www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / MODERNIZACJA SKUTERA - DOFINANSOWANIE (3551 - wyświetleń)
- Autor Asia.Mi Dodany 2008-09-26 06:10
Witam,

Mam takie pytanie, a mianowicie mam skuter 2 lata i padły mi akumulatory i niestety nie mogę nim jeździć, a żeby kupić nowe to na dzień dzisiejszy mnie nie stać. Słyszałam, że mogę się starać o dofinansowanie ze środków PFRON na modernizację tego sprzętu. Szukałam na stronach ale nigdzie nie znalazłam wniosku ani informacji na ten tema. Nie wiem po jakim czasie mogę się starać i gdzie?
Proszę o informacje.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-09-26 15:48
można raz na 5 lat składać do NFZ :  refundacja do zakupu nowy wózek , albo  na remont , nawet kapitalny wózka ,do określonej kwoty Ci przyznanej -Jednocześnie można złożyć do PFRON, aby jeszcze pomogli , dofinansowanie , często, ale nie więcej  150% tego co daje NFZ wówczas pozyskasz większą kwotę na remont .

czy kupując skuter korzystałaś z pomocy PFRON , może i tak , a o co chodzi ,
bo jeśli zakupujesz, chcesz dokonać remontu - raz na 5 lat - masz inne zasady .

jeśli tylko remont , w trakcie -np. konserwacja -akumulatory - koła  i inne naprawy, (to nie dotyczy tylko wózka elektycznego , również tego o napedzie ręcznym) -- jako termin dodatkowy w między czasie tych 5 lat ,
to prosisz PFRON , na zasadzie pomocy , bo jesteś w złej kondycji finansowej , złóż wniosek , dobry opis , próbuj , może pomogą.
Nadrzędny Autor mk-m---k Dodany 2008-09-27 10:29 Zmieniony 2008-09-27 10:33

> Witam...
> Wpisz w wyszukiwarkę w Googlach: emobil i potem to otwórz, następnie kliknij produkty a jeszcze później  kliknij pobierz wnioski...
> Tam znajdziesz wszystko czego potrzebujesz...
> Życzę powodzenia...
> Pozdrawiam...

Nadrzędny Autor INBAR Dodany 2008-10-14 15:36
PFRON dofinansowuje raz na 5 lat  do naprawy wózków elektrycznych . Naprawa nie może przekraczać kwoty 3500,00zł. Jeżeli przekroczy 3500,00zł różnicę pokrywa pacjent.

Proszę wejść na link podany niżej ( tam może Pani wydrukowac wzór wniosku a także oświadczenie o dochodach które jest niezbędne przy składaniu wniosku )
http://www.pfron.org.pl/portal.php?serwis=pl&dzial=93&id=130&search=4357

Wniosek "D" o dofinansowanie kosztów utrzymania sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym

http://www.pfron.org.pl/portal.php?serwis=pl&dzial=93&id=130&search=4357

Pozdrawiam
Katarzyna Bartołd
INBAR
058/307-05-31
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / MODERNIZACJA SKUTERA - DOFINANSOWANIE (3551 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill