www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Znęcanie sie psychiczne (zakład pracy chronionej) (18878 - wyświetleń)
- Autor zalamany Dodany 2008-09-09 20:13
Jestem pracownikiem jednej firmy ochrony mienia mają status zakładu pracy chronionej ,pracowalem na 0,75 etatu reszte dorabiałem na umowa zlecenie ,na obiekcie pracowało na 7 osób kazdy miał 6 zł brutto ja jako nowy mialem na zlecenie 5 zł brutto po 3 miesiacah miałem dostac 6 zł ,jak mineło 3 miesiace pani menager firmy nie dała mi podwyżki a w tym czasie złapałem złodzieja który okazał sie pracownik ochrony pani menager nie zrobiła notatki sluzbowej ino zwolniła go i zataiła wszystko a na mnie miała złosci ze cos takiego zrobiłem potem kazano nam podpisywac szkolenia fikcyjne których nie było jak ktos nie podpisał to był straszony zwolnieniem ,a dowódca obiektu wpisywał sobie szychty ze był w pracy a nie było go wogule jak zwróciłem uwage ze robi sie bałagan na obiekcie to pani menager nie przedłuzyła mi umowy zlecenia i przyjechała na obiekt w nocy i miałem natychmiast podpisac polecenie słuzbowe o przeniesienie mnie na inny obiekt gdzie mam problemy z dojazdem i poza terenem mojego miasta ,nie podpisałem tego to powiedziała ze mnie zwalna z pracy na nastepny dzień w tym czasie jak pojechała z kontroli naszego obiektu dostałem mały atak z bólem serca i klatki piersiowej kolega wezwał karetke pogotowia i zabrali mnie do szpitala jestem teraz na zwolnieniu lekarskim i nie wiem czemu ta pani menager tak postepuje robiac mi na zlosc i zneca sie psychiczne na mojej osobie,jestem na rencie choruje na serce i cisnienie a teraz jeszcze przez ta prace dostałem nerwicy co mi doradzicie co mam robic
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-09-09 20:33
Nie wiem co ci doradzić. Najłatwiej doradzić mi, żebyś zmienił pracę - ale wiem, że trudno jest coś znaleźć. Trudno też iść z pracodawcą na udry, bo zawsze mogą coś na ciebie wymyślić. Nie wiem na ile są podli. 
Moja rada jest taka:  Na razie może ciągnij zwolnienie tak długo jak się da, a w tym czasie poszukaj sobie innej pracy.
W razie czego pytaj mnie o wszystko, jestem kadrową więc spokojnie Ci pomogę.
Nadrzędny - Autor zalamany Dodany 2008-09-09 20:39
czy mogą mnie teraz zwolnic z pracy jestem rencista jest to zakład pracy chronionej zabrała mnie karetka z pracy i od tego czasu jestem na zwolnieniu to juz tydzien
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-09 21:22
Jak masz na to papiery lekarskie, że dostałeś ataku serca po tej kontroli szefowej... To napisz w tej sprawie do 00-999 Warszawa Czekamy na Państwa telefony! Dyżury redakcyjne: (wtorek w godz. 16:00–18:00) tel. (22) 50 70 123 e-mail: sprawa.dla.reportera@tvp.pl ...
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-09-10 07:21
Będąc na chorobowym zakład pracy nie ma prawa cię zwolnić. Dopiero jak wrócisz do pracy, to pracodawca może dać Ci wypowiedzenie.

Napisz jaką masz umowę, na jaki okres i od kiedy.
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-09-10 09:09
Na pocieszenie powiem Ci, że nie jesteś osamotniony ze swoim problemem... Takie przypadki to niestety "standard" w zakladach pracy chronionej... Niestety nikt nie chce rozwiązać tego problemu.
Nigdzie na świecie nie ma tyle firm ochraniarskich co w Polsce. Byli SBcy i komuniści dorabiają się na cudzym nieszczęściu.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-09-10 09:28
too nie jest pocieszenie ,tylko skandal!
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-10 13:03
Tu masz rację dominikb. Moim zdaniem ludzie chorzy nie powinni pracować na takich stanowiskach, to jest praca wyłącznie dla zdrowych ludzi a te niby szkolenia to już samo mówią za siebie że coś tu nie gra i śmierdzi korupcją i to na wielką skalę.....
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-09-10 13:34
Dlaczego więc rząd, który chce zbudować drugą Irlandię nie zajmie się sprawami istotnymi??? Przez cały dotychczasowy okres "rządzenia" nic nie zrobili... Dzisiaj prasa doniosła, że rząd planuje "zmusić" sejm aby w październiku uchwalił kilkadziesiąt ustaw!!!! Czyli wyprodukują kolejne buble prawne... bez przemyślenia i zastanowienia...
Niech w końcu ktoś skontroluje zpchry na Śląsku.... bo kontrole z dwutygodniowym zapowiedzeniem są dla mnie śmieszne!!! Kontrola powinna być z zaskoczenia.
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-09-10 13:41
Kontrola nie powinna być zaskoczeniem. Zakład powinien mieć czas na przygotowanie dokumentów, a jeśli zakład działa niesprawnie czy robi machloje to przez 2 tygodnie nie uda mu się spraw zatuszować.

To jest moje zdanie.
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-09-10 14:10
Nie zgadzam się. Uważam, że każda firma bez względu czy jest to zpchr czy firma z otwartego rynku pracy wszelką dokumentację... szczególnie dot. pracowników powinna mieć zawsze uporządkowaną... tak samo jak każdy kierowca zobowiązany jest do posiadania przy sobie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. Zbyt dużo "kasy" pochłonęły bez prawnie zpchry aby teraz oferować im taryfę ulgową...
Nadrzędny Autor dominikb Dodany 2008-09-10 14:15
Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy pracodawca poinformowany o kontroli zakładu pracy chronionej szybko kseruje Ustawę o Rehabilitacji i wręcza pracownikom oraz umieszcza na tablicy ogłoszeń. Często pracowników, którzy na codzien wykonują prace fizyczne na dzień kontroli przenosi się do biuro "do komputera" bo z ich dokumentacji wynika, że pracują w biurze i na ich stanowiska pracy pracodawca otrzymał wysokie dofinansowanie.  Nie oszukujmy się... wielu właścicieli zpchrów oszukuje pracowników, pfron i państwo.... Pani Pitera powinna w końcu zająć się tym procederem
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-10 18:30 Zmieniony 2008-09-10 19:08
magdan10...

Właśnie nie masz tu racji... Uważam że takie kontrole muszą być zaskoczeniem ponieważ wtedy by wykryto wiele nie prawidłowości w działaniu tych firm czy zakładów... To że pracodawcy są powiadamiani na kilka dni przed kontrolą jest błędem bo zawsze większość nie dosięgnięć jest zawczasu tuszowane tak że nic z takiej kontroli się nie osiąga... A po każdej kontroli wszystkie nie dozwolone procedery a nowo ożywają.... Dlatego jestem za Dominikiem, który słuszne zauważa...

dominikb  napisał

>Nie zgadzam się. Uważam, że każda firma bez względu czy jest to zpchr czy firma z otwartego rynku pracy wszelką dokumentację... szczególnie dot. pracowników powinna mieć zawsze uporządkowaną... tak samo jak każdy kierowca zobowiązany jest do posiadania przy sobie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. Zbyt dużo "kasy" pochłonęły bez prawnie zpchry aby teraz oferować im taryfę ulgową...>
>Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy pracodawca poinformowany o kontroli zakładu pracy chronionej szybko kseruje Ustawę o Rehabilitacji i wręcza pracownikom oraz umieszcza na tablicy ogłoszeń. Często pracowników, którzy na codzien wykonują prace fizyczne na dzień kontroli przenosi się do biuro "do komputera" bo z ich dokumentacji wynika, że pracują w biurze i na ich stanowiska pracy pracodawca otrzymał wysokie dofinansowanie.  Nie oszukujmy się... wielu właścicieli zpchrów oszukuje pracowników, pfron i państwo.... Pani Pitera powinna w końcu zająć się tym procederemNie można dopuścić do sytuacji, kiedy pracodawca poinformowany o kontroli zakładu pracy chronionej szybko kseruje Ustawę o Rehabilitacji i wręcza pracownikom oraz umieszcza na tablicy ogłoszeń. Często pracowników, którzy na codzien wykonują prace fizyczne na dzień kontroli przenosi się do biuro "do komputera" bo z ich dokumentacji wynika, że pracują w biurze i na ich stanowiska pracy pracodawca otrzymał wysokie dofinansowanie.  Nie oszukujmy się... wielu właścicieli zpchrów oszukuje pracowników, pfron i państwo.... Pani Pitera powinna w końcu zająć się tym procederem>

Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-09-10 19:37
Niestety o tym co napisał Dominik  w ostatnim poście jest tak prawdziwa jak 2x2=4.....szczera prawda. Brawo Dominik. Tak robią i w........
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-10 19:43
No, Ella, tak jest, Dominik ma rację nie w stu procentach a znacznie, znacznie więcej...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-09-10 19:53
I co z tego że wiemy my i wszyscy inni ???
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-11 10:52
Podobno Polska słynie z dużej ilości firm ochroniarskich a dziwi mnie to że wpływowi ludzie na wpływowych stanowiskach państwowych i publicznych są bardzo niedostatecznie strzeżonych...
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-11 12:18
A od czego jest ta Integracja!!!???? Co ona takiego dobrego robi!!!??? Niech weżną się poważnie  do roboty!!!!
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-09-11 12:33
A co Ty taki uszczypliwy?
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-11 16:59 Zmieniony 2008-09-11 17:01
Ja, uszczypliwy... Magdan10... Nie sądzę... To raczej, za spokojnie się wyrażam... Uszczypliwy... Tak samo jak ty jeśli chodzi o twoją córeczkę, nie zaprzeczysz, jakby jej się krzywda działa to choćby dla jej dobra miałabyś przez ogień przejść to zrobiłabyś to bez wahania, ja też ale aby pomóc wszystkim i właśnie  staram się to robić....
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-09-11 12:37
boje sie ze tak nagle sami z siebie sie nie wezmado zadnej roboty,kto ich zmusi -TY? ,JA?
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-11 14:44
Malti...
Ty się nie bój bo ja mam na myśli tych co te nasze wołania mają pokierować na właściwy adres.....
Nadrzędny - Autor zalamany Dodany 2008-09-11 20:15
jutro ide do prokuratury w tej sprawie
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-11 21:06
Dobrze zrobisz...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-09-12 10:25
chcialbym ci pomuc, niestety nie potrafie, by my sami niepelnosprawni na takie cos sie godzimy. bo moglibysmy sie skrzyknac jak ci rodzice ktorzy walcza a wyzsze swiadczenia, ale my wolimy tu sobie ponarzekac a dalej nic sie nie zmieni.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-12 10:31
rafallbn1981 napisał

>chcialbym ci pomuc, niestety nie potrafie, by my sami niepelnosprawni na takie cos sie godzimy. bo moglibysmy sie skrzyknac jak ci rodzice ktorzy walcza a wyzsze swiadczenia, ale my wolimy tu sobie ponarzekac a dalej nic sie nie zmieni.>


To też świadczy o tym że sam na się godzisz...
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-09-12 11:06
Zgadzam się z Norbertem, że często narzekamy a nic nie robimy we własnej sprawie.

Należy zacząć od siebie i swego podwórka coś zmieniać. Ja też jestem ON i mam córkę niepełnosprawną, ale nie siedzę na tyłku i nie narzekam tylko coś działam.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-09-12 18:08
norbi ja ci powiedzialem ze strajk niema szans, po za tym ja sie nie godze z tym, lecz sam jako przecietny kowalski to nic nie wskoram. niestety tu jest potrzeba solidarnosci ON a tego nam brak. czy znacie powiedzenie  ze "kulawy kulawemu wilkiem"?? to juz wiecie ze tak jest.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-12 18:20
rafallbn1981....

Ty ciągle o tym strajku... Ja też jestem tego zdania że strajk odpada... Trzeba będzie pomyśleć jakby polepszyć standard życia tym "ON" którzy dziś żyją na krawędzi śmierci głodowej...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-09-12 20:12
zakladaj forum i zbieraj propozycje ludzi do petycji.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-12 21:57
Ja mam stronę internetową http://duetkolezenski.pl.tl/ poczytaj od deski do deski, ja mam już swój program działania... A jak chcesz to załóż ty forum i pisz tą petycję a my ci w tym pomożemy.... Podaję ci linki do jeszcze innych FOR....
http://www.nie-pelnosprawni.pl/forum/index.php
http://niepelnosprawni.110mb.com/
http://maclisc.phorum.pl/index.php
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2008-09-13 06:16
no to podaj te forum to ci napisze moje propozycje do petycji.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-09-15 12:10
wierzę,że takie zachowania mają miejsce , bo znęcanie psychiczne i mobbing - to przykre, ale wpisane dzisiaj w pracę i życie zachowania , co  nie znaczy, że u wszystkich pracodawców i ludzi kierujących załogą, ogólnie w miejscu pracy .

W Twoim przypadku po:
1)   piszesz ,że obiecano  Ci po 3 miesiącach pracy podwyżkę , ale pewnie słownie, to jest pierwszy szkopuł . nic nie zdziałasz jak masz tylko słowo, nie wmówisz nikomu że Ci coś obiecywano , zostaniesz ze swoim obiecanym słowem sam .
2)   czy masz jakichś świadków na zaistniałą sytuację, że złapałeś złodzieja i dalszym wydarzeniom w pracy z tym związanym,
i czy zechcą Ci świadczyć,w Twojej obronie , aby tym samym samemu sobie nie zaszkodzić, nie wylecieć z pracy.
3)   skarga ,owszem nawet do Państwowej Inspekcji Pracy, ale bez silnych argumentów , nic nie wskórasz.
jednym słowem jak udowodnisz ? nawet i w Sądzie Pracy , i  w Państwowej Inspekcji Pracy, że Twoje pogorszenie zdrowia nastąpiło w efekcie zdenerwowania w pracy (w wyniku zaistniałego zdarzenia), bo mogą Ci orzec, że zdenerwowałeś się czymś innym (np. czymś  z domu ) , lub dwie sprawy się nakładają na jedno, a Ty chcesz skarżyć zakład pracy .

To trudne w co piszę ,ale takie są fakty, musisz być przygotowany, na takie ewentualne okoliczności.

i powiem Ci tak, od serca, zmienić prace to może będziesz musiał ,abyś miał spokój ,
jak nie zmieni się kierownictwo , to oni i tak będą już inaczej na Ciebie patrzeć, spokoju to tam miał nie będziesz.
jeśli zakład zostanie ukarany , tym bardziej będzie dla Ciebie zła atmosfera do pracy .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Znęcanie sie psychiczne (zakład pracy chronionej) (18878 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill