www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Rensta socjalna przedluzenie. (10789 - wyświetleń)
- Autor agniechapomorze Dodany 2008-09-10 16:31
Witam mam rente socjalna przyznana od 2004 roku do 31 wrzesnia 2008 wlasnie bedzie mi sie konczyc... przyznano mi ja poniewaz mialam raka jajnika chemioterapie i zarazono mnie w szpitalu hcv teraz chce sie starac o jej przedluzenie. Czy wiecie moze jakie mam szanse aby ja dostac ? studiuje, jestem caly czas pod kontrola lekarzy nie mam hcv onkologincze choroba sie uspokoila lecz rak wiadomo... czy mam szanse na dostanie renty ? prosze o info....
Nadrzędny - Autor agniechapomorze Dodany 2008-09-11 08:06
Nikt nie umie powiedziec?;/
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-11 15:16
Agnieszko - wątpię, żeby ktokolwiek ocenił Twoje seanse, a to z jednego powodu: renta (także socjalna) nie jest wypłacana za stan zdrowia ale za coś, co ustawa nazywa "całkowitą niezdolnością do pracy". W związku z tym to jak zostanie rozpatrzone przedłużenie zależy w dużej mierze od... orzecznika. Teoretycznie powinien on wziąć pod uwagę twój stan medyczny ale także wykształcenie, wiek i kwalifikacje czyli coś co składa się na Twoje szanse podjęcia zatrudniania. Jest to na tyle płynna kategoria, że trydno o niej cokolwiek mówić.
Nadrzędny - Autor agniechapomorze Dodany 2008-09-12 16:10
Rozumiem, dziekuje mimo wszystko za odpowiedz pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-12 16:14
Nie ma za co. Przy okazji przepraszam za literówki. :-) 
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor agniechapomorze Dodany 2008-09-14 16:09
a Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie renty socjalnej i orzeczenia o stopniu nieplenosprawnosci... czy jezeli okresowe orzeczenie wygaslo czy musze najpierw zlozyc papiery w zusie o ponowane przyznanie renty ? czy najpierw do powiatowego  zespolu orzekajacego bo ja juz sie pogubilam? a moze to jedna instytucja ktora podczas jednej rozmowy  przynaje rente i orzeczenie ?  jak dlugo sie czeka u was na rozmowe po zlozeniu dokumentow ? i czy lekarz podczas rozmowy odrazu podaje odpowiedz ? czy za jakis czas dopiero ?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-09-14 18:01 Zmieniony 2008-09-14 18:05

>>>czy jezeli okresowe orzeczenie wygasło czy muszę najpierw zlozyc papiery w zusie o ponowne przyznanie renty ? c<<<


Tylko ZUS jest władny  przywrócić przedłużyć rentę..  ZUS nie honoruje  innych orzeczeń i dla ZUS  on e nie są przydatne brane pd uwagę

>>>jak dlugo sie czeka u was na rozmowe po zlozeniu dokumentow<<


Według Kodeksu postępowania administracyjnego , Kodeksu cywilnego    Instytucja Użytecznośći publicznej ma 30 dni  podjęcie  problemu,, z odwołaniem 60 dni..  Tyle tylko że z wyegzekwowaniem terminów bywa różnie..
Nadrzędny - Autor agniechapomorze Dodany 2008-09-15 10:59
rozumiem, a czy skladajac papiery o przedluzenie musze zlozyc wszystkei zaswiadczenia jakie mam ? czy moge reszte przyniesc w terminie rozmowy z lekarzem ?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-09-15 12:39

>>>rozumiem, a czy skladajac papiery o przedluzenie musze zlozyc wszystkei zaswiadczenia jakie mam ? czy moge reszte przyniesc w terminie rozmowy z lekarzem ?<<


Najpierw pobierz stosowne druki do wypisania

Udaj się do lekarza pierwszego kontaktu...   skseruj wszelką dokumentację medyczną   i oddaj.. Nie oddawaj oryginałów bo mogą zaginąć.. ( nie  tak ksera zaginęły)
Nadrzędny - Autor agniechapomorze Dodany 2008-09-15 18:31 Zmieniony 2008-09-15 18:34
Zlozylam potrzebne papiery w zusie aby przedluzono mi rente, ale rowniez dowiedzialam sie tam ze musze tez sie stsrac o nowe orzeczenie o niepelnosprawnosci w miejskiem urzedzie o orzekaniu o niepelnospranowosci na ktore sie czeka ok2miesiace!! wzielam papiery leczm suze znowu po lekarzach jezdzic aby mi wypisali oswiadczenia nowa na innych drukach, a ja chcialabym zlozyc papiery na program pfron STUDENT II lecz bez orzeczenia moze tylko pomarzyc...  bo za dlugo to ebdzie trwac

jednak na stornie pfronu doczytalam sie ze aby wziac urdzial w programie nalezy przedlozyc : posiadać orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne np.: orzeczenie KRUS, ZUS),

co to znaczy orzeczenie rownowaznym ?

czy jednak musze czekac te 2 miesiace na orzeczenie ? czy moge jakis inny dokument dostarczyc ? lub moze zlozyc wniosek i poczekac te 2meisiace i doslac? czy to wchodzi w gre?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-09-15 19:52 Zmieniony 2008-09-15 19:57

>>>ale rowniez dowiedzialam sie tam ze musze tez sie stsrac o nowe orzeczenie o niepelnosprawnosci w miejskiem urzedzie o orzekaniu o niepelnospranowosci na ktore sie czeka ok2miesiace!!<<<


Kto Ci takich  informacji udzielił.. ??
Nie słyszałem o czymś takim..  Ciekawe jaka wykładnia prawna.
renta socjalna warunki przyznania

Ważność jedynie zachowują orzeczenia wydane przed dniem wejścia ustawy
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-15 19:55
Prawdopodobnie nie chodzi o to, że musi się starać o orzeczenie żeby dostać rentę, ale o to że musi się postarać o nowe orzeczenie jeżeli chce jakieś mieć, bo stare jej wygasło. A do programu Student orzeczenie jest potrzebne.
Nadrzędny - Autor agniechapomorze Dodany 2008-09-16 10:15
tak zgadza sie powiedzieli w zusie ze jezeli chce orzeczenie musze sie starac w miejskim zepsole do orzekania o niepelnosprawnosci.

Niestety jezeli zloze to w nastepnym tygodniu to niestety nie skorzystam z programu student bo czekac musze 2 miesiace na spotkanie... eh biurokracja

eh... dziekuje wam bardzo za pomoc!! bardzo dobre forum
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-09-16 10:54
Agnieszka. Jeśli Ci się kończy orzeczenie 30 września (a jeśli masz stopień umiarkowany lub znaczny lub równorzędne), a złożysz papiery na komisję jeszcze we wrześniu to również złóż papiery na STUDENTA teraz we wrześniu, kiedy masz ważne jeszcze orzeczenie.

Bo jeśli nowa komisja przyzna Ci umiarkowany lub znaczny stopień, to orzeczenie doślesz do PFRON za te 2 miesiące i wtedy myślę, że otrzymasz dofinansowanie do Studenta (spełniając inne oczywiście warunki).
Nadrzędny - Autor agniechapomorze Dodany 2008-09-23 16:05
Tak wlasnie zrobie, tzn w ostatni dzien skladania wnioskow wysle  formularz a pozniej jezeli wogole otrzymam  orzeczenie o stopniu niepelnosprawnosci to dosle.

Mam pytanie czy odnosnie rozmowy z lekarzem w zusie mam przyniesc ogryginalna dokumentacje medyczna wiec mam nie robic kopi ?? nie zabiora mi jej ? czy na wszelki wypadek zrobic xero ?

a odnosnie skladanej dokumentacji do miejskiego zespolu  do orzekania mam zlozyc kopie dokumentacji? czy jezeli staram sie o przedluzenie dotychczaasowego orzeczenia mam calosc  przyniesc ? czy od mometu kiedy ostatnio mi przyznano ? bo starsznie duzo tego musialabym znowu kserowac i niewiem...

starsznie zakrecilam mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi :-)
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-09-23 17:07
wykonaj ksero i ksero oddaj
w obydwu przypadkach
Nadrzędny - Autor agniechapomorze Dodany 2008-09-25 11:54
tak zrobilam.

A czy jezeli moja renta zostala zatrzymana we wrzesniu a wznowia ja dopiero od listopada to czy mam prawo starac sie o wyplate za pazdziernik ? ktora mi nei wyplacono ?
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-09-25 12:49
Zazwyczaj sami wypłacają zaległość..  od momentu  ustania
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Rensta socjalna przedluzenie. (10789 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill