www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / przedszkole integracyjne (2249 - wyświetleń)
- Autor marta-t Dodany 2008-09-03 09:51
Chciałabym uruchomić prywatne przedszkole integracyjne. Próbuję zebrać informacje na temat mozliwości i uwarunkowań takiej działalności. Na razie dowiedziałam się, że PFRON w żąden sposób nie będzie chciał pomóc np. w dostosowaniu lokalu do wymagań osób niepełnosprawnych gdyż nie mogę się wykazać dwuletnią działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Czy są jakieś szczególne przepisy określające działalność takiego przedszkola, jego wyposażenie, kwalifikacje zatrudnianych pracowników? W jaki sposób gminy partycypują w kosztach kształcenia dzieci (subwencje oświatowe)? Czy będę ograniczona zasadą, iż dzieci niepełnosprawnych może być ok. 1/4 ogólnej liczby dzieci? Czy wiecie Państwo o istnieniu takich przedszkoli w Polsce?
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-09-08 14:03
Myślę, że właściwym miejscem do uzyskania informacji związanych z utworzeniem przedszkola integracyjnego jest wydział oświaty urzędu miasta, właściwy ze względu na miejsce Pani zamieszkania.
Informacje dotyczące utworzenia i prowadzenia przedszkola integracyjnego są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.bip.men.gov.pl .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / przedszkole integracyjne (2249 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill