www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie komputera (2668 - wyświetleń)
- Autor aga-tek Dodany 2008-08-29 19:36
Chciałabym skorzystać z dofinansowania komputera i oprogramowania logopedycznego dla mojego synka- ma orzeczenie ON.Jest problem ma 3 latka i nie wiem czy już mogę starać się o takie dofinansowanie ,czy są odpowiednie kryterium wiekowe do takich dofinansowań. Słyszałam o programie Pegaz2003 ale też nie wiem od jakiego wieku można się starać o dofinansowanie.
Nadrzędny Autor Gupik Dodany 2008-08-30 16:03
tak, można się starać, info tu [ www.pfron.org.pl ] tam poszukaj, ale łatwo nie jest, bo trzeba mieć 2 niesprawne ręce, lub ich brak, jak ma na co onnego, to w PFRONI,e nie dostanie, ale można próbować w MOPR\PCPR , tam jest o wiele łatwiej.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-09-01 11:01
Program PEGAZ 2003 prowadzony przez PFRON,  realizowany jest w trzech obszarach,
obszar B  pomoc w zakupie sprzętu komputerowego,
obszar C  pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
obszar D  pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, tj. w zakupie części zamiennych, akumulatorów, dodatkowego wyposażenia i/lub w pokryciu kosztów jego niezbędnych napraw, remontów, przeglądów technicznych, konserwacji i renowacji.
Adresatami programu w obszarze B są:
1.  pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu braku lub znacznego niedowładu obu kończyn górnych, posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne,
2.  niepełnosprawne dzieci i młodzież w wieku do lat 18 z brakiem lub znacznym niedowładem obu kończyn górnych, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności ( osoby powyżej 16 roku życia) albo aktualne orzeczenie o niepełnosprawności ( osoby do 16 roku życia),
3.  osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (albo orzeczenie równoważne), które są:
uczniami szkół ponadgimnazjalnych,
a) słuchaczami kolegiów,
b) studentami (w tym uczelni zagranicznych),
c) uczestnikami studiów podyplomowych,
d) uczestnikami studiów doktoranckich,
e) studentami odbywającymi staż zawodowy za granicą w ramach programów Unii Europejskiej, pobierającymi naukę w systemie stacjonarnym lub naukę w systemie niestacjonarnym,
4.  niepełnosprawne dzieci i młodzież z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności, z ubytkiem słuchu na poziomie od 90 decybeli, realizujący obowiązek szkolny lub obowiązek przygotowania przedszkolnego;

Innym programem, prowadzonym przez PFRON jest program KOMPUTER DLA HOMERA

Adresatami programu są:
1.  pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne;
2.  dzieci i młodzież w wieku do lat 18, niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.

Więcej informacji na temat tych i innych programów PFRON znajdzie Pani na stronie:

http://www.pfron.org.pl/portal/pl/62/Programy_i_zadania_PFRON.html
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie komputera (2668 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill