www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / choruję na ZZSK czy mogę starać się o zasiłek pielęgnacyjny? (4027 - wyświetleń)
- Autor Kate Dodany 2008-08-28 12:37
Witam! choruję na zesztywniałe zapalenie stawów kręgosłupa(ZZSK). ZłOZYłAM WNIOSEK O PRZYZNANIE MI ZASIłKU PIKLęGNACYJNEGO Z TYTUłU CHOROBY. MIAłAM KOMISJE I PRZYZNANO MI LEKKI STOPIEń NIEPEłNOSPRAWNOśCI I Z TEGO CO SIE DOWIEEDZIAłAM TO NIE NALEZY MI SIE ZASIłEK PIELęGNACYJNY!cZY WARTO SIE ODWOłAC??
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2008-08-28 15:08
Nie tylko warto ale i trzeba się odwoływać od nie korzystnej dla nas decyzji,życzę powodzenia.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-09-02 13:54
Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje:
- dziecku w wieku do 16 lat z orzeczoną niepełnosprawnością,
- osobie powyżej 16 roku życia ze znacznym stopniem niepełnosprawności
- osobie powyżej 16 roku życia z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia,
- osobie, która ukończyła 75 lat.

W związku z powyższym, jeżeli posiada Pani orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności, zasiłek pielęgnacyjny nie przysługuje.

Jeżeli nie zgadza się Pani z treścią orzeczenia wydanego przez powiatowy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności, ma Pani prawo do odwołania od decyzji, w ciągu 14 dni od dnia jej doręczenia, do wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności.

Odwołanie wraz z dokumentami składa się za pośrednictwem powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności, który wydał orzeczenie.

Powiatowy zespół, który wydał orzeczenie jest zobowiązany przesłać odwołanie wraz z aktami sprawy do wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. Jeżeli natomiast powiatowy zespół uzna,
że odwołanie zasługuje w całości na uwzględnienie, wydaje nowe orzeczenie, w którym uchyla lub zmienia zaskarżone orzeczenie.

Polecam także zapoznanie się z informacjami dostępnymi na stronie www.pomocspoleczna.ngo.pl (zakładka Niepełnosprawni).

Oraz z publikacją Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji „Poznaj 5 rodzajów świadczeń rodzinnych” dostępnej pod wskazanym linkiem: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/21656 .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / choruję na ZZSK czy mogę starać się o zasiłek pielęgnacyjny? (4027 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill