www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Emerytura a praca w charakterze pracownika niepełnosprawnego (3913 - wyświetleń)
- Autor lucylux Dodany 2008-09-06 15:11
Mam 55 lat. Kilka miesięcy temu przeszłam na wcześniejszą emeryturę. Ponieważ przez ostatnie kilka lat byłam na tzw. zasiłku przedemerytalnym, praktycznie beż możliwości dorobienia postanowiłam, ze po otrzymaniu emerytury zmienię miejsce zamieszkania/ gdyż w moim rodzinnym mieścinie nic się na rynku pracy nie zmieniło na lepsze/ i zacznę szukać pracy. W trakcie badań przed podęciem pracy stwierdzono u mnie chore serce w wyniku czego wylądowałam na miesiąc w szpitalu, gdzie przeszłam wiele badań i konsultacji w efekcie których wstawiono mi rozrusznik, który tylko częściowo rozwiązał mój problem zdrowotny. Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale za poradą znajomych wystąpiłam o stopień niepełnosprawności.Dostałam umiarkowany. Teraz kiedy czuję się już lepiej nadal myślę o pracy.Moja niepełnosprawność z wyjątkiem blizny pooperacyjnej nie jest widoczna.Nie wiem tylko czy jako niepełnosprawna emerytka mogę być zatrudniona? A konkretnie czy mój potencjalny pracodawca mógłby dostać na mnie dotacje? Może ktoś mocniejszy w tym temacie coś mi odpisze. Będę niezmiernie wdzięczna.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-06 15:26
Radzę zajrzeć tutaj.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor lucylux Dodany 2008-09-06 16:47
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedż.  Myślę, ze w mojej  sytuacji lepiej nic nie wspominać o stopniu niepełnosprawości, pracy szukać na tzw. otwartym rynku i modlić się, zeby lekarz napisał "zdolna do pracy" Pozdrawiam Boginkę.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-09-06 19:04
"Niewspominanie" o stopniu niepełnosprawności ma pewne bardzo określone konsekwencje prawne (na rynku otwartym również) - tym razem proponuję tę dyskusję.
Przy okazji: na co może liczyć pracodawca zatrudniając niepełnosprawnego (nie wszystko jak już Pani wiadomo stosuje się do emerytów) i jakie ulgi w pracy ma według prawa osoba niepełnosprawna.

Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2008-09-07 19:11
poza tym są jakieś limity zarobków dla wcześniejszych emerytów( 2066zł, po przekroczeniu tej kwoty chyba zmniejszają czy zawieszają świadczenie)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Emerytura a praca w charakterze pracownika niepełnosprawnego (3913 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill