1700 brutto.
Nadrzędny - Autor andrzej1964 Dodany 2008-10-22 19:17
Witam.

Jeśli moge coś powiedzieć na temat zatrudniania ludzi niepelnosprawnych, to pytalem się w ZUS, ile można powiedzmy teraz sobie dorobić. Podobno kwota jest około 2000 zł, czy coś przeszło. Tak mi odpowiedzieli.
Ale jest takie pytanie, który z obecnych pracodawców da nam tyle zarobić (taką sumę), która przedstawiłem.
Sam bym chciał miec tyle zarobku, co się mówi o tym, ale który to znich tyle da nam zarobić.
Oni sami muszą mieć dla siebie samych.
Podobno podnieśli najniższą krajową, ale gdzie co i jak, to się sam zastanawiam, gdzie mógłbym więcej zarobić niż obecnie.
Ja tylo oczekuję na zmiany w tym, ze będzie można dobrowolnie zarobić, ale i to sam nie wiem co będzie w rzeczywistości z tym.
Czas pokaże.
Co do renty rodzinnej, to można tak samo zarobić dużo jak i powiedzmy przy rencie wypracowanej. Słyszałem o ludziach, że podobno mają duże renty i tak samo mogę nieźle zarobić. Sam nie wiem od czego to zależy.
Jedynie chyba renty socjalne są małe i można przy nich malo zarobić, ale ile obecnie?.
Nie wiem od czego to wszystko zależy
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-10-23 09:15
JAK CZUJESZ SIE NA SILACH TO PRACUJ A NIE PATRZ NA TO CZY CI WEZNA PARE ZLOTY. NIECH SIE TE OSLY Z ZUSU UDLAWIA TAKIMI RENTAMI
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / 2 grupa i praca (7511 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill