www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Pełno(s)prawna turystyka (15395 - wyświetleń)
- Autor 62norbi Dodany 2008-09-03 11:21
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/26331
Gdyby "ON" mieli więcej dochodów, więcej niż 500 zł renty lub zarobku to mogliby się  pozwolić na turystykę... Uważam, że za te pieniądze co teraz dostaje większość z nas "ON" i przy tych barierach, to możemy "PODRÓŻOWAĆ" ale po własnym "PODWÓRKU" o ile się go ma......
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-03 12:09
ja podróżuje na tyle ile mogę ale mam ku temu warunki
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-03 16:15
To że Ciebie stać na "PODRÓŻOWANIE' nie świadczy o tym że każdego "ON" stać, Basiu.... Warunki powinny być dla każdego zdrowego i jak i "ON" jednakowe a w naszym kraju takich warunków ogólnie rzecz biorąc prawie nie ma..... Do tego podam nawet przykład posła Marka Plury... Którego sprawa z pociągiem tak głośna była.... bo to przecież "POSEŁ".... a dla nas niczym jak codzienność...
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-09-03 18:14
To ,że nie każdego stać na maybacha nie znaczy by nie mieć samochodu - Norbi . Basia napisała że podróżuje na miarę swojej kieszeni i dobrze . Wychodzi z domu jest w innym otoczeniu ,poznaje nowych ludzi i miejsca . Żeby coś zobaczyć może trzeba z czegoś zrezygnować - by mieć dudki (pieniądze)  . Ja zrezygnowałem z papierosów ,ale też roztropność w wydawaniu domowej kasy - naszym celem jest przynajmniej raz w roku wyjechać gdzieś . Mamy cel i powoli w ciągu roku go realizujemy . Basia również i tak trzymaj Baska ;-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-03 18:21
Wszyscy macie rację, tylko z czego może zrezygnować ktoś kto tak jak ja ma 550zł renty. Już nie palę. Jestem na diecie. Nie rosnę więc dłużej ponoszę buty i ciuchy. Oczywiście nie narzekam, bo mam oparcie w bliskich. Ale co mają zrobić samotni? Nawet na wykupienie leków nie mają. Każdy z nas ma rację. Tylko każdy z nas patrzy na sprawę z innej strony.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-09-03 18:31
Ja opisuje swoje dojścia do realizacji swoich celów . Wiem,że nie wszyscy mogą lub mają z czegoś zrezygnować by realizować swoje marzenia ,ale ja np miałem i mogłem .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-09-03 18:39 Zmieniony 2008-09-03 18:42
I tak jak mówisz każdy , kto może powinien korzystać. Nikt nie powinien się zamykać w domu.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-03 18:41
To że ty miałeś i mogłeś to nie świadczy że każdy może i ma za co uprawiać turystykę....
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-09-03 19:04
nie uogólniaj w dół . Bo to że nie wszyscy mogą nie znaczy że wszyscy ON nie korzystają z możliwości poznania czegoś nowego . Wcale to nie musi być wyjazd , bo może to mieć związek z budową domu ,kupnem roweru ,czy jeszcze innym celem który sie wymarzyło . To nie musi być ' maybach ' .
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-03 18:37
I tu masz rację Lidian... Każdy z nasz patrzy z innej strony... To że "ON" nie mają z czego już tak naprawdę rezygnować a zwłaszcza ci co mają 550 zł lub jeszcze mniej i do tego są sami...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-03 18:40
Niestety bardzo wielu nas takich jest.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-03 18:44
Więcej niż przypuszczasz, Lidian
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-03 18:48
Tylko to , że nie wszyscy z różnych powodów, nie mogą uprawiać turystyki , nie może być wyrzutem dla tych , którzy maja taką możliwość. Dopóki mogą niech używają. Cieszmy się tym, że ludziom się coś udaje. Pretensje miejmy nie do innych  niepełnosprawnych, tylko do rządzących, że o nas zapominają. Nikt z nich nie pamięta o nas jak już się dostanie na odpowiedni stołeczek. Strasznie mnie denerwuje gadanina o niepełnosprawnych przed wyborami. Później zapada cisza.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-03 19:01
Amalian opowiadaj o tych pięknych miejscach, które widziałeś. Miło jest słuchać takich opowieści. Zdjęcia są piękne.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-09-03 19:19
Więc odwiedziliśmy : Dubrownik ,popłynelismy na wyspy Hvar i Brać ,gdzie byliśmy na przepięknej i bardzo znanej chorwackiej plaży Złoty Róg . Oczywiscie wzdłuz i wszerz zjeździliśmy Makarską ,w której mieszkaliśmy .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-03 19:21
Będziesz miał piękne wspomnienia na całe życie.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-09-03 21:59
Pewnie tak,ale najważniejsze że w dwoje  . Bo nie ważne gdzie (no może nie do końca) ale ważne z kim i jak ja przeżywamy :-) .
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-03 19:20 Zmieniony 2008-09-03 19:25
Właśnie i tu masz 100%  racji, Lidian.... Nic ująć, nic dodać.... Mnie wkurza też to że o "ON" przypominają się zawsze przed wyborami... A nawet jak jakiś "ON" dojdzie do tego "GÓRNEGO KORYTA" to woda sodowa  mu uderza i zapomina że jest jednym z nas... Np. Marek Plura co zrobił dla nas "ON", tyle że przejechał się pociągiem... I było trochę głośno o nim w mediach.... Bo to "POSEŁ"... A co nie wiedział wcześniej o tym jak żyją inni "ON". Otóż tak, pewnie że wiedział, tyle że zapomniał bo bariery dla niego już do końca jego życia przestały istnieć ponieważ obłowił się tak że może pozwolić się na płatną pomoc, zapominając że my za jego "marionetkowe stanowisko" płacimy z naszych podatków.....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-03 19:26
Na temat Pana Marka Plura(czy dobrze napisałam?) nic nie wiem więc się nie wypowiadam. Czytałam tylko o tym incydencie. Uważam, że nagłośnienie tej sprawy było też dobre dla innych ON. Przypomniało o nas i naszych problemach. Może nie tak jak byśmy chcieli, ale jednak lepsze to niż nic.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-03 19:31
No, to tyle co prawie NIC... Bo sprawa jak głośna była to tak szybko ucichła.....
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-09-03 19:41
Wszyscy wiemy, że są wielkie braki w całym kraju , że są bariery, ale pamiętam czasy kiedy nikogo to nie obchodziło. Teraz jednak coś się zmienia. Może nie tak szybko jak byśmy tego chcieli, ale jednak się zmienia.
Ja również doświadczam różnego rodzaju trudności. Pamiętam , że jako młoda dziewczynka nie mogłam wejść do autobusu PKS. Wstydziłam się tego tak bardzo , że nauczyłam się tak podciągać na rękach, aby nikt nie zauważył moich trudności. Teraz autobusy sa inne. Wiele różnych utrudnień już zniknęło i jeszcze wiele jest.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-03 19:54
Lidan - uwaga krótka a treściwa:

Marek Plura - Marka Plury. Nazwisko to chyba odmienne, a zatem się odmienia. :-)

Do reszty tematu się nie wtrącam i pozdrawiam

Edit: Dodałam zwrot do adrestaki. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-09-03 19:56
:-) Dziękuję.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-09-03 20:14
Dopóki mogą niech używają.
Właśnie tak robię ' dopóki mogę ' ... SM nie odpoczywa i nie daje mi dużych nadziei na to ,że weźmie sobie 'urlop' w moim chorowaniu . Moja sprawność się pogarsza więc 'dopóki mogę ' - bo tak trzeba ... Co do gadania o niepełnosprawnych to ich nie słucham by się  nie denerwować . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-03 20:16
Tak trzymaj :-) Dobrej nocy.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-09-03 20:29
Dobrej nocy i karaluchy do poduchy :-).
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-03 20:59
NIE ZAWSZE MNIE STAĆ ALE KASA TO NIE WSZYSTKO TRZEBA JESZCZE MIEĆ LUDZIZ KTÓRYMI SIĘ BĘDZIE PODRÓŻOWAŁO
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-04 12:05
No, więc to są dodatkowe koszta... A napisz mi co zrobiłabyś na moim miejscu, będąc sama i miała tylko 500zł renty na rękę miesięcznie...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-09-05 17:16
Tym razem poprę Norbiego.....niestety za 500.- można tylko pomażyć bo nawet komputer staje sie za drogi w utrzymaniu
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-05 17:36
O to, ELLa chodzi....
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-09-05 17:21
O turystyce i rekreacji nawet marzyć nie może samotny rencista, który otrzymuje 500zł.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Pełno(s)prawna turystyka (15395 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill