www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek (6507 - wyświetleń)
- Autor kuba_z_krakowa Dodany 2008-09-11 14:04
Mam pytanie: moja teściowa choruje na słoniowacizne, jest zarejestrowana jako bezrobotna, chce sie leczyć, ale to biedna rodzina i nie stać ich na to. Czy istnieje jakaś forma pomocy? Jakiś zasiłek na leczenie? Jakaś forma stałego zasiłku? Dodam, że zwracała sie do ZUS o rente, ale jej odmówiono, gdyż zbyt krótko pracowała. A ona nie była w stanie pracować, gdyż wychowała 5 dzieci
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-09-11 14:50
witam ,niech spróbuje w ośrodku pomocy społecznej (gmina/urząd miasta) , tam mają pewne zaplanowane zadania i pewne możliwości, wiadomo po rozpoznaniu sprawy,każdy przypadek potrzeb jest rozpatrywany indywidualnie.
Nadrzędny - Autor kuba_z_krakowa Dodany 2008-09-11 14:52
Wiem. To wiem. Dostaje jakiś zasiłek z MOPS. Ale to są śmieszne pieniądze. A tymczasem nie leczy sie już dość długo, a choroba postępuje.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-11 16:07
rodzina też by mogła jej pomóc po to ją chyba między innymi ma
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-09-11 16:28
Rodzinaaaa Basiu nie żartuj sobie nie każdy ma ją taką jak trzeba
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-11 16:32
rodzina powinna być pomocna  w  pierwszej kolejności
Nadrzędny Autor kuba_z_krakowa Dodany 2008-09-15 07:19
Rodzina pomaga ile może. Ale nie należymy do bogatych ludzi. Każdy z nas ma własne rodziny. Sami wiecie jak to jest.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-11 17:01
Czy ma ustalony stopień niepełnosprawności (z orzecznictwa dla celów poza rentowych, czyli spoza ZUS)?
Nadrzędny - Autor kuba_z_krakowa Dodany 2008-09-12 12:21
ma ustalony stopień niepełnosprawności
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-12 14:42
W takim razie wydaje mi się, że mogą jej również dotyczyć następujące formy pomocy z PCPR

- dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego: kliknij
- dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego kilknij
- zasiłek okresowy: kliknij
- zasiłek celowy: kliknij

Niestety nie masz co liczyć na to, że będzie to duża pomoc. Najlepszym sposobem dbania o siebie byłoby o ile to możliwe... znalezienie nowej pracy i opłacenie z niej leczenia. Ale póki co możecie się za tym obejrzeć - poszukaj jakichś bardziej szczegółowych informacji.
Pozdrawiam

PS. Nie jestem specjalistą z Centrum Integracji - moje odpowiedzi oparte są na tym, że miałam chwile czasu i czegoś poszukałam, ale jako laki nie daję żadnej gwarancji co do ich fachowości.

EDIT: Ella - a pozdrawiam, pozdrawiam. :-)
Nadrzędny Autor kuba_z_krakowa Dodany 2008-09-15 07:21
Bardzo dziękuje. Bardzo. W tej sytuacji każda pomoc jest wspaniała. Bóg zapłac.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-09-11 18:12
Witaj Boginka miło że Cie znów widzę
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek (6507 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill