www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Co z dowodem osobistym gdy osoba nie umie pisać (2209 - wyświetleń)
- Autor ela123 Dodany 2008-08-29 19:11
Witam mam syna niepełnosprawnego porażeniemózgowe stopień umiarkowany on nie umie pisać ani czytać w styczniu 2009 będzie miał 18 lat co będzie z jego dowodem osobistym a pózniej z rentą (jakie formalności będe musiała załatwić)?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-08-29 20:21
Na wniosku pozostawia   znak lub krzyżyk  co równa sie podpisowi..  lub odbija linie papilarne ..z a pytać w miejscu zamieszkania co wyrabiają dowody..
Podejrzewam ze ma prawnego opiekuna ,, on załatwia resztę
Nadrzędny Autor Gupik Dodany 2008-08-30 15:58
ja tez choruję na MPD, wniosek zciągnołem z internetu, wypełniłem na komputerze, wydrukowałem, i zaniosłem do UM, powiedziałem że nie dam rady się podpisać, urzędniczka w komputerze ustawiła ze podpis niemozliwy, i tak mam w Dowodzie,

ps. jesli twoje dziecko ma rentę socjalną to jest zwolnione z opłaty za wydonie dowodu osobistego [ 30zł ] trzeba przedstawić decyzję o przyznaniu tej renty.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Co z dowodem osobistym gdy osoba nie umie pisać (2209 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill